כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
רוח טובה

אופיר עקיבא. התחנך על ערך הנתינה באדיבות צוות דיונה
אופיר עקיבא. התחנך על ערך הנתינה באדיבות צוות דיונה
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

 

אופיר עקיבא עוזר לאלה שהגורל התאכזר אליהם

החיים לא הקלו על אופיר עקיבא בן קיבוץ צאלים, אך החוויות הקשות הובילו אותו לתובנות שבעזרתן הוא מסייע בהתנדבות לפגועי נפש, לאסירות ולילדים חולי סרטן. "כשאנשים כאלה באים אלי בתום הסדנה ומודים לי, דמעות עומדות בעיני", סיפר

עודד בר-מאיר 
פורסם: 30.12.09, 11:05

"שימחת אותנו, ויותר מכך, העברת בדרך פשוטה וברורה את סוד החיים. אל תשכח שמדובר באוכלוסיית נכי הנפש, שהם הפגיעים ביותר והזקוקים ביותר להדרכה מהסוג שהענקת להם. בדרכך הסוחפת הצלחת לגעת בנושאים הכואבים ולהעניק דרכי התמודדות מעצימות ובונות. אוכלוסיית נכי הנפש זקוקה להדרכה שכזאת, בעיקר בדרך הכיפית והמיוחדת שלך".

 

במילים אלו בחרה רכזת המועדון החברתי של עמותת "אנוש", העמותה הישראלית לבריאות הנפש, באשדוד להודות לאופיר עקיבא. זאת לאחר שהעביר בהתנדבות סדנה להעצמה אישית לעשרות פגועי נפש החברים במועדון.

 

המסרים אותם העביר עקיבא לקהל שומעיו בסדנה הם המסרים אותם למד על בשרו במשך השנים. במהלך שירותו הצבאי חווה חוויות לא קלות, ובימי הלחימה ברצועת עזה השתתף במבצעי חילוץ. ואם לא די בזה - הוא חווה פרידה כואבת מרעייתו לאחר שגילה כי לא יוכל לממש עימה את החלום להביא ילדים לעולם.


אופיר עקיבא - הנתינה מוכיחה את עצמה (צילום: צוות דיונה)

 

כל אלה רק חישלו אותו בדרך למציאת יעדו בחיים, והוא הפך מורה דרך לטבע ולאדם. הרגעים הקשים, סיפר עקיבא, הם אלה שהובילו אותו להעריך את הדברים הפשוטים שבחיים, ואם אפשר אז גם לתת מעצמו לאחרים.

 

עקיבא (38) בן קיבוץ צאלים שבנגב המערבי, מתגורר כיום במושב בן שמן. הוא מורה דרך מוסמך, בעל תואר במינהל עסקים ותיירות, עם עבר עשיר כמדריך הישרדות מדברית. בעבר שירת כמ"פ יחידת חילוץ במילואים.

 

לפרנסתו הוא משמש כמנכ"ל חברת "דיונה", חברה לאירועים, לטיולים ולהעברת סדנאות שטח במדבר. עקיבא, ואחיו הבכור שרון, הקימו את "דיונה" לפני 12 שנה, ומנהלים אותה ביחד.

 

בסדנאות משלב אופיר עקיבא את האדם, הטבע והתנ"ך כאמצעים וכדרך להצלחה בכל תחומי החיים, כמו משברים בקריירה, בזוגיות וביחסים. חלק בלתי מבוטל מפעילותו מקדיש עקיבא לקהילה בהתנדבות.

 

אחת לחודש, עקיבא מנחה סדנה בהתנדבות ל"מי שזקוק". הוא מאמין גדול בערך הנתינה, ועושה את שלו דרך הסדנאות שלו בהעצמת קהל שומעיו. הוא מתנדב ללא תמורה כספית במועדון לפגועי נפש, בכלא "נווה תרצה" ובעמותת "גדולים מהחיים", שם הוא מעודד ומחזק אבות לילדים חולי סרטן.

 

"12 שנה אני בתחום הזה", סיפר עקיבא, "אני נפגש עם אנשים שהגורל התאכזר אליהם. כשאנשים כאלה באים אלי בתום הסדנה ומודים לי, דמעות עומדות בעיני, ואני מרגיש שהם חיזקו אותי לא פחות מאשר אני חיזקתי אותם. אני תמיד שואף להטביע את חותמי במעשים טובים. אני אוהב לעזור ולהעניק לאנשים דברים בעלי ערך שימושי, שיהיו להם בבחינת כלים להצלחה בחיים".

 

עקיבא ציין, כי ערך הנתינה הוא ערך עליון עבורו. "את נושא הנתינה", סיפר עקיבא, "ספגתי עוד בילדותי בקיבוץ. הקיבוץ תרם לי הרבה מבחינה ערכית,

רוחנית וחברתית. שם למדתי מה זו ערבות הדדית, מה זו עזרה לזולת. כל דבר שקשור בנתינה הוא ערך בפני עצמו. תמיד צריך לזכור שלערך הנתינה יש חוק משלו. ככל שאתה נותן ותורם לזולת יותר, כך אתה בסופו של דבר גם מקבל בחזרה יותר.

 

"אם לא הייתי עובר את כל הקשיים שעברתי בדרך, לא הייתי מגיע לתובנות שלי היום", הוא טען. בסדנאות שהוא מעביר ובמפגשים עם קבוצות אוכלוסייה שונות הוא נותן את כל כולו לכל מי שהוא יכול לסייע בידו להצליח בחיים. הוא דוגל באהבה ובחיים בשלום.

 

"השלום", הסביר עקיבא, "מתחיל בזה שהאדם שלם עם עצמו. אז הוא גם חי בשלום עם זולתו ועם סביבתו. אני, מבחינתי, דוגל בכך שעליך להיות הכי טוב שאתה יכול בדרכך, בנתינה, באהבה ובכל מעשיך".

 

עקיבא, לא רק נאה דורש, הוא גם נאה מקיים. אחת לחודש הוא עורך ביער בן שמן קבלת שבת פתוחה לכולם, חינם אין כסף. שילוב נדיר של קריאה בפרשת השבוע, בליווי תופים וגיטרות, בחיק הטבע. הוא פותח שולחן ארוך, פורש מחצלות, והחבר'ה מתענגים לקראת ערב שבת בניחותא.

 

"האר"י הקדוש", ציין אופיר עקיבא, "עשה את זה הרבה שנים לפניי. אני ממשיך את דרכו כדי שלאנשים יהיה טוב עם כניסת השבת. אני אוהב אנשים". 


 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות