כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לעבוד בכבוד

אוניברסיטת בן גוריון. סיפור ארוך צילום" בועז ארד
אוניברסיטת בן גוריון. סיפור ארוך צילום" בועז ארד
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עובדות הניקיון ב'בן גוריון' פתחו בשביתה

לאחר שהמשא ומתן על תנאי העסקתן נקלע למבוי סתום, הפגינו הבוקר העובדות בדרישה שיידאגו להן לזכויות סוציאליות, לימי מחלה, לימי חופשה ולפנסיה. האוניברסיטה: "מחויבת לשמירה על תנאי העסקה הוגנים"

ליאור לרנר 
פורסם: 16.05.11, 11:21

לאחר שהמשא ומתן הארוך מול אוניברסיטת בן גוריון וחברות הקבלן הגיע למבוי סתום הכריזו הבוקר (יום שני) עובדות הניקיון באוניברסיטה על שביתה. זאת מכיוון שבחמש השנים האחרונות מנהל ועד עובדות הניקיון באוניברסיטת בן גוריון מאבק עיקש בשיטת ההעסקה הקבלנית. לטענתן בגלל שיטה זו הן סובלות מתנאי העסקה ירודים, שלילת זכויות בסיסיות, פגיעה עקבית בשכר והעמדת מכשולים אל מול התאגדות העובדות.

 

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

 

אל ועד עובדות הניקיון חברו הארגון החברתי צ"ח (צדק חברתי) וכוח לעובדים. בשנה האחרונה החליטה גם אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה להצטרף למאבק והודיעה באופן רשמי על תמיכה פעילה במאבק העובדות להעסקה ישירה על ידי האוניברסיטה. זאת על מנת להביא למצב שבו העובדות הן עובדות מן המניין, וזכויותיהן מובטחות על ידי המעסיק.

 

הבוקר הגיעו העובדות אל הקמפוס כרגיל, אך במקום לנקות את המסדרונות והכיתות הן התאספו להפגנת מחאה בה השתתפו גם סטודנטים רבים. הסטודנטים והעובדות קראו לקבלנים לכבד את חוקי המדינה ולדאוג לעובדות לזכויות סוציאליות, לימי מחלה, לימי חופשה ולפנסיה.

 

יו"ר אגודת הסטודנטים, אורי קידר, אמר כי "האגודה מלווה את מאבק עובדות הניקיון ותומכת בו. בתור סטודנטים באוניברסיטה שחרטה על דגלה את הערכים
החברתיים, חורה לנו לראות מגזר כל כך מנוצל כמו עובדי הקבלן – ועוד בתוך הקמפוס שלנו. לאחר שהעובדות ניסו את כל הצינורות המקובלים, הן החליטו לשבות כמוצא אחרון. אנחנו מברכים על ההחלטה, ומחזקים את ידיהן".

 

מהאוניברסיטה נמסר בתגובה: "האוניברסיטה היא מוסד ציבורי בעל תקציב מוגבל. במציאות מושלמת, ובעולם שבו לאוניברסיטה אין תקציב מוגבל, גם מאות המנקות המועסקות בשליש משרה, היו צריכות להיות חברות סגל האוניברסיטה. כיום העסקה ישירה של מאות המנקות תבוא בהכרח על חשבון תחומים אחרים, אשר נמצאים בליבת העיסוק של האוניברסיטה"

 

"האוניברסיטה מעסיקה את עובדי הניקיון באמצעות קבלן, בדומה לכל מוסדות הציבור במדינת ישראל. יחד עם זאת, האוניברסיטה רואה את עצמה מחויבת לשמירה על תנאי העסקה הוגנים ומכובדים של עובדי הניקיון ועל זכויותיהם. היא מקפידה על מיצוי מלוא הזכויות המגיעות להם על פי חוק מהקבלנים המעסיקים אותם", הוסיפו מהאוניברסיטה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות