כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בן קפלן

בן קפלן
בן קפלן 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שיר לשרן

במקום שהכדורגלן הישראלי הממוצע יחלום להיות ניימאר, שפשוט ישאף להיות שרן ייני. אינטליגנטי, יסודי, משקיען, מקצוען וכזה שהופך כישרון בינוני לקריירה מופלאה

פורסם: 10.02.17, 11:21

1. שנים מספרים לנו שהכדורגלן הישראלי טכני, אך לוקה באלמנטים האחרים. ואז מגיעים מיטב כדורגלנינו הטכניים לליגות אירופיות ומגלים שמה שנחשב אצלנו לטכניקה עילאית, באירופה הוא טכניקה בינונית. ומה שהספיק לבילוי מרנין על כרי הדשא בישראל, מספיק, לעתים קרובות מדי, לספסלים באירופה.

ואני טוען שבמקום שהכדורגלן הישראלי הממוצע יחלום להיות ניימאר, שפשוט ישאף להיות שרן ייני.

 

בסבך הרכשים הנוצצים של ינואר כמעט נשכח רכש אחד, לטעמי הטוב ביותר שבוצע בחלון ההעברות הנוכחי. מכבי תל אביב השיבה לחיקה את שרן ייני. כן, הקפטן הזה שילדים לא יסתובבו בחולצות שלו, שלא יככב בפרסומות, שנראה כמו סטודנט לספרות שנקלע לאצטדיון כדורגל. אבל אם יש מישהו שיכול להדליק למכבי את המרוץ לאליפות, הוא הבן של ליאור מהתרנגולים.

 

שרן ייני. הרכש הטוב ביותר של ינואר (צילום: עוז מועלם)
שרן ייני. הרכש הטוב ביותר של ינואר (צילום: עוז מועלם)

 

אני אוהב את ייני. מאוד. ייני, לטעמי, צריך להיות המודל של הכדורגלן הישראלי. הוא אינטליגנטי, יסודי, משקיען, מקצוען והופך כישרון בינוני

לקריירה מופלאה. ייני כבר בן 30 ועדיין אני לא סגור מה התפקיד הטבעי שלו. כי בכל תפקיד שהוא מוצב בו הוא עושה את העבודה. לא מתלונן, לא עושה פרצופים. לובש את החולצה ומשאיר הכול על הדשא. מגן ימני, בלם, קשר, שוער (גם את זה הוא כבר עשה) או מגן שמאלי — ייני יעשה את התפקידים האלה בדיוק באותה נחישות. במשחק העונה מול באר שבע הוא נחת היישר מהולנד לאגף השמאלי של הגנת מכבי. ואף שהוא בכלל ימני ברגלו, הוא הציג משחק הגנה מושלם ואחראי עם מנהיגות נפלאה והיה גורם מרכזי בניצחון הצהוב.

אם הכדורגל הישראלי חפץ חיים והצלחות, הוא צריך לייצר עוד ועוד יינים. זה גם הרבה יותר פשוט (כישרון הרי קצת קשה ללמד) וגם הרבה יותר יעיל (הסיכוי של נבחרת ישראל להגיע למשהו הוא לא בעזרת איזה כישרון וטכניקה שאנחנו מדמיינים שיש לנו, אלא באמצעות גיבוש של נבחרת מאורגנת ולוחמת שתתגבר על המחסור בכישרון בעזרת אופי וטקטיקה).

 

ובכלל, הדבר שאני הכי אוהב בשרן ייני זה שכל שנייה שלו על המגרש מזכירה לי את המילים ששר אביו בשיר הנפלא "היום השני" מתוך הסרט "לאן נעלם דניאל וקס": "את עיניי אני פוקח/ את ראשי אני זוקף/ יום חדש אני רואה/ הולך ומתקרב/ אני ההלך/ שהפך למלך בדרכי".

 

 

2. בניגוד למאמנים שמצהירים שהם לא אוהבים להתעסק בשיפוט, אבל מקפידים להתעסק בו, אני באמת לא אוהב להתעסק בשיפוט, אלא מעדיף להתרכז בטעויות של הקבוצה שלי ולא בטעויות של שופטים. אבל השבוע אחרוג ממנהגי, כי מה שהתרחש בהפסד של הפועל תל אביב לגלבוע גליל הוא לטעמי שערורייה. נעזוב את השריקה לעבירה בלתי ספורטיבית כבר בהתקפה הראשונה של המשחק! את העובדה שנגד הפועל נשרקו במשחק ארבע עבירות בלתי ספורטיביות! ואפילו טעויות אחרות שזעקו לשמים ולטעמי מצדיקות הקפאה ארוכה של השלישייה שניהלה את המשחק — כפיר מועלם, דוד קולונגי וגיא שמואלי.

 

חמש דקות לסיום, כשהפועל מובילה בשש הפרש, זרק שחקן של גלבוע שלשה. במאבק על הריבאונד דחף אריק גריפין את מתן נאור באופן ברור. השופטים לא שרקו דבר. גלבוע השתלטה על הריבאונד, זיו בן צבי הלך לסל וקלע. אלא שמי שפינה לו את הדרך הוא אותו גריפין ששוב העיף את מתן נאור. מה שהצדיק עבירה, ולטעמי אפילו בלתי ספורטיבית. מה פסק השופט גיא שמואלי? אישר את הסל והוסיף עבירה בלתי ספורטיבית נגד מתן נאור — החמישית שלו. שריקה לעבירה ברורה לזכות הפועל וביטול הסל הפכה לשריקה שהחזירה את גלבוע למשחק שלא הייתה ראויה לנצח בו.

 

האם נראה את שופטי המשחק מבלים את החודש הקרוב ביציע? האם נראה אותם נענשים בחומרה? ובכן, כשמדובר בכדורסל הישראלי, הסיכוי שזה יקרה זהה לסיכוי שמאמנים שלא אוהבים לדבר על שיפוט באמת לא ידברו עליו.

 

אם הכדורגל הישראלי חפץ חיים והצלחות, הוא צריך לייצר עוד ועוד יינים. זה גם הרבה יותר פשוט (כישרון הרי קצת קשה ללמד) וגם הרבה יותר יעיל

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות