כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תקוע

פרויקט אלכסנדרוני. החברה תובעת מיליוני שקל בגין אובדן רווחים צילום: אסף פרידמן
פרויקט אלכסנדרוני. החברה תובעת מיליוני שקל בגין אובדן רווחים צילום: אסף פרידמן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תביעה נגד עיריית רמת השרון על עיכוב באכלוס פרוייקט בנייה

חברת "שבירו" תובעת מיליוני שקלים מעיריית רמת השרון, בטענה כי גרמה לעיכוב באיכלוס פרויקט אלכסנדרוני, משום שלא הסדירה את הנושא התחבורתי

רונית באלס-וקנין 
פורסם: 15.02.17, 06:52

רמי שבירו, יזם הבנייה של חברת "רמי שבירו הנדסה בניין והשקעות בע"מ", הגיש שתי תביעות בסך 12.5 מיליון שקל נגד עיריית רמת השרון והוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, בגין נזקים שנגרמו לחברה לטענתו, לנוכח התנהלות העירייה בפרויקט הבנייה ברחוב אלכסנדרוני בעיר.

 

 

התביעה מתמקדת בנזק הכלכלי שנגרם, לטענת החברה, כתוצאה מאי אישור תוספת יחידות הדיור (צילום: אסף פרידמן)
התביעה מתמקדת בנזק הכלכלי שנגרם, לטענת החברה, כתוצאה מאי אישור תוספת יחידות הדיור (צילום: אסף פרידמן)

 

התביעות הוגשו על ידי עו"ד פז רימר. בתביעה הראשונה, בסך עשרה מיליון שקל נגד העירייה, הוועדה המקומית וראש העירייה לשעבר, שירה אבין, החברה טוענת כי פנתה לנתבעים בבקשה לאשר הקלה ולאשר הוספת 22 יחידות דיור ו-70 מקומות חנייה, אך הנתבעים "משכו" אותה עד לדיון בבקשת ההקלה ודחו את בקשת החברה "משיקולים זרים ובלתי ענייניים". בכתב התביעה נטען, כי דחיית הבקשה אילצה את חברת "שבירו" לפנות לוועדת הערר המחוזית, וביוני האחרון ניתנה החלטה שקיבלה את עמדת החברה ואישרה לה תוספת של 23 יחידות דיור. אולם, נטען בתביעה, במועד החלטת הוועדה, "לא ניתן היה לממש זכות זו" של תוספת 23 יחידות דיור.

 

התביעה מתמקדת בנזק הכלכלי שנגרם, לטענת החברה, כתוצאה מאי אישור תוספת יחידות הדיור. "הנתבעות מנעו את יכולתה של החברה לממש את ההקלה, שכן במועד קבלת החלטת ועדת הערר, לא ניתן היה עוד לממש את תוספת 23 היחידות, ולתובעת נגרם אובדן רווחים בהיקף של 18 מיליון שקל", נטען בתביעה.

 

התביעה השנייה, על סך 2.5 מיליון שקל, עוסקת בטענת החברה שהעירייה נדרשה, בעקבות פסק דין שהתקבל בנובמבר 2016, לבצע שיפורי תנועה במתחם אלכסנדרוני ומשלא עשתה זאת, לא יכלה להנפיק טופס 4 לאכלוס. בתביעה נטען כי בשנת 2013 "שבירו" חתמה על הסכמי החכירה והשקיעה מאות מיליוני שקלים בפרויקט לבניית 168 יחידות דיור, והובהר לחברה לטענתה, כי אין מניעה לתת לה את היתר הבנייה על פי התוכנית. אלא שלאחר תחילת הבנייה, נטען בתביעה, הוגש ערר על היתר הבנייה שניתן לחברה על ידי תושב העיר, בו נטען כי אחד התנאים למימוש הפרויקט, העוסק במתן פתרון תחבורתי לאזור, לא התקיים.

 

לאחר דיונים ושמיעת הצדדים, החליטה הוועדה המחוזית ביוני 2015 כי הפרויקט יבוצע בתנאי של ביצוע השיפורים התחבורתיים, ובהם: הסדרת שני נתיבי פנייה ימינה מדרום למזרח בצומת סוקולוב-הראשונים, בדיקות תחבורתיות של צומת הראשונים, הארכת נתיב הפנייה שמאלה לרחוב אוסישקין ובחינת מעגל התנועה ברחוב שבטי ישראל. אלא שעד היום העירייה לא עשתה זאת ומשום כך גם מסרבת להנפיק אישור אכלוס לפרויקט שהושלם. "נוצר אפוא מצב בלתי נסבל... הנתבעות חודלות, יושבות

בשב ואל תעשה, והנזק אשר נגרם לתובעת מעצים מדי יום ביומו".

 

בתחילת החודש שעבר פנתה חברת "שבירו" לבית המשפט, בבקשה להורות לעירייה על צו עשה זמני - למסור לחברה טופס 4 על פי תקנות התכנון והבנייה. ביום ראשון שעבר, בעקבות מו"מ אינטנסיבי, הגיעו הצדדים לפשרה בנושא האיכלוס, לפיה החברה לא תאכלס את הפרויקט עד לתום ביצוע השיפורים התחבורתיים על ידי העירייה, ומנגד העירייה תמסור לחברה טופס 4 חלקי, לצורך ביצוע עבודות חיבור חשמל, ותעשה כמיטב יכולתה לבצע את השלב השלישי של השיפורים התחבורתיים וקידום מהיר של השלמת ביצוע השיפורים מול משרד התחבורה.

 

ובינתיים, דיירי הפרויקט ממתינים לקבל המפתחות. אחת מהן היא גלדיס חי, שרכשה דירה בפרויקט, ומספרת: "הייתי אמורה להיכנס לדירה בחודש שעבר. הבית מוכן, אבל העירייה מעכבת את הפרויקט, כי צריך להרחיב את דרך הראשונים. למה נזכרו בזה רק עכשיו? הלא שנתיים בונים את הבניין. אמרו לנו שכנראה ניכנס לדירות בסוף פברואר, אבל יש שמועות שזה יקרה רק בסוף מרס. מה אני אמורה לעשות?".

 

שירה אבין ביקשה שלא להתייחס לנושא, מאחר שהוא נידון בפני בית המשפט.

 

מעיריית רמת השרון נמסר: "הנושא יידון בבית המשפט".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות