כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
רעמת טראמפ

השרה שקד עם פטריית רעמת טראמפ צילום: תקשורת יעל שביט
השרה שקד עם פטריית רעמת טראמפ צילום: תקשורת יעל שביט
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בערבה מחכים כבר לגדל את הקנאביס

כ־35 אלף משתתפים בתערוכת החקלאות שנערכה במעמד שרת המשפטים, איילת שקד, שטעמה לראשונה את פטריית "רעמת טראמפ" שגדלה במושב פראן. החקלאים העלו לדיון את סוגיית גידול הקנאביס שלדבריהם יסייע לביסוס החקלאות בערבה

עזרא ארבלי 
פורסם: 10.02.17, 08:57

כ־35 אלף מבקרים פקדו את התערוכה החקלאית הגדולה בישראל שהתקיימה בימים שלישי ורביעי שעבר בתחנת 'יאיר' - מו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית , במהלכה הוצגו חידושים ופיתוחים חקלאיים רבים, שעתידים להצעיד את עולם החקלאות בשנים הקרובות.

 

 

שרת המשפטים עם שף הראל זכאים ואייל בלום עם פטריית טראמפ  (צילום: תקשורת יעל שביט)
שרת המשפטים עם שף הראל זכאים ואייל בלום עם פטריית טראמפ (צילום: תקשורת יעל שביט)

 

אירוע נעילה חגיגי נערך במעמד שרת המשפטים, איילת שקד, במהלכו טעמה השרה את הפטרייה החדשה "רעמת טראמפ" שהושקה בתערוכה וגדלה במשק יעקבי במושב פראן. מדובר בפטרייה כשרה וייחודית שמתאפיינת בצורת כדור שלג פרוותי

המכוסה ברעמה של סיבים, ונחשבת כחומר גלם איכותי וארומתי בקרב חובבי הקולינריה.

 

שף הראל זכאים, שהגיש לשרה מנה על בסיס הפטרייה הייחודית, ציין כי לאחר טיגון ממושך מזכירה הפטרייה בטעמה ובריחה פירות ים, ובעיקר את טעמיו של "מלך פירות הים": הלובסטר.

 

במהלך האירוע עלה לדיון ייצוא קנאביס רפואי מישראל. על פי ההערכות, שווי שוק ייצוא הקנאביס הרפואי עומד על כשני מיליארד שקלים בשנה, ויהווה הכנסה משמעותית למדינה ולביסוס החקלאות בערבה.

 

חקלאים רבים רואים בתנאים בערבה יתרון לגידול קנאביס רפואי לייצוא, ומעוניינים להתחיל לגדל ולייצא גידול זה. אלה ממתינים לאישור הממשלה, שצפוי לקבל רוח גבית לאור תמיכה השרה.

 

ראש מועצת ערבה תיכונה, ד"ר אייל בלום: "אנו מקווים כי ענף גידול הקנאביס הרפואי לייצוא יאפשר לחקלאים רבים בערבה להחליף את הגידולים המסורתיים. זו הזדמנות גדולה לחקלאים, לחוקרים ולתעשייה שתגיע לאזור".

 

השרה שקד ציינה בטקס נעילת התערוכה כי "התערוכה מדגימה וממחישה את החוזק של חבל ארץ זה, שמאגד בתוכו דברים שבלעדיהם המדינה שלנו לא הייתה יכולה להתקיים: התיישבות, חקלאות, ייצוא חקלאי וטכנולוגי ופיתוח. אנו בממשלה מחויבים לחקלאות ולהתיישבות כאן. אנשים מכל העולם באו לכאן כדי ללמוד מהחקלאות הישראלית".

 

חקלאים רבים הביעו פליאה על היעדרותו של שר החקלאות, אורי אריאל, מהתערוכה הגדולה, שהתקיימה לראשונה מזה 26 שנה, שלא במעמד שר החקלאות.

 

מלשכתו של השר אריאל נמסר כי השר נאלץ להתייצב ביום נעילת התערוכה בכנסת לדיון מכריע של ועדת העבודה והרווחה בנוגע לחוק השירות הלאומי, שצפוי לעלות להצבעה בימים הקרובים ושנמצא באחריות השר. בלשכה אמרו שבשל חשיבות הכנס הוא הנחה את מנכ"ל המשרד, שלמה בן־אליהו, להגיע במקומו.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות