כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אחרי ההרשעה

בני רגב. "אני כבר ארבע שנים יושב פה ולא עושה כלום" צילום: קובי קואנקס
בני רגב. "אני כבר ארבע שנים יושב פה ולא עושה כלום" צילום: קובי קואנקס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בני רגב: "רצחו אותי. שחטו אותי"

ארבע שנים ישב בני רגב וחיכה שהצדק ייצא לאור אבל לא צדק כזה. הרשעתו בקבלת שוחד תפסה אותו חולה והמום, והוא מאשים את כולם, מלבד את עצמו. "הוציאו אותי פושע שלקח מיליונים. עשו לי עוול", הוא אומר בריאיון מיוחד. ולא, הוא לא מאמין שימצא עצמו יום אחד מאחורי סורג ובריח

אולגה פרסמן 
פורסם: 29.04.10, 15:38

איך חולפת לה תהילת עולם: רגב של היום הוא לא רגב שהעיר לוד זוכרת. על כך מעידים כל קמט בפניו והעייפות התמידית שניבטת מן העיניים. הוא מעשן סיגריה אחרי סיגריה, מכבה אחת במאפרה וכבר מדליק את הבאה. בגיל 65, שבע שנים לאחר הגשת כתב האישום נגדו, וארבע שנים לאחר שפוטר מראשות העירייה, הורשע רגב בבית המשפט בקבלת שוחד מדודי אפל, במהלך מערכת הבחירות שניהל בשנת 98'.

 

"מה שקרה פה זה סיפור כיפה אדומה, עשו עוול לבני רגב”, הוא מכריז על עצמו בגוף שלישי, "לצערי בית המשפט מושפע מהתקשורת. חיפשו את דודי אפל ולקחו את בני רגב איתו. רצו להוכיח שיש נותן, אבל בשביל זה צריך להיות גם מקבל, אחרת המצב לא אפשרי".

 

השנים האחרונות היו קשות ומרות עבור רגב. "אמרתי, אני רוצה להישאר בחיים רק כדי לראות מה יהיה. לפעמים קובעים לבן אדם גזר דין מוות ורק אחרי

שהורגים אותו מגלים שזאת הייתה טעות. זה מה שעשו לי, שחטו אותי, הרגו לי את החיים".

 

בית המשפט הרשיע אותך, להזכירך.

"ארבע שנים אני לא מסוגל לעשות שום דבר, אני רק יושב וחושב למה. מילא תפסו אותי כי עשיתי טעות, אין מה לעשות, אני אשלם על זה, אבל זה לא המצב. כל החיים שמרתי על היושר שלי, ובסוף אני נופל, מצטייר כמושחת. כשאנשים שומעים שוחד, חושבים על משהו אישי, אבל מדובר למעשה במימון בחירות. לא הכנסתי שום דבר לכיסי הפרטי. אף אחד לא מרגיש עליי, כי באופי שלי אני לא בכיין ולא עושה את עצמי מסכן, אבל כן, שברו אותי".

 


"אין לנו כלום ועדיין מענים אותנו". עם אשתו, חנה רגב. צילום: אבי מועלם

 

אנשים שפעם רצו בקרבתך הפנו לך עורף? עברו לצד השני של המדרכה?

"כשאני יוצא לרחוב, אני משתדל ללכת בראש מורם וזקוף, אבל אנשים במדינה אומרים, 'וואלה, זה מאפיונר'. החברים הקרובים נשארו קרובים, זוכרים לי שהייתי ראש עיר בגובה העיניים".

 

אני ודודי אפל

ביום חמישי לפני שבועיים הגיע רגב לבית המשפט כשהוא משוכנע שייצא זכאי. "דודי אפל היה מגיע עם 15 עורכי דין, וכולם אמרו שהם לא מבינים מה אני עושה שם", הוא חוזר על המשפט כמנטרה. "זה הלם מוחלט בשבילי. לא האמנתי שכך זה יסתיים".

 

אבל בית המשפט חשב אחרת. השופטים מרדכי פלד, גילה רביד ודניאל בארי קבעו כי אפל, באמצעות חברת מגדל הזוהר, מימן את קמפיין הבחירות של רגב, בשנת 98', בהיקף של 1.4 שקל והעניק לו הטבות נוספות. השופטים ציינו כי לאפל היה אינטרס בבחירתו של רגב, וכי "יש ראיות ספציפיות שקשרו אותו למהלך, לרבות מערכת יחסים הדוקה עם רגב.

 


דודי אפל בבית המשפט. "בהוראתו ניתנו הטבות נוספות לרגב". דודו אזולאי

 

"בהוראתו של אפל ניתנו הטבות נוספות לרגב בהקשר למערכת הבחירות, הן באמצעות מתן ערבות וסיוע לוגיסטי וייעוץ לקמפיין מערכת הבחירות. עמדה מאחורי מעשיו כוונה פלילית של שוחד". לגבי רגב קבעו השופטים, כי לא ייתכן שלא היה מודע להעברת התרומות, כפי שניסה לטעון, לכן הרשיעו אותו בקבלת שוחד.

 

בהכרעת הדין השופטת כותבת שלא ייתכן שלא ידעת על זה.

"אני יודע את זה. אמרתי להם שאני מוכן ללכת אפילו היום למכונת אמת. מקשרים אותי כל הזמן למה שעשו בשכונת גני אביב. מה שנעשה שם לתושבים הוא חמור, אבל אני לא הייתי בתקופה שהפשירו את הקרקעות. אני סייעתי בשני טפסי 104, כשבאו אליי משפחות שכבר התגוררו במקום והתחננו למסמכים על מנת שיוכלו לקבל את כל החיבורים ולהתחיל לחיות. לא הייתי מעורב בשום דבר ולא נתתי שום היתרים".

 

איך היו היחסים שלך עם דודי אפל?

"היחסים עם דודי אפל היו טובים מאוד, יחסים חבריים".

האם הוא תמך בדרך כלשהי, ישירה או עקיפה, במערכת הבחירות שלך ב־1998?

"לא".

אז מאיפה הגיע הכסף?

"אספנו כסף כמו בכל מערכת בחירות. אחרי הבחירות גילינו שהיו יותר הוצאות מהכנסות, ובעבור תשלומים שלא עמדתי בהם, תבעו אותי ושילמתי עשרות אלפי שקלים".

 

אחד התסכולים המרכזיים של רגב מתמקד בהד התקשורתי שנוצר בעקבות המשפט ובקישור שעושה הציבור בין המקרה שלו ובין פרשות השוחד והשחיתות של אברהם הירשזון והולילנד.

 

"אחרי ארבעים שנה שהתגוררתי בדירה קטנה בלוד, עברתי לגני יער ורכשתי דירה ב־95 אחוז משכנתא", הוא אומר. "הפנסיה שלי מגיעה ל־8,000 שקל. מעולם לא חייתי חיי מותרות. יש לי אוטו שאני נוסע בו 10 שנים והוא לא שווה אפילו 5,000 שקל. אני לא דאגתי לילדים שלי לעבודה וחייתי תמיד במציאות. בכל התקופה בה כיהנתי כראש עירייה לא נסעתי לחו"ל. אמרתי תמיד, המצב לא טוב בעיר, איך אני אעזוב הכל ואסע לחוץ לארץ? ובסוף מציירים אותי בתקשורת כראש מאפיה".

 

איפה כל הכסף שהרווחת כראש עירייה?

"הוצאתי המון כספים על מנת לעזור לילדים שלי. בן אחד גר בשכירות ואת הבן השני פינו מהדירה בכונס נכסים והם גרו אצלי בבית עם כל המשפחה, עד לפני מספר שבועות. לקחתי הלוואות על מנת לעזור להם.

 

"בכל פרשות קבלת השוחד, כשעוצרים בן אדם, מוצאים אצלו מיליוני שקלים. אצלי לא מצאו כלום. מעבר לכך, התברר לי בדיעבד שהזמינו את בעל הדירה שבה אני מתגורר היום לחקירה משטרתית ושאלו אותו איך קניתי אותה. חשבו ששילמתי במזומן.

 

מה אתה חושב על העיר היום?

"יש כאן הרבה דברים בעייתיים. יבוא יום והם יתגלו. אילן הררי הוא אדם טוב, אבל תמים, אולי הוא לא מודע לדברים שנעשים בעיר. אין לי שום דבר נגדו, הוא מונה לתפקיד לאחר שפיטרו אותי. אני מאוד מעוניין שיצליח, אני לא מאלה שהולכים ואומרים 'אחריי המבול'. העיר מאוד חשובה לי".

 

יש משהו שאתה מתחרט עליו?

"לא", הוא משיב לאחר הרהור קל.

בחודשים הקרובים יינתן גזר הדין. אתה מודע לכך שאתה עלול למצוא את עצמך בבית הסוהר?

"בכוונתי לערער. עורכת הדין שלי, פנינת ינאי, אמרה שמצאה כבר סדקים בהכרעת הדין, שיאפשרו לנו להגיש ערעור. הצדק עוד ייצא לאור, אין לי ספק בכך".

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות איילון".  

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות