כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הם מפחדים

"שאף אחד לא יגיד שפריצות הן משהו שקורה ואין מה לעשות בנידון" צילום: אסף פרידמן
"שאף אחד לא יגיד שפריצות הן משהו שקורה ואין מה לעשות בנידון" צילום: אסף פרידמן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

דרום השרון: מכת הפריצות זורעת פחד ויאוש

תושבים מדרום השרון הקימו ועד פעולה בעקבות ריבוי מקרי הפריצה בשלושת החודשים האחרונים. לפי נתונים שהוצגו בכנס שקיימו, יישובי המועצה נמצאים במקום השני בארץ בפריצות לבתים. "תחושת חוסר האונים קשה", הם אומרים

אריה אברמזון  
פורסם: 19.02.17, 09:22

בעקבות ריבוי מקרי הפריצות לבתים לאחרונה במועצה האזורית דרום השרון , קיימו ביום שלישי השבוע תושבי המושבים עדנים, ירקונה, גני עם, אלישמע ונווה ירק כנס בנושא, בו השתתפו ראש המועצה, ד"ר מוטי דלג'ו, קב"ט המועצה האזורית, יואב סבן, ועשרות תושבים. בכנס הוצגו נתונים, לפיהם דרום השרון נמצאת במקום השני בארץ במספר הפריצות לבתים. על פי הנתונים, מאז תחילת השנה אירעו כבר 11 פריצות בנווה ירק, 9 פריצות במושב עדנים, 8 פריצות בגני עם, ופריצות נוספות ביישובים אחרים.

 

 

וועד הפעולה: "בקיץ המצב היה זוועה, פריצה בכל יום. אחר כך זה נרגע ובשלושת החודשים האחרונים הפריצות חזרו בשיא הכוח" (צילום: אסף פרידמן)
וועד הפעולה: "בקיץ המצב היה זוועה, פריצה בכל יום. אחר כך זה נרגע ובשלושת החודשים האחרונים הפריצות חזרו בשיא הכוח" (צילום: אסף פרידמן)

 

אחת ממארגנות הכנס וחברת ועד הפעולה שהוקם בנושא היא שרלי ערמון ממושב עדנים. לטענתה, פריצות היו כל הזמן, אבל בשנה האחרונה הן רבו מאוד. "בקיץ המצב היה זוועה, פריצה בכל יום. אחר כך זה נרגע ובשלושת החודשים האחרונים הפריצות חזרו בשיא הכוח", היא אומרת.

 

לדבריה, תחושת הביטחון האישי של התושבים שנפגעת. עקב כך, הצטרפו כ-150 תושבים לקבוצת וואטצאפ בשם "התדר השקט", בה הם מתריעים על אירועים כאלה או אחרים ביישובי המועצה. "במקרים רבים הפורצים בורחים מיד כשהם רואים את התושבים, אבל זו היתקלות מאוד לא נעימה והתושבים מאוד מבוהלים".

 

גם לבית שלך פרצו?

"גם אצלנו בבית היה פורץ והבת שלי הייתה בבית לבד. הוא ניסה להיכנס באור יום, היא ראתה את ההשתקפות בחלון והתקשרה אליי מיד. אמרתי לה להגביר מיד את הטלוויזיה והוא ברח, ומאוחר יותר הבנו שהוא פרץ לבית של השכנים".

 

אז מה עושים?

"בכל אחד מהמושבים נקטו בפעולה שונה. בירקונה בחרו לרשת את כל המושב במצלמות. בגני עם הקימו קבוצת מתנדבים שמסיירת בלילות. אצלנו, בעדנים, החלפנו חברת שמירה ויש סייר שמסתובב במושב. בנווה ירק אותו הדבר. אנחנו גם הקמנו

קבוצת מתנדבים שמסתובבים במושב, הבתים ממוגנים, יש את קבוצת "התדר השקט", אבל זה לא מספיק. תחושת חוסר האונים קשה, גם לאור טיפול המשטרה בנושא".

 

למה הכוונה?

"אנחנו, למשל, קיבלנו מכתב מהמשטרה שאין עניין לציבור לחקור את הנושא. התחושה שלנו היא, שהנושא לא מספיק חשוב לרשויות החוק. שזה משהו שלוקחים כמובן מאליו, ובינתיים החיים שלנו הופכים לבלתי נסבלים".

 

ליאור לנגר, אחראית הביטחון מטעם ועד מושב נווה ירק, הרבה יותר נחרצת מערמון: "אנחנו מרגישים מותקפים, מפוחדים ומאוימים, אין יום או לילה בלי פריצות. לצערנו, לא משטרת ישראל, לא ראשי המועצה ולא הממשלה עושים את המיטב. אפשר לעשות יותר. בימים האחרונים הבעיה החריפה. אי אפשר לשתוק כשאזרחים חיים בפחד. התקציב שלנו לביטחון עומד על כמיליון שקל בלבד, והוא מוקצה לחברת אבטחה ומצלמות, אבל זה לא מספיק כי אין גדר למושב וגם אי אפשר להקים אותה, גם משום שיש אזורים חקלאיים שאי אפשר לחסום את הגישה אליהם, וגם משום שזה עניין של מיליוני שקלים שפשוט אין לנו".

 

מה הייתה מטרת הכנס?

ערמון: "קודם לעשות רעש, להגביר את המודעות ושלא יתייחסו לכך כמובן מאליו. שאף אחד לא יגיד שפריצות הן משהו שקורה ואין מה לעשות בנידון. הכנס היה סוער, גדוש באנשים שזועמים על אזלת יד של הרשויות, שחיים בפחד ובחרדה".

 

ממועצת דרום השרון נמסר: "ראש המועצה התריע מספר פעמים, כי גדר ההפרדה באזור פרוצה מזה כשנה. למרות פניות רבות למערכת הביטחון, לא נעשה דבר. בסיכום בין ראש המועצה ליו"ר ועדת חוץ וביטחון בכנסת, הוחלט כי הוועדה תקיים סיור באזור התפר, לבחינת הנושא".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות