כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא שווים

אילוסטרציה צילום: Index Open
אילוסטרציה צילום: Index Open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כמה כסף יחזיר העובד? תלוי מה תפקידו בעיריה

עובדים בעיריית אילת זועמים על היעדר אחידות בנושא גביית כספים מעובדים שקיבלו בעבר שכר חורג. המצילים, שאמורים להחזיר כספים שקיבלו משך כל התקופה, גילו שיש עובדים שיצטרכו להחזיר רק כספים שקיבלו בשנתיים וחצי האחרונות

עזרא ארבלי 
פורסם: 18.07.11, 10:32

הפרסום הבלעדי ב'ידיעות אילת' וב-mynet על כך שעובדי עיריה נדרשים להשיב לקופת הרשות המקומית סכומי כסף לא מבוטלים ממשיכה להסעיר את העובדים. כזכור, בביקורת שקיימו אנשי משרד האוצר בעיריה בשנת 2004 התגלו חריגות שכר גבוהות אצל רבים מהעובדים. משרד האוצר הורה בזמנו לעיריה לגבות בחזרה את כל התשלומים החריגים ששולמו לעובדים.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

מאז, מתנהל משא ומתן ארוך בין עיריית אילת מצד אחד, ובין ההסתדרות וועד העובדים מצד שני, על הסכומים אותם יצטרכו להשיב העובדים. במהלך המשא והמתן צומצם מספר העובדים שנדרשו להשיב כסף מכ־400 לכ־120 בלבד.

 

במסגרת המשא והמתן שהתנהל בין העיריה לעובדים הגיעו הצדדים להבנות כי חריגות השכר ינוכו מהתשלומים המגיעים לעובדי העיריה רק שנתיים וחצי רטרואקטיבית, ולא ינוכו החל משנת 2004, המועד בו התגלו החריגות.

 

המצילים שמועסקים בעיריה ושעניינם נדון בין הראשונים במסגרת המשא ומתן נדרשו להשיב את חריגות השכר על כל התקופה. כששמעו המצילים כי יתכן

 שיהיו עובדים שיידרשו להשיב רק שנתיים וחצי לאחור, הם דורשים להשוות גם את תנאיהם לתנאים של אותם עובדים.

 

אחד מעובדי העיריה שנחשף לדברים הביע זעם רב על כך שאין אחידות בין העובדים. "אם כולם צריכים להשיב כסף שקיבלו, צריך שזה יהיה אחיד ובלי קומבינות. כל ההתנהלות מטילה צל כבד על כל המערכת ומעוררת תסיסה. בסוף זה יתפוצץ לבכירי העיריה בפרצוף", הוא אמר בזעם.

 

תושב העיר שבעבר היה עובד עיריה וכיום הינו גמלאי אמר באכזבה גלויה כי התנהלות העיריה בנושא חריגות השכר וגם בנושאים אחרים מעוררת תהיות רבות.

 

"יש כאן מערכת גדולה שאמורה לשרת את הציבור, ולמעשה משרתת את עצמה והכל על חשבון כספי משלם המסים", הוא אמר.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות