כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
למרות ההיסטריה

התושבים לא מזדרזים .ממ"ד (אילוסטרציה) צילום: מיכאל קרמר
התושבים לא מזדרזים .ממ"ד (אילוסטרציה) צילום: מיכאל קרמר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

קריות: רק 100 בקשות להיתרי בניית ממ"ד

100 תושבים בלבד משלוש הערים החברות בוועדה המקומית לבנין ערים הגישו בקשות לבניית ממ"ד. מהנדס הוועדה: רוב הבקשות טופלו בהליך מזורז

אדי גל 
פורסם: 13.01.09, 10:04

100 בקשות בלבד להיתרי בנייה לבניית ממ"דים הוגשו לוועדה המקומית קריות לבניין ערים. כך מסר מהנדס הוועדה, משה יבין.

 

בעקבות מלחמת לבנון השנייה פנו אלפי תושבים לוועדה והתעניינו באפשרות לבנות ממ"ד. רק לאחר מלחמת המפרץ יצאה הנחיה לבניית ממ"דים בדירות פרטיות כך שכל הדירות בקריות שנבנו לפני 1991 הן ללא ממ"ד. אך למרות ההיסטריה, בפועל רק 100 תושבים משלושת הערים החברות בוועדה הגישו בקשות להיתרי בנייה.

 

מהנדס הוועדה הסביר השבוע כי רוב הבקשות טופלו בהליך מזורז, ומיעוטם בהליך מורכב יותר. השאלה שקבעה בסופו של דבר האם ההליך מזורז או מורכב הייתה האם בניית הממ"ד היא בתוך קווי הבניין או מחוצה לו.

 

יבין :"בקשות שהוגשו לגבי בנייה בתוך קווי הבניין טופלו מיידית, באישור וועדת הרישוי בלבד. אבל כשמדובר בבנייה מחוץ לקווי הבניין ההליך מורכב יותר וארוך יותר כיוון שהוא כולל פרסום הקשה, מתן זמן להגשת התנגדויות שכנים, דיון בהתנגדויות, שימוע ואישור מליאת הוועדה.

 

"התהליך הזה לוקח יותר זמן. להערכתי מסך 100 הבקשות שהוגשו, רק 10-8 דרשו את ההליך המורכב יותר, שנמשך כחצי שנה. היתר אושרו בהליך המזורז".

 

נכון להיום, לדברי של יבין, קיימות שלוש בקשות להיתרים לבניית ממד"ים, שתיים מהן בקרית מוצקין. בחודשים האחרונים חל עיכוב נוסף, מעבר להליך המורכב. מאז חודש ספטמבר לא כונסה הוועדה לבניין ערים קריות בשל הבחירות המוניציפאליות.

 

למערכת "ידיעות המפרץ" הגיעו תלונות של תושבים שטענו כי אי כינוס הוועדה משך חודשים מונע את אישור תוכניות הבנייה שלהם.

 

מהנדס הוועדה ציין כי להערכתו עד סוף החודש תכונס הוועדה, בהרכבה החדש, לאחר שכל מועצות הערים בקריות בחרו את נציגיהם לוועדה החדשה. יבין: "בכינוס הקרוב של מליאת הוועדה אני מקווה שנאשר את כול הבקשות שעדיין ממתינות בוועדה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות