כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שיתוק מוחין

על האיש נגזרו שש שנות מאסר בפועל בלבד צילום: shutterstock
על האיש נגזרו שש שנות מאסר בפועל בלבד צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שש שנות מאסר בלבד לדוד שטלטל תינוקת בת חמישה חודשים וגרם לה לשיתוק מוחין

"הילדה לנצח תשלם את המחיר" אמר אביה של הילדה שטולטלה על ידי בן משפחתה מאשקלון כשהייתה בת חמישה חודשים. כתוצאה מכך נגרמו לה שיתוק מוחין, עיוורון ופגיעות התפתחות. על הדוד המטלטל נגזרו שש שנות מאסר בלבד. האב: "אבסורד. ינכו לו שליש והוא יהיה בחוץ תוך שלוש שנים וחצי"

שמוליק חדד 
פורסם: 26.02.17, 23:26

שש שנות מאסר נגזרו ביום חמישי שעבר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע על תושב אשקלון שהורשע בתקיפת קטין חסר ישע . המקרה אירע לפי כחמש שנים ועורר הדים רבים. תושב העיר טלטל את האחיינית התינוקת של אשתו לשעבר וגרם לה לפציעות קשות ולנזק בלתי הפיך. השופט אליהו ביתן גזר את דינו של הנאשם במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן.

 

 

השופט ציין עוד כי הנאשם שינה את גרסתו, ובין השאר הפנה אצבע מאשימה כלפי אשתו, דודתן של הפעוטות, וטען כי היא זו שפגעה בתינוקת והוא לא היה מעורב בכך (צילום: shutterstock)
השופט ציין עוד כי הנאשם שינה את גרסתו, ובין השאר הפנה אצבע מאשימה כלפי אשתו, דודתן של הפעוטות, וטען כי היא זו שפגעה בתינוקת והוא לא היה מעורב בכך (צילום: shutterstock)

 

המקרה אירע בחודש מרס 2012. מהחלטת בית המשפט עולה כי הנאשם הגיע לביתו בסיום יום העבודה ופגש את אשתו ששמרה על שתי האחייניות שלה, תאומות כבנות חמישה חודשים אז. התינוקות נולדו לאחר שהוריהן עברו טיפולי פוריות קשים וממושכים.

 

רעייתו דאז ביקשה ממנו לסייע לה להרגיע את אחת הבנות, שבכתה ללא הפסקה. על פי המתואר בגזר הדין, הוא הרים את התינוקת, לקח אותה לחדר השינה ושם טלטל אותה בחוזקה ואמר לה: "שקט, שקט, די לבכות, די לבכות". מעוצמת הטלטול ראשה של התינוקת נחבט בארון שבחדר השינה והיא נשמטה מידיו. היא פונתה לבית החולים ברזילי בעיר ללא נשימה ודופק, עם שברים בצלעות ודימומים בכל גופה וגם בראשה. לאחר מכן, כשהצליחו להחיותה, פציעת ראשה הייתה כל כך חמורה והיא הועברה לניתוח ואשפוז בטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

 

מאז הפציעה התינוקת מתמודדת עם טיפולים רפואיים קשים ונותרה עם שיתוק מוחין, עיוורון, עיכוב התפתחותי חמור, פגיעה בשמיעה, וראשה אינו גדל. "הנאשם החריב את חייה של התינוקת וגזר עליה חיי סבל ומרורים", קבע השופט ביתן. על יסוד

הודאתו של הנאשם בטלטול תוקן כתב האישום, ובמסגרת הסדר טיעון גזר עליו בית המשפט את עונשו. הוא הורשע בתקיפת קטין או חסר ישע.

 

השופט ביתן ציין כי בתחילת החקירה מסר הנאשם גרסה "מיתממת", לפיה התינוקת נחנקה מפני שגיהקה ובתגובה לכך עשה פעולות שונות כדי להעירה. בחקירתו טען כי נענע אותה בעדינות ולאחר שהקיאה עליו הבחין כי היא אינה מגיבה. רק בהמשך התוודה בפני חוקריו על הטלטול.

 

השופט ציין עוד כי הנאשם שינה את גרסתו, ובין השאר הפנה אצבע מאשימה כלפי אשתו, דודתן של הפעוטות, וטען כי היא זו שפגעה בתינוקת והוא לא היה מעורב בכך. "תינוק הוא אדם, גם אם קטן", כתב השופט ביתן בהחלטתו. "הערכים החברתיים שנפגעו ממעשה הנאשם כלפי התינוקת הם בראש ובראשונה אותם ערכים הנפגעים מגרימת פגיעה גופנית לכל אדם באשר הוא אדם. בהתחשב בגילה הרך של התינוקת, בהיות הנאשם דודה, שאמור היה להשגיח עליה, ובנסיבות האירוע, הרי שמעשה הנאשם פגע גם בערכי החמלה כלפי חסר ישע וחובת האחראי על קטין לדאוג לשלומו וביטחונו".

 

כאמור, על האיש נגזרו שש שנות מאסר בפועל בלבד, על אף הנזק הכבד שגרם לילדה, כיום בת חמש. בנוסף נגזרו עליו שנת מאסר על תנאי ופיצוי כספי בסך 100 אלף שקל.

 

אביה של התינוקת הביע מורת רוח מגזר הדין ומהסדר הטיעון, שלדבריו נחשף אליו רק דקות לפני גזר הדין: "מה שקרה לילדה זה יותר גרוע מרצח. הילדה הזאת חיה וממשיכה לסבול. היא עברה שבעה ניתוחים ומטופלת בארבעה בתי חולים שונים. עד היום לא ידעתי מה קרה באמת, מכיוון שכל פעם אמרו לי גרסה אחרת. רק בגזר הדין נחשפתי לדברים, וזה הרבה יותר קשה ממה שחשבתי. אני מזועזע. העונש הוא פשוט אבסורד. אם יורידו לו שליש הוא ימצא עצמו בחוץ תוך שלוש שנים וחצי. הילדה לנצח תשלם את המחיר. הייתי מצפה שישב לפחות עשר שנים בכלא. אנחנו מתכוונים לתבוע אותו כדי שישלם על מה שעשה לבת שלי. הילדה עד היום לא מדברת ולא מתקשרת. אני ארדוף אותו על מה שעשה", סיכם בצער.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות