כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הורות במספרים

רבות מהמשפחות מטופלות ברווחה צילום: shutterstock
רבות מהמשפחות מטופלות ברווחה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

8,300 משפחות חד הוריות בתל אביב־יפו

כך עולה מנתוני משרד הרווחה והשירותים החברתיים. 2,880 משפחות מטופלות בלשכות הרווחה

מירב שלמה־מלמד 
פורסם: 12.02.17, 11:50

כמחצית מהמשפחות בעלות ילדים שמטופלות בלשכות הרווחה בתל אביב־יפו הן משפחות שבראשן עומד הורה יחיד, כך עולה מנתונים של משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מחזיקת תיק הרווחה וסגנית ראש העירייה מהרטה ברוך רון: "הנתונים אכן מעידים על גידול במספר הגרושים והגרושות בעיר".

 

מנתוני משרד הרווחה והשירותים החברתיים עולה כי בתל אביב־יפו יש כ־8,300 משפחות חד הוריות, 34 אחוז מתוכן (2,880) מטופלות בלשכות הרווחה והן כ־50 אחוז מכלל המשפחות בעלות ילדים אשר מטופלות בלשכות הרווחה בעיר.

 

ברוך רון: "צריך להסתכל על המספרים האלה גם מהכיוון החיובי. נשים חד הוריות זכאיות להטבות, וכדי לקבל אותן הן מגיעות ללשכות הרווחה. הרשויות

לא מטפלות בהן אלא מסייעות להן. גם צריך להבין שכשמשפחה חד הורית פונה לרווחה זה לא בהכרח מעיד על משפחה שנמצאת במצב קשה מאוד. נשים חד הוריות מגיעות כדי לעמוד על זכויותיהן ולקבלן. בכל מקרה, מחלקת הרווחה בעירייה שמחה לסייע למשפחות הללו לעמוד על הרגליים בסיטואציה של משבר כמו גירושין או מצוקה כלכלית אחרת".

על פי נתוני משרד הרווחה, בראש 95 אחוז מהמשפחות החד הוריות בישראל עומדת אישה.

 

לנשים חד הוריות קשה יותר (צילום: shutterstock)
לנשים חד הוריות קשה יותר (צילום: shutterstock)

 

יעל בליץ זיסקין, ראש צוות תכנון אסטרטגי ופיתוח בעמותת "ידידות טורונטו": "נשים חד הוריות צריכות להתמודד עם מחסומים וחסמים שנחסכים מגברים בבואן לחפש עבודה שהיא העבודה המפרנסת היחידה בבית. לכן פיתחנו מודל שיכול לחסוך מיליונים למדינה ולמשלמי המסים. על פי המודל, אם המדינה הייתה מסייעת לנשים במימון המעון במקום להעניק להן הבטחת הכנסה של 3,000 שקל בחודש, היו נחסכים 1.6 מיליון שקל בשנה. זאת ועוד, בשנה האחרונה אחוז הניצול של השירותים הניתנים להורים יחידים הוא 38 אחוז, כלומר תקציבים של מיליוני שקלים המיועדים להורים העצמאים לא מגיעים אליהם כלל בגלל חסמים בירוקרטיים שונים וקריטריונים קשיחים לכל שירות. כל אלה מקשים עליהם ומעכבים את סיכוייהן של האימהות החד הוריות בתל אביב ובכלל להשתלב באופן מלא במעגל התעסוקה ואף מזיקים למדינה ולצמיחתה הכלכלית בטווח הארוך".

 

עוד מוסיפה בליץ זיסקין כי "משפחה חד הורית שבה שני ילדים או יותר, שיש בה מפרנס אחד שעובד במשרה מלאה בשכר מינימום, בתוספת קצבת ילדים, תצטרך למצוא משאבים כספיים נוספים בשיעור של כ־30־40 אחוזים מהכנסתה, כדי שתחיה מעל קו העוני. מספרן של המשפחות החד הוריות בציבור גדל באופן מתמיד ועקבי. אם לא ישנו את המדיניות כלפיהן, בעיית השתלבותן במעגל העבודה תהפוך, בסופו של יום, לבעיה כלכלית בסדר גודל לאומי".

 

על פי רישומי עמותת "ידידות טורונטו", שבתשע השנים האחרונות מפעילה את תוכנית "נתיבים לתעסוקה" המיועדת לנשים חד הוריות לילדים עד גיל שלוש, ב־2015 קיבלו ממנה סיוע כ־400 נשים חד הוריות שהשתלבו במעגל העבודה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות