כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
ארנוננה מוגנת

מיתר. יש הבדל בין ממ"ד למקלט צילום: הרצל יוסף
מיתר. יש הבדל בין ממ"ד למקלט צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

במיתר יבחנו שוב את שיעור הארנונה לממ"דים

בעקבות עתירה שהגיש שמעון פרץ, חבר האופוזיציה במועצת מיתר, קבע בית משפט כי שיעור חיוב הארנונה לממ"ד יובא שוב לדיון במליאת המועצה

יעקב לוי 
פורסם: 15.02.17, 07:03

שיעור חיוב הארנונה של ממ"דים (מרחב דירתי מוגן) במיתר לשנת 2017 שאושר על ידי המועצה יובא שוב לדיון במליאת המועצה. כך קבע בית המשפט לעניינים מינהליים בבאר־שבע בהסכמת שני הצדדים: חבר האופוזיציה שמעון פרץ, שעתר נגד ההחלטה, ומועצת מיתר. בשלב זה המועצה תמשיך לגבות ארנונה על פי הצו שאישרה.

 

 

פרץ עתר לבית המשפט נגד ההחלטה להעלות את חיובי הארנונה בצורה חריגה, לפיה בעל נכס ישלם 100 אחוז על שטח הממ"ד במקום 33 אחוז כפי שהיה נהוג (צילום: הרצל יוסף)
פרץ עתר לבית המשפט נגד ההחלטה להעלות את חיובי הארנונה בצורה חריגה, לפיה בעל נכס ישלם 100 אחוז על שטח הממ"ד במקום 33 אחוז כפי שהיה נהוג (צילום: הרצל יוסף)

 

פרץ עתר לבית המשפט נגד ההחלטה להעלות את חיובי הארנונה בצורה חריגה, לפיה בעל נכס ישלם 100 אחוז על שטח הממ"ד במקום 33 אחוז כפי שהיה נהוג.

 

באמצעות עו"ד אסף אבידן טען פרץ בעתירה כי המועצה לא פנתה לשרים הממונים והחלה לגבות ארנונה לפי החישוב החדש.

 

"התברר שהמועצה סבורה שמדובר ב'תיקון טעות' שמותר לה לתקנה", אמר השבוע עו"ד אבידן. "הטעון הזה לא הוצג מעולם בפני חברי המועצה. בעתירה נטען בין היתר שמדובר בשינוי שיטת חישוב שאסורה על פי 'דיני ההקפאה' של הארנונה. בשלב זה הוסכם להחזיר את העניין למליאת המועצה, כך שחברי המועצה יבינו שהם מצביעים על 'תיקון טעות' ולא על פנייה לשרים הממונים כפי שהיה מדי שנה. אם תהיה העלאה בארנונה בגין כך, הקול שלהם (של חברי המועצה - י.ל) הוא שיביא לכך, ולא

אישור של משרדי הפנים והאוצר".

 

ממועצת מיתר נמסר בתגובה: "לפני מספר שנים הפסיקה המועצה חיוב סכום ארנונה על ממ"דים עד לסיום בדיקת ההגדרות וההבדל בחוק בין ממ"ד למקלט. במקביל לבדיקה, חבר האופוזיציה פנה למשרד הפנים בטענות נגד התנהלות המועצה ושינוי שיטת תשלום הארנונה. משרד הפנים שחשש שמדובר במתן הנחה לא חוקית לחלק מהתושבים, קיבל את עמדת המועצה ואף גיבה את החלטותיה, שכן היא פעלה לפי חוק ארנונה. למרות התשובה המנומקת של משרד הפנים, החליט חבר האופוזיציה להגיש עתירה מינהלית. בית המשפט, בהתאם להחלטת משרד הפנים, קבע כי אין דין ממ"ד כדין מקלט, ולכן על המועצה לגבות ארנונה לפי הצו כמחויב בחוק וכפי שפעלה עד כה. להפתעתנו, העותר לא התנגד לגבייה נגדה עתר, ובית המשפט נתן תוקף להסכמה. בסיכום החלטת בית המשפט נקבע כי על המועצה לעדכן את מליאת המועצה בהשתלשלות העניין, ולאפשר לעותר להעלות טיעוניו בפניהם".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות