כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מהומת חצר

הרה שטיינמן צילום: אוהד צויגנברג
הרה שטיינמן צילום: אוהד צויגנברג
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

פושטי הרגל ו'הנבלות': ההקלטה שמסעירה את חצר ברסלב

סדקים בהנהגה הרוחנית של הציבור החרדי: בהקלטה שמסעירה את חצר ברסלב נשמע רב בכיר – אליעזר חשין, תוקף רבנים החרדים וטוען שהם "פשטו את הרגל". על המנהיג הרב שטיינמן הוא אומר: "נבלתו תתגלה בקרוב"

משה הלר 
פורסם: 14.02.17, 09:12

הרב אליעזר, חשין מבכירי רבני ברסלב, יוצא במתקפה חריפה על רבנים שנחשבים למנהיגי החברה החרדית בעשור האחרון. בשיעור שמסר לאחרונה טען שההנהגה החרדית "פשטה את הרגל". לדבריו, המנהיג הליטאי הרב אהרן שטיינמן טעה ו"נבלתו תתגלה בקרוב". על פי חשין, מנהיג הפלג הקיצוני האדמור מסאטמר אינו ראוי להנהגה. "אבא שלו לא רצה להגיד שום רמז שהוא ימשיך אחריו", הסביר חשין לתלמידים.

 

דבריו של הרב חשין נחשבים ליוצאי דופן, במיוחד לאור העובדה שהוא חתנו של הרב משה קרמר ממנהיגי חצר ברסלב.

 

 

"הציבור הליטאי שבסך הכל מוביל, אחרי שהאדמורי"ם כבר מזמן פשטו את הרגל, רובם, אז הם אלה שמובילים את המערכות של עם ישראל. ואחר כך ויקום

העגל הזה". פתח חשין בשיעור כשהוא רומז למנהיג הליטאים אהרון לייב שטיינמן. "נהיה בן אדם שדוחף את העגלה של כלל ישראל לשאול תחתיות ומתחתיו", הטיח חשין והוסיף "שלא יספרו לנו סיפורים שזה לא הוא, ולא מתכוון וזה רק שיטות הנהגה. יש פה בן אדם שבאמת נגד קודשה בריך הוא ותורתו".

 

בהמשך השיעור תוקף הרב חשיו את האדמור מסאטמר, מי שנחשב למתווה קו קיצוני ביחס למדינה ולציונות. חשין טען שבעיתונות החרדית הכתירו את אחד מבני האדמו"ר, למרות שלא היה ראוי לכך.

 

לדברי חשין, המנהיג האחרון בחצר סאטמר סירב להותיר יורש שימשיך את דרכו. "לא ייתכן מציאות כזאת שיבוא דור חדש ולא יהיה לו מנהיג. הוא אמר כנראה שהדור הזה האחרון הוא כבר לא דור. הקדוש ברוך הוא מוביל אותנו לניסיון קשה שנהיה בלי מנהיג", סיכם חשין

 

הרב חשין סירב להגיב לדברים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות