כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חרדים לצניעות

'שושקה אנגלמאייר' צילום: מהפייסבוק
'שושקה אנגלמאייר' צילום: מהפייסבוק
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

דג עם שדיים: הופעות 'הזימה' שהקפיצו את הדתיים בירושלים

חברי מועצה דתיים זועמים: ערב 'שירי זימה' ומופע שכולל תצוגה מינית מתוכננים להתקיים במסגרת פסטיבל 'שאון חורף'. אריה קינג אף מאיים לפרוש מהקואליציה: "זה מופע שמתאים יותר לסדום ולא לעיר הקודש ירושלים"

משה הלר 
פורסם: 13.02.17, 14:48

נציג הדתיים בעירייה, חבר המועצה אריה קינג, מאיים לפרוש מהקואליציה בגלל מימון עירוני לערב 'שירי זימה' שעתיד להתקיים במרכז העיר. גם ראשת ועדת הכספים בעירייה, חגית משה, נפגשה עם ראש העירייה ניר ברקת כדי שיורה על ביטול אירועים שכוללים תצוגה מינית.

 

 

קינג ('ירושלים מאוחדת') דורש מראש העירייה לבטל הופעה ותערוכה של ציור גוף שאמורות להתקיים ביום שני במסגרת פסטיבל 'שאון חורף' במרכז העיר. בהופעה, שזכתה לכותרת 'ערב שירי זימה' ועתידה להתקיים בבר החבית, מתוכננת הקראת שירי זימה ושירי אהבה שיכורים בליווי נגני ג'אז. הופעה אחרת, 'שושקה אנגלמאייר', תתקיים בשני אירועים.

 

שושקה בהופעה. "מופע שמתאים לסדום" (צילום: מהפייסבוק)
שושקה בהופעה. "מופע שמתאים לסדום" (צילום: מהפייסבוק)

 

על פי תוכניית האירוע, דמות הקומיקס 'שושקה', שאותה יצר האמן זאב אנגלמאייר, תקיים סדנת ציור גוף. למבקרים בפסטיבל הוצע לפגוש ב'שושקה',

שמגיעה לצייר את עצמה "על כל מי שחפץ". בהופעה נוספת שמתוכננת בבר 'החבית' 'שושקה' תספר על "חייה הנוצצים".

 

עיריית ירושלים: "אירועי שאון חורף יתקיימו כמתוכנן: לאחר בחינת הנושא, האירוע יתקיים כמתוכנן ואין לעיריית ירושלים כל כוונה להתערב באופי המופע או תכניו. חופש הביטוי האמנותי וחופש היצירה הנם חלק אינטגרלי מחופש הביטוי. בשאון חורף מתקיימים מאות אירועים בסגנונות שונים הפתוחים לקהל הרחב, והם מבטאים יצירה עכשווית ואותנטית. המופע המדובר מתקיים במקום סגור, מי שמגיע לראותו מגיע מרצונו החופשי ומי שאינו רוצה לא חייב לקחת בו חלק".

 

הסיבה לכעס הדתיים: 'שושקה' מייצגת דמויות רבות, ובהן אישה שמשתתפת בפנטזיות מיניות, פרועה וחצופה, כזו שמנהלת חיי מין פרועים וחיה ככוכבת רשת. לטענת הדתיים, האירוע "פוגע בקדושת העיר, ברגשות התושבים ובדמותה של עיר השם".

 

קינג הציב אולטימטום ואיים כי אם העירייה לא תבטל את המימון להופעות הוא יפרוש מהקואליציה. "הרבנים הורו לי לפרוש כי הפעם מישהו עבר את הגבול", כתב לברקת. כמו כן הוא פנה לרבנים וביקש שיורו לנציגי סיעות החרדים לנסות לבטל את האירוע או להתפטר גם מהקואליציה.

 

למחאה הצטרפה ראשת ועדת הכספים וביום ראשון היא נפגשה עם ראש העירייה. משה אישרה בעבר תקצוב לפסטיבל 'שאון חורף', אבל לדבריה לא היתה מודעת לתוכניית האירועים. היא ניסתה לגייס את חברות מועצת העירייה וארגוני נשים לטובת ביטול המופעים. "לא אכפת לי מהקטע הדתי והרוחני כמו מהחפצת נשים שיש באירועים האלה", טענה.

 

משה חברה למאבקו של קינג במופע. הוא מצדו טוען שמשה אחראית להשלכות. "האגף לתת־תרבות ואומנות מציעים לציבור מופע שמתאים לעיר סדום ולא לעיר הקודש ירושלים", סיכם.

 

העירייה: באשר לשירי זימה, הרי שתוכן האירוע שעוסק בשירי אהבה. באשר לתוכן המופע של האמן אנגלמאייר - לאור תלונות ארגוני נשים הנושא ייבחן".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות