כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הלם בגליל

הנאשמים ישלמו פיצוי לקיבוץ בסך 1,000 שקל כל אחד. בקבוק תבערה צילום: shutterstock
הנאשמים ישלמו פיצוי לקיבוץ בסך 1,000 שקל כל אחד. בקבוק תבערה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

משגב: עונש קל למשליכי בקבוקי תבערה מסח'נין

השופט דניאל פיש נמנע מלגזור על עומר אבו ריא ומוחמד ריא מסח'נין מאסר בפועל. כמו כן, השניים ישלמו לקיבוץ אשבל אלף שקל כל אחד, כפיצוי על הנזק שגרמו בקבוקי התבערה. השניים טענו שלא התכוונו להרוג איש

דיקלה שחף 
פורסם: 22.02.17, 08:04

בית המשפט החליט שלא לשלוח לכלא, אלא לגזור עבודות שירות בלבד, על צעירים מסח'נין שביצעו פיגוע אשר כלל השלכת בקבוקי תבערה לעבר קיבוץ אשבל.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

פיצוי כספי. בקבוק תבערה (צילום: shutterstock)
פיצוי כספי. בקבוק תבערה (צילום: shutterstock)

 

בספטמבר 2015 פרץ גל של פיגועי טרור ואלימות. ב-9 באוקטובר נורתה אשה שאיימה לדקור חיילים בתחנה המרכזית בעפולה, ובתגובה לכך נערכה באותו

יום הפגנה סוערת בסח'נין. לקראת ערב החליטו עומר אבו ריא (27) ומוחמד ריא (26) לבצע פיגוע הכולל השלכת בקבוקי תבערה לעבר קיבוץ אשבל. הם הכינו ביחד שישה בקבוקי תבערה, ובסמוך לחצות הלילה צעדו ברגל אל הקיבוץ.

 

בסמוך לשעה 1:00 הם זחלו מתחת לשער האחורי של הקיבוץ והתמקמו ליד המתחם המשמש לאירוח קבוצות של מטיילים. לאחר מכן הציתו את בקבוקי התעברה והשליכו אותם לעבר האוהל המשמש לאירוח, ואז נמלטו מהמקום ברגל.

 

הבקבוקים, שחלקם התנפצו, גרמו לשריפה שגרמה נזק לאוהל, לכיסאות ולשטיחים, אולם למרבה המזל, איש לא נפגע.

 

רק במאי 2016, בתום חקירה ארוכה של המשטרה ושל השב"כ, אותרו הנאשמים ונעצרו. לאחר משא ומתן עם פרקליטיהם הם הודו בעבירות של ייצור נשק, ניסיון הצתה והיזק בזדון. עם זאת, ההסדר לא כלל את סוגיית העונש.

 

בבית המשפט טענו הנאשמים כי לא התכוונו לרצוח איש. מוחמד ריא הביע חרטה על מעשיו וטען כי הם השליכו את בקבוקי התבערה רק לאחר שראו שאין איש במקום. עוד הוא טען, כי עומר אבו ריא צעק "הלו, הלו" לפני שהבקבוקים הושלכו.

 

ראש עיריית סח'נין, מאזן גנאים, הגיע לבית המשפט והעיד כי הוא מכיר אישית את הנאשמים עוד מאז היו נערים, וביקש להעניק להם הזדמנות נוספת ולא להטיל עליהם עונשים כבדים.

 

התביעה טענה במסגרת הטיעונים לעונש, כי למוחמד ריא ניסיון פלילי שבגינו הוא הועמד לדין, "דבר המראה לכאורה כי אין לו מורא מפני החוק". עוד נטען, כי יש לדון אותם לחומרה בשל העובדה שהפיגוע בוצע תוך תיכנון וביצוע שארך זמן, כאשר בכל רגע נתון הם היו יכולים לחזור בהם. לפיכך ביקשה התביעה לגזור עונש של שלוש עד חמש שנות מאסר, ולא לכלול בתקופה זו את זמן מעצרם.

 

הסניגור של אבו ריא, עו"ד עותמאן סנונו, ביקש להתחשב בעובדה שהנאשם התחתן לאחרונה, עובד, ומאז שיחרורו ממעצר לא ביצע עבירות.

הסניגור של ריא, עו"ד אברהם מנצור, טען כי הפיגוע היה "אקט מחאה נקודתי וחד פעמי". עוד טען, כי העבירות בוצעו "על רקע משבר אישי שעברו הנאשמים", לאחר שראו את הסרט שבו נורתה ונפצעה האשה שאיימה בסכין בעפולה.

 

תסקיר של שירות המבחן המליץ שלא למצות את הדין עם אבו ריא בטענה שמאסר בפועל "יקשה על השתלבותו בהמשך בחיים הנורמטיביים ויפגע בו".

 

באשר לריא, שירות המבחן לא המליץ להימנע מעונש מאסר, ובתסקיר נטען "לא היתה התרשמות ממועדות טיפולית, או בשלות לעריכת שינוי באורח חייו".

 

השופט דניאל פיש טען כי לאור המלצת שירות המבחן, הוא נמנע מלשלוח את הנאשמים לכלא, וגזר עליהם שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, תשעה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, קנס של 1,000 שקל כל אחד ותשלום פיצוי לקיבוץ בסך 1,000 שקל כל אחד.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות