כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אין נגישות

רציתי שהם יודו באשמה ושזה יפורסם. רונית בן נאור צילום: נחום סגל
רציתי שהם יודו באשמה ושזה יפורסם. רונית בן נאור צילום: נחום סגל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אין מעלון בשדה התעופה, ארקיע תפצה נכה

רונית בן נאור מכרמיאל, מרותקת לכיסא גלגלים, נאלצה להעביר את טיסתה לנתב"ג, מכיוון שהמעלון בשדה התעופה בחיפה לא פעל ותקבל 6,500 שקל

רותם אטיאס 
פורסם: 06.03.17, 09:10

בית המשפט לתביעות קטנות בקריות פסק בסוף השבוע שעבר כי חברת התעופה "ארקיע" תפצה תושבת כרמיאל ב-6,500 שקל.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

"בסך הכל, רציתי לעלות למטוס בצורה מכובדת. בן נאור  (צילום: נחום סגל)
"בסך הכל, רציתי לעלות למטוס בצורה מכובדת. בן נאור (צילום: נחום סגל)

 

בשנת 2012 לקתה רונית בן נאור בתסמונת בכצ'ט, מחלה אוטואימונית שבגרסתה החמורה יותר, פוגעת במערכת העצבים. בתחילה בן נאור נזקקה לקביים, ובהמשך הפכה מרותקת לכיסא גלגלים.

 

בנה של בן נאור העניק לה חופשה באילת, וכלתה אף דאגה לוודא בזמן הזמנת כרטיס הטיסה שיש נגישות למרותקים לכיסאות גלגלים. לטענתה, התשובה היתה

חיובית, וגם באתר לא נטען כי יש מגבלה, אולם בשיחת המשך הסבירו נציגי החברה כי יש בעיה בשדה התעופה בחיפה, וזה כשנה וחצי אין במקום מעלון.

 

בן נאור: "התברר שהם מעלים נכים בידיים. כאילו לתושבי הצפון לא מגיע לטוס ולהיות ככל האדם. לא היה חסר שיבקשו לדעת כמה אני שוקלת, כדי לארגן את מספר האנשים הדרוש להרים אותי. זה נשמע הגיוני שבשנת 2017 מעלים בן אדם בצורה כזאת? נראה להם תקין לחלוטין שמעלים נכים בידיים? רציתי לבטל, אבל הם סירבו כי זה היה ואוצ'ר ששולם, אז הזזנו את הטיסה לנתב"ג, כדי שאוכל לטוס".

 

לאחר ששבה מהחופשה, החליטה בן נאור להגיש תביעה גם נגד ארקיע וגם נגד רשות שדות התעופה. הנתבעות ביקשו לדחות את התביעה, וטענו כי נוהל העלאת הנוסעים עם המוגבלויות "באופן ידני על ידי אנשים, היא פרקטיקה מקובלת בשדות תעופה בעולם, וממלאת אחר הדרישות להנגשת התחבורה האווירית".

 

נציגי חברת התעופה טענו עוד, כי בשדה בחיפה "קיים אמצעי להנגשת הגישה למטוס, אך כלי זה התקלקל לפני תקופה, ולא ניתן היה להשתמש בו".

 

השופט מוחמד עלי כתב בהחלטתו: "לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים, אני מחליט למחוק את התביעה נגד רשות שדות התעופה. אני מחליט לקבל את התביעה נגד ארקיע, ומחייב אותה לשלם לתובעת 6,000 שקל, וכן הוצאות משפט של 500 שקל".

 

בן נאור: "פשוט הרגשתי ששמים לי מראה מול הפנים ואמרים לי 'את נכה, ואין לך זכות'. הייתי אדם נורמטיבי לחלוטין, ועכשיו אני נחשפת למצבים שמבהירים לי כמה פגיעה יש בבעלי מוגבלויות ועד כמה אין לי זכות ליהנות כמו אדם נורמטיבי.

 

"בסך הכל, רציתי לעלות למטוס בצורה מכובדת. יש פה מגזר לא מבוטל של אנשים שמודרים. חטפתי כמו אגרוף בבטן כשראיתי לראשונה את העולם במשקפיים של נכה. לכן, החלטתי לתבוע אפילו על שקל, כי דין פרוטה כדין מאה. אמרתי לשופט שאני מוכנה שיקבע כמה שיקבע, כי זה לא היה עניין הכסף. גם לא רציתי להגיע לפשרה כספית, כי רציתי שהם יודו באשמה ושזה יפורסם".

 

מרשות שדות התעופה נמסר: "האחריות על הטיפול בנוסע נעזר היא על חברת התעופה וכך גם פסק בית המשפט. חברות התעופה הפועלות מחיפה הביאו מתקן חדש המאפשר טיפול בנוסע נעזר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות