כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בדיקה גורלית

מדוע לא נכח אדם נוסף בחדר כמתחייב? צילום: shutterstock
מדוע לא נכח אדם נוסף בחדר כמתחייב? צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נבדקת בברזילי מתלוננת שהרופא ביצע בה מעשה מגונה

תושבת אשקלון התלוננה במשטרה כי רופא מתמחה בבית החולים ברזילי ביצע בה מעשה אינוס במהלך בדיקת אגן. ברזילי: "הגרסה שמדובר בתקיפה מינית אינה מתיישבת עם המציאות"

שמוליק חדד 
עדכון אחרון: 23.02.17, 08:13

משטרת אשקלון פתחה בחקירה נגד רופא מתמחה בבית החולים ברזילי בחשד שביצע מעשה אינוס לכאורה במטופלת במהלך בדיקה באזור האגן. משרד הבריאות מעורב בחקירה.

 

 

"הוא אמר לי להסתובב לצד, הסתובבתי והוא נגע בי. הרגשתי שזו לא בדיקה ופרצתי בבכי. הוא אמר לי 'הכול בסדר' ויצא"  (צילום: shutterstock)
"הוא אמר לי להסתובב לצד, הסתובבתי והוא נגע בי. הרגשתי שזו לא בדיקה ופרצתי בבכי. הוא אמר לי 'הכול בסדר' ויצא" (צילום: shutterstock)

 

השבוע הגישה צעירה, תושבת העיר בשנות השלושים לחייה, תלונה במשטרה נגד המתמחה. לטענתה, היא הגיעה לבית החולים לאחר שחשה כאבים באגן בעקבות פגיעה מתאונה. בריאיונות שנערכו עמה בתקשורת סיפרה: "הגעתי פצועה לבית החולים אחרי תאונה עם שבר באגן. עברתי סי.טי וצילומים ובהמשך לקחו אותי לחדר. הגיע אליי מישהו לחדר, לא הבנתי אם זה רופא או אח, הוא היה עם מדים של ברזילי. הוא אמר לי להסתובב לצד, הסתובבתי עם כאבים, והוא ביצע בי בדיקה

רקטלית ולאחר מכן נגע באזור מוצנע אחר. הרגשתי שזו לא בדיקה ופרצתי בבכי. הוא אמר לי 'הכול בסדר' ויצא, ומאז לא ראיתי אותו. אני מחכה לסיום החקירה ורוצה שייתנו לו את העונש הכי גדול, כדי שלא ימשיך לנצל נשים".

 

צוות חוקרים הגיע לבית החולים וערך תשאול ראשוני עם רופא בכיר במחלקה, שציין כי לא מן הנמנע שמדובר בהליך בדיקה שגרתי ולא במעשה מיני. במשטרה פנו למשרד הבריאות, שמינה צוות שילווה את החקירה. החוקרים ינהלו את החקירה ככל שתתפתח במישור הפלילי, ונציגי משרד הבריאות יחוו דעתם אם מדובר באקט שגרתי או שהייתה חריגה מהנהלים. בכוונת המשטרה לחקור את הרופא החשוד.

 

עורכת דינה של הצעירה, ד"ר לימור עציוני, אמרה: "הצעירה הגיעה לבית החולים חבולה, שבורה ופצועה, כשבני משפחה וחברים לא היו סביבה. הוא נכנס, לא אמר דבר, לא הסביר, ביצע בה מעשים ונעלם כלעומת שבא. המעשים הם דבר שלא ניתן לפרשנות". לדבריה, רק לאחרונה ניתן בבית המשפט העליון פסק דין במקרה דומה והרופא נשפט לעונש מאסר. עו"ד עציוני התייחסה גם לתגובת ברזילי, לפיה הופסקה עבודת הרופא המתמחה בשל בעיות מקצועיות: "בכדי להפסיק הליך בשלב כזה של רופא מתמחה הוא צריך להיות מאוד גרוע". לטענת עו"ד עציוני, לפי הנהלים בעת ביצוע בדיקה פולשנית חייב להיות אדם נוסף בחדר פרט לרופא הבודק ולמטופל. במקרה הנוכחי בוצעה לטענתה הבדיקה מבלי שאדם נוסף יהיה בסביבה.

 

מבית החולים ברזילי נמסר בתגובה: "מדובר בפצועה בעצמות האגן שנבדקה על מנת לאבחן את עומק הפגיעה והטיפול הנדרש. הנושא מצוי בחקירת משטרה ומסרנו את התייחסותנו למשטרה. ניתן לומר רק, לשמחתנו, שהחולה שוחררה כשהיא מהלכת על רגליה והגרסה שמדובר בתקיפה מינית ומעשה סדום אינה מתיישבת כלל עם המציאות. באשר לרופא הבודק ולחרושת השמועות, על פי כללי נציבות שירות המדינה נערך לרופא שימוע כחודש וחצי לפני המקרה והחלטנו להפסיק את שירותו בשל בעיות מקצועיות בהתמחותו. אין שום קשר בין פיטוריו לאירוע הנדון, וכל אמירה אחרת הינה ספקולציה שאינה קשורה בכלל לעובדות ולמציאות".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל פתחה בחקירה שעניינה חשד לעברת אינוס לכאורה, לאחר שהוגשה תלונה בתחנה. החקירה נמצאת בראשיתה ובשלב זה מדובר בחשד לעברה".

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "הנושא נמצא בחקירת משטרה".

 

פרסום ראשון: 22.02.17, 08:47

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות