כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מיכלי אשפה פח

"ב'צפרדע' אתה לא צריך לפתוח את המכסה ולזרוק את האשפה" צילום: פרטי
"ב'צפרדע' אתה לא צריך לפתוח את המכסה ולזרוק את האשפה" צילום: פרטי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מליוני שקלים של השקעה במיכלי אשפה נזרקו לפח

עיריית באר־שבע השקיעה מיליוני שקלים בהצבת פחים מוטמנים, אך תושבים רבים משליכים אשפה מחוץ למיכלים. הסיבות: היעדר נגישות וסלידה מפתיחת המכסה בגלל הזוהמה

יעקב לוי 
פורסם: 16.02.17, 07:11

עיריית באר־שבע השקיעה תקציבים בלתי מבוטלים להוצאת פחי אשפה ישנים שמוכרים בכינוי "צפרדעים", והתקנת פחים מוטמנים ברחבי העיר, אולם נראה שקיימת מורת רוח מכך כיוון שתושבים רבים משליכים את האשפה מסביב לפחים המוטמנים, בין היתר בהיעדר נגישות נוחה.

 

 

זוהמה מסביב לידית הפתיחה בפח מוטמן. "טינופת וסירחון" (צילום: פרטי)
זוהמה מסביב לידית הפתיחה בפח מוטמן. "טינופת וסירחון" (צילום: פרטי)

 

סוגיה זו עלתה לדיון כבר לפני כחודשיים במסגרת ישיבה של הוועדה לאיכות הסביבה בעירייה. חברים בוועדה הביעו חוסר שביעות רצון מהתוצאות, ואף הציעו פתרונות שונים.

 

ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', שמכהן כיו"ר הוועדה, התייחס תחילה לקמפיין ההסברה בנושא הניקיון שהעירייה גיבשה: "המטרה היא לבצע קמפיין הסברה רחב לנושא הניקיון בעיר. בשלב השני, ניכנס לתהליך של אכיפה ברחבי העיר".

 

בנוגע לנגישות לפחים הסביר ראש העירייה כי "השקענו תקציבים גדולים להוצאת 'הצפרדעים' והכנסת הפחים המוטמנים שנראים יותר אסתטיים. מכל מיני סיבות אנו רואים שהפחים נשארים חצי ריקים, וששקיות אשפה נזרקות מסביב".

 

חבר המועצה וחבר הוועדה משה בורוכוב הציע לרענן נוהלים ואף להעביר לתושבים הסבר על סוגי הפסולת ואופן השלכתם. לגבי הנגישות לפחים אמר בורוכוב כי "בעיה נוספת היא שאנשים נגעלים לפתוח את הפח ביד".

 

בעניין זה אמר דנילוביץ' כי "אנחנו בודקים כל מיני טכנולוגיות. פנינו לחברת cdi וחשבנו על מציאת טכנולוגיות חווייתיות לפתיחת הפח. בדקנו את נושא הפתיחה הרגלית, אבל זה בעייתי מבחינה טכנית. הנושא הזה מעסיק גם את שאר הרשויות בארץ".

 

ביקרנו השבוע בשכונה ד' ומצאנו אשפה שהושלכה ליד פחים מוטמנים. אישה בשנות ה־40 לחייה שבדיוק השליכה אשפה לפח מוטמן, נשאלה מה לדעתה עדיף: "צפרדע" או פח מוטמן?

 

"עדיף את ה'צפרדע'", היא השיבה ללא היסוס. "ב'צפרדע' אתה לא צריך לפתוח את המכסה ולזרוק את האשפה. אני מעדיפה לזרוק את האשפה מרחוק ולא להתקרב לכל הטינופת והסירחון".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "בימים אלה החל אגף לאיכות הסביבה להתקין פחים מוטמנים ומשודרגים עם אביזר לפתיחה רגלית כדי להקל את פתיחת המכסים ללא צורך במגע יד. בנוסף, העירייה וחברת cdi, שפועלת בפארק ההיי־טק, החלו לבחון פתרונות טכנולוגיים נוספים במטרה לשפר ולייעל יותר את השיטה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות