כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אין אכיפה

ביום ללא אכיפה נרשמו 50 דו"חות אזהרה צילום אילוסטרציה: גלעד קוולרצ'יק
ביום ללא אכיפה נרשמו 50 דו"חות אזהרה צילום אילוסטרציה: גלעד קוולרצ'יק
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אופקים מציגה: יום בחודש ללא אכיפה

בעיריית אופקים הוחלט כי בכל חודש יוקדש יום בו יינתנו התראות בלבד על עבירות תנועה. ההסבר: התחשבות בתושבים והעלאת המודעות לשמירה על החוקים

עודד בר־מאיר 
פורסם: 22.02.17, 09:19

יוזמה חדשה של אגף הפיקוח בעיריית אופקים : ביום אחד בכל חודש יינתנו התראות בלבד לתושבי העיר על עבירות תנועה וחנייה .

 

הרעיון שעומד מאחורי היוזמה הוא התחשבות בתושבים והעלאת המודעות לשמירה על החוקים העירוניים.

 

יוזם הרעיון הוא הפקח שוקי פרץ. לאחר שהרעיון הוצג בפני ראש העירייה, איציק דנינו, הוא החליט לאמץ את היוזמה, והורה כי היום יתקיים באופן קבוע אחת לחודש.

 

 

"בקיומו של יום זה אנו בעצם מבקשים את עזרת הציבור בשמירה על אופקים נקייה ובטוחה, כמתבקש בחוק, ומבהירים כי המטרה של האכיפה היא העלאת איכות החיים בעיר ושמירה על ביטחון הציבור" (צילום: קובי קואנקס)
"בקיומו של יום זה אנו בעצם מבקשים את עזרת הציבור בשמירה על אופקים נקייה ובטוחה, כמתבקש בחוק, ומבהירים כי המטרה של האכיפה היא העלאת איכות החיים בעיר ושמירה על ביטחון הציבור" (צילום: קובי קואנקס)

 

בעירייה הזכירו כי בחודשים אוקטובר־דצמבר 2016 ניתנו באופקים דו"חות אזהרה במטרה לתת לתושבים זמן הסתגלות, ועם תחילת שנת 2017 החלה אכיפה בפועל וניתנו דו"חות אמת.

 

במהלך חודש ינואר אכפו פקחי השיטור העירוני למעלה מ־100 עבירות, בהן עבירות תנועה וחנייה בניגוד לחוק.

 

עם תחילתו של חודש בפברואר הוחלט לקיים יום אחד בו יינתנו שוב דו"חות התראה בלבד במטרה לרענן את נושאי האכיפה השונים. יום זה התקיים בחמישי שעבר, ובמהלכו ניתנו כ־50 דו"חות אזהרה.

 

"בקיומו של יום זה אנו בעצם מבקשים את עזרת הציבור בשמירה על אופקים נקייה ובטוחה, כמתבקש בחוק, ומבהירים כי המטרה של האכיפה היא העלאת איכות החיים בעיר ושמירה על ביטחון הציבור", הסביר ראש העירייה. "כבר היום תושבים רבים מרגישים בשינוי לאחר שנים ללא מענה. אני תקווה שעם הזמן יוקטן מספר הדו"חות למינימום".

 

חידוש נוסף שהכניס האגף לביטחון וסדר ציבורי הוא קבלת קהל המתקיימת פעמיים בשבוע: בימי ראשון ושלישי. בימים אלה תושבים יכולים להגיש ערעור על דו"חות שניתנו להם. הערעורים מועברים לבדיקת היועצת המשפטית, שמכריעה בכל נושא לגופו.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות