כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אחרי 10 שנים

21 אחוז מילדי כיתות א' סובלים ממשקל יתר. ד"ר כהן־דר צילום: שרון צור
21 אחוז מילדי כיתות א' סובלים ממשקל יתר. ד"ר כהן־דר צילום: שרון צור
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

החיסונים לילדי כיתה א' חוזרים לטיפת חלב

ל-mynet נודע כי החל מהשבוע הבא ילדי גני החובה בצפון יזומנו לבדיקות משקל, גובה, שמיעה וראייה ולמתן חיסונים, שעד כה נערכו בכיתה א' בידי חברות פרטיות. אחת המטרות: טיפול מוקדם יותר בהשמנת יתר

ענת יתח 
פורסם: 20.02.17, 09:17

חלק משירותי הבריאות לילדים העולים לכיתה א' באזור הצפון יוקדמו ויוחזרו מהשבוע הבא לטיפול משרד הבריאות - כך נודע השבוע ל-mynet. הבדיקות ייערכו, בין היתר, במסגרת תחנות 'טיפת חלב'. בדיקות ההתפתחות ומתן החיסונים נערכו בעשור האחרון בידי חברות פרטיות, שעבדו עם משרד הבריאות ונהגו לשלוח צוותים לכיתות א' לאחר פתיחת שנת הלימודים.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

 "הזימון לטיפת חלב יישלח להורים בדואר". חיסון (צילום: shutterstock)
"הזימון לטיפת חלב יישלח להורים בדואר". חיסון (צילום: shutterstock)

 

לדברי ד"ר מיכל כהן־דר, רופאת מחוז הצפון במשרד הבריאות שיזמה את המהלך, המטרה היא לבצע את הבדיקות לילדים עוד לפני עלייתם לכיתה א', בגן החובה. "ככל שנקדים לאתר בעיות בקרב ילדים, כך נוכל לטפל בהן מהר יותר וביעילות מקסימלית עוד לפני כיתה א'", היא מסבירה השבוע.

 

"הורי הילדים יזומנו להגיע עם בנם או בתם לאחת מתחנות 'טיפת חלב' באזור מגוריהם, ובמסגרת הביקור - בטווח זמן של שעה-שעתיים - יעבור ילדם

בדיקות גובה, משקל ושמיעה בידי אחיות שהוכשרו לכך, וכן בדיקת ראייה בידי אופטומטריסט מוסמך, שיגיע לתחנה. באותו יום יקבל הילד שני חיסונים נגד מחלות כמו חצבת, חזרת, אדמת, אבעבועות רוח וכן טטנוס ודיפטריה. עד היום ניתנו חיסונים אלה בשתי מנות: הראשונה בכיתה א' והשנייה בכיתה ב'.

"באשר לבדיקות הראייה והשמיעה - אם אחת מהן לא תהיה תקינה, האחיות או האופטומטריסט יחזרו על הבדיקה כעבור זמן־מה, ואם גם זו תהיה לא תקינה, יקבלו ההורים בו במקום הפניה להמשך בירור אצל רופא אף־אוזן־גרון או רופא עיניים. בסוף התהליך, אם הכל תקין, יקבל הילד תעודה על כך שעבר את המבדקים והוא מוכן לכיתה א', וכן שי צנוע ממשרד הבריאות".

 

אחת המטרות שמנסים להשיג במשרד הבריאות היא פיקוח וטיפול בנושא השמנת יתר בקרב ילדים. לדברי כהן־דר, כ־21 אחוז מקרב תלמידי כיתות א' סובלים ממשקל יתר ו־15-10 אחוז מהם סובלים מלקויות ראייה. "אם נתייחס לעניין המשקל העודף בקרב ילדים", היא אומרת, "במסגרת הביקור ב'טיפת החלב', ההורים יקבלו גם הדרכה וטיפים לתזונה בריאה וכן מתכונים לכריכים ולארוחות מאוזנות לילדים, שיכינו מראש תזונאיות של משרד הבריאות".

התוכנית החדשה תקיף כ־25 אלף תלמידים שיעלו בשנה הבאה לכיתה א' בגליל העליון, בגליל התחתון, בגליל המערבי, בעמק יזרעאל ובעמק המעיינות. היא תיושם ב־94 רשויות ובהן 15 מועצות אזוריות, 17 ערים ו־62 מועצות מקומיות. חשוב לציין כי היא אינה מבטלת את שירותי הבריאות האחרים שמוענקים במסגרת בתי הספר, שכן כרגע הדגש הוא על תלמידי כיתות א' בלבד.

 

ד"ר כהן־דר: "הזימון לטיפת חלב יישלח להורים בדואר, ויום לפני תאריך הביקור הם יקבלו תזכורת באמצעות מסרון. במקביל, האחיות שלנו יקבלו רשימות מלאות של הילדים ויפקחו על התייצבותם. המהלך דורש לוגיסטיקה מורכבת והצוותים שלנו קיבלו בחודשים האחרונים הדרכות מרוכזות. אני מאמינה שאנחנו ערוכים ומוכנים להעניק לילדים את הטיפול האופטימלי לפני העלייה המרגשת לכיתה א'".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות