כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
השעון מתקתק

אדם גומון צילום: פרטי
אדם גומון צילום: פרטי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

המירוץ נגד הזמן להצלת הילד אדם גומון

25 אלף דגימות מח עצם שנתרמו להצלת הילד אדם גומון ממודיעין כבר נבדקו במעבדות בארה"ב, אך אף אחת מהן לא נמצאה מתאימה. כדי לבדוק עוד אלפי דגימות שנמצאות במעבדה יש צורך ב־350 אלף דולר, והמשפחה מנסה לגייס במהירות את הסכום הדרוש

רותי בוסידן 
פורסם: 08.02.17, 16:53

לפני ארבעה חודשים התגייסה העיר וגם המדינה כדי לנסות להציל את הילד אדם גומון בן השנתיים וחצי הסובל ממחלת דם וזקוק להשתלת מח עצם. בעקבות המבצע נאספו 40 אלף תרומות מח עצם שנשלחו לארצות הברית לבדיקה, אבל למרות המאמצים האדירים, עד היום נבדקו 25 אלף דגימות בלבד - שאף אחת מהן לא התאימה לאדם, ולמשפחה לא נשאר כסף כדי להמשיך ולבדוק את יתר הדגימות. היום הם פונים שוב לציבור במטרה לאסוף כסף כדי לסיים את בדיקת הדגימות.

 

 

לפני מספר חודשים התגלתה אצל אדם, ילד מקסים ממודיעין, תסמונת MDS שגורמת להתפתחות בלתי תקינה של מח העצם ומשפיעה על ייצור תאי דם בריאים, דבר שעלול להוביל ללוקמיה (סרטן הדם). טיפול פשוט של השתלת מח עצם יכול להציל את חייו, אך עד כה לא נמצא תורם מתאים, לא מבני המשפחה הקרובה ולא ממאגר התורמים הקיים.

 

אדם גומון. חייבים השתלה לפני שהלוקמיה תפרוץ (צילום: פרטי)
אדם גומון. חייבים השתלה לפני שהלוקמיה תפרוץ (צילום: פרטי)

 

"כרגע יש 13 אלף דגימות במעבדה, אבל אין לנו כסף בשביל לבדוק אותן", מספרת אוקסנה גומון, אמו של אדם "חסרים לנו 350 אלף דולר בשביל זה. כרגע

הדגימות שוכבות סתם עד שנמצא את הכסף. אנשים עשו בדיקה, הסכימו להיכנס למאגר, עשו את כל המאמץ, אבל אנחנו לא מצליחים לבדוק את כל המאגר.

 

"הבדיקות האלה יכולות להציל לא רק את אדם אלא עוד אנשים. אנחנו רוצים שכל אחד יעשה את מה שהוא יכול כדי לעזור. אנחנו רוצים להציל את אדם, אבל הדגימות שנבדקות נכנסות למאגר הלאומי ויכולות לעזור להרבה אנשים. גם במבצע הקודם נמצאו דגימות שהתאימו לאנשים אחרים".

 

מה שלום אדם בימים אלה?

"הוא בסדר. בגלל שחורף עכשיו, מערכת החיסון שלו ירודה והוא נשאר בבית. עד לפני חודש, כשהרגיש יותר טוב, הוא הלך לגן, אבל בגלל שהוא היה חולה המון, הוצאנו אותו מהגן כדי שייחשף כמה שפחות למחלות וזיהומים. הטיפול היחיד הוא לעשות השתלת מח עצם לפני שהלוקמיה תתפרץ. בגלל שמח העצם לא תקין, כל התאים לא נוצרים תקינים, ולכן הוא יותר רגיש למחלות ולזיהומים".

 

אוקסנה ובעלה מנסים לתמרן בין הבית לעבודה כדי להיות עם אדם. לבני הזוג ילד נוסף, דניאל, בן שש. "אני, בעלי והסבתות שומרים עליו בינתיים, ועוד מעט תהיה גם מטפלת", מסבירה אוקסנה. "מצב הרוח של אדם בסדר. הוא רגיל לזה ולא ממש מבין את המשמעות של המחלה שלו".

 

"אנחנו מאוד רוצים למצוא תורם, אנחנו יודעים שהזמן מוגבל, אבל אנחנו גם מאוד אופטימיים, ויודעים שהוא חזק ושהוא יצליח להתמודד עם הכל. מצד שני, אנחנו לא רוצים לאבד את הזמן הזה שיש לנו. יש לנו זמן מוגבל לעשות השתלת מח עצם לפני שהמחלה תתפתח ללוקמיה ואנחנו רוצים לנצל את הזמן הזה ולהציל את אדם".

 

לתרומות (באמצעות עמותת מאבק לחיים) בהעברה בנקאית - מספר חשבון: 4480863, בנק לאומי, סניף 912 רחביה ירושלים, או באמצעות כרטיס אשראי 3007*, או 03/9411605. 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות