כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אטומים נמאסתם

המוסד לביטוח לאומי: האישה ביקשה להתחשב במצבה הנפשי הרעוע צילום: מאיר פרטוש
המוסד לביטוח לאומי: האישה ביקשה להתחשב במצבה הנפשי הרעוע צילום: מאיר פרטוש
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ביטוח לאומי שלל הבטחת הכנסה מאם חד הורית

הביטוח לאומי שלל את קצבת הבטחת ההכנסה מאם חד־הורית שאינה יכולה לעבוד בגלל מצבה הנפשי. "מדוע תמיד כשנזקקים לרשויות הן אינן נמצאות בשבילנו", היא תוהה

עזרא ארבלי 
פורסם: 19.02.17, 07:06

לעתים יש תחושה שרשויות כמו המוסד לביטוח לאומי פועלות אך ורק לפי הספר ואינן מתחשבות ברגשותיו ובמצבו של מי שפונה אליהם כדי לקבל סיוע. כך קרה במקרה של תושבת אילת (41) שמפרנסת בכוחות עצמה את בנה בן השלוש, בלי לקבל סיוע כלשהו, לרבות דמי מזונות, מאביו של הילד.

 

 

 "אני לא מבקשת מביטוח לאומי קצבת נכות ואינני מבקשת מהם כסף. ביקשתי רק להתחשב במצבי, ולאפשר לי לחתום פעם בשבוע בלשכת התעסוקה עד שמצבי החרדתי יחלוף" (צילום: מאיר פרטוש)
"אני לא מבקשת מביטוח לאומי קצבת נכות ואינני מבקשת מהם כסף. ביקשתי רק להתחשב במצבי, ולאפשר לי לחתום פעם בשבוע בלשכת התעסוקה עד שמצבי החרדתי יחלוף" (צילום: מאיר פרטוש)

 

האישה הייתה עדה לפריצה לביתה באישון לילה. לאחר שזיהתה את הפורץ, החלה לצעוק וזעקות השבר שלה הבריחו את הפרוץ מהבית. לדבריה, המפגש הזה נחרט עמוק בנפשה, ולאחריו פנתה לקבלת טיפול פסיכולוגי, שבסיומו הפסיכולוג קבע שהיא במצב נפשי מעורער.

 

לפני כמה שבועות האישה פנתה למוסד לביטוח לאומי וביקשה להתחשב במצבה הנפשי הרעוע ולאפשר לה לחתום בלשכת התעסוקה אחת לשבוע כדי שתוכל להמשיך ולקבל את קצבת הבטחת ההכנסה, מאחר שאינה מסוגלת לעבוד.

 

במשרדי הביטוח הלאומי פעלו כמובן על פי הספר והפנו את הגברת ללשכת התעסוקה. על אף הסבריה ותחנוניה לשבץ אותה בעבודה שתתאים לצרכיה ושתאפשר לה לאסוף את בנה מהגן, הציעו לה משרה ששעות העבודה שלה הן מ־12 בצהריים עד

חמש בערב. מאחר שהיא לא מצאה כל פתרון לבנה, החליטה האישה שלא להיענות להצעת העבודה. בעקבות כך החליטו בלשכת התעסוקה לרשום לה סירוב עבודה שבעקבותיו איבדה את דמי הבטחת ההכנסה שקיבלה מהביטוח הלאומי.

 

"מאז הפריצה לבית אני נמצאת במצב חרדתי עם קושי לישון וסיוטים מתמשכים", מספרת האישה. "אני לא מבקשת מביטוח לאומי קצבת נכות ואינני מבקשת מהם כסף. ביקשתי רק להתחשב במצבי, ולאפשר לי לחתום פעם בשבוע בלשכת התעסוקה עד שמצבי החרדתי יחלוף. אני לא מבינה מדוע לשכת התעסוקה מפנה אותי לעבודה בשעות אחר הצהריים כשאין לי כל פתרון לשהייה עם הילד. התחננתי, הסברתי וכששאלתי בלשכת התעסוקה מי יקבל את בני כשיסיים את הגן. השיבו לי: 'תסתדרי בעצמך'. בלי כל התחשבות ובלי כל רגש. מדוע תמיד כשנזקקים לרשויות הן אינן נמצאות בשבילנו".

 

מהביטוח הלאומי נמסר בתגובה: "הגברת מקבלת מהביטוח קצבה להבטחת הכנסה והחלה החודש לקבל גם קצבת מזונות. לפי החוק, אחד התנאים לקבלת הקצבה להבטחת הכנסה הוא התייצבות בשירות התעסוקה כדורש עבודה. הקצבה משולמת בהתאם למידע המתקבל בכל חודש משירות התעסוקה".

 

בשיחה של 'ידיעות אילת' עם נציג הביטוח הלאומי נמסר שהמוסד לביטוח לאומי, באמצעות אנשי הסניף באילת, יבדוק אפשרויות לסייע לאישה.

 

מלשכת התעסוקה נמסר בתגובה: "הגברת הופנתה אלינו על ידי המוסד לביטוח לאומי למבחן תעסוקה, הווה אומר שעליה להיות זמינה לעבודה. האישה הופנתה בהתאם לחוק שירות תעסוקה לעבודה מתאימה, ומאחר שלא הייתה זמינה, נרשם לה סירוב. אין שום חוק שמתיר להורה יחיד לעבוד רק עד השעה 14:00. הביטוח הלאומי הפנה את הגברת לשירות התעסוקה והיא חתומה על הצהרה שעליה לקבל כל עבודה בהתאם לחוק שירות התעסוקה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות