כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
רעב כבד

עמנואל דומדומה. "המצב קשה" צילום: פרטי
עמנואל דומדומה. "המצב קשה" צילום: פרטי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

משפחת פליטים שגורשה לסודן סובלת מחרפת רעב ופנתה לעזרה מהחברים באילת

עמנואל דומדומה ובני משפחתו התגוררו בעיר כשש שנים עד שגורשו בשנת 2012 למולדתם סודן. בגלל המצב הקשה בסודן הוא וחבריו הצעירים שלומדים באוגנדה נותרו בלי כסף. דומדומה פנה למכרים באילת וביקש עזרה

טוני ליס 
פורסם: 07.02.17, 08:58

"המצב שלנו קשה, אין לנו כסף לאוכל, אנחנו מבקשים עזרה", במילים אלה פנה עמנואל דומדומה לפני כמה שבועות למכריו באילת . דומדומה, פליט בן 20 מסודן שגורש מאילת עם בני משפחתו בסוף שנת 2012 ונאלץ לחזור למולדתו, התחנן למכריו שיעזרו לו ולחבריו, צעירים סודנים שלומדים בקמפלה, בירת אוגנדה.

 

 

"הגענו למצב שאין לנו אוכל לאכול ואין לנו כסף לשלם שכר לימוד. לפעמים עוברים עלינו ימים שלמים בהם אנחנו שותים רק תה כדי למלא את הבטן" (צילום: פרטי)
"הגענו למצב שאין לנו אוכל לאכול ואין לנו כסף לשלם שכר לימוד. לפעמים עוברים עלינו ימים שלמים בהם אנחנו שותים רק תה כדי למלא את הבטן" (צילום: פרטי)

 

דומדומה וחבריו התגוררו כשש שנים עם בני משפחותיהם באילת עד שגורשו. "כולנו למדנו בבית הספר בקיבוץ אילות", מספר דומדומה. "אנחנו יודעים לדבר, לקרוא ולכתוב עברית. היה לנו מאוד עצוב לעזוב את ישראל. גורשנו מישראל וההורים שלנו נאלצו

להתחיל מכלום".

 

החודשים הראשונים בג'ובה, בירת דרום סודן, היו קשים והתאפיינו בלא מעט קשיי ההסתגלות למציאות הקשה במדינת העולם השלישי.

 

"רוב הזמן לא היה חשמל ולא היו מים זורמים", מספר דומדומה. "ההורים שלנו מצאו עבודה, אבל הרבה חברים שלנו לא מצאו, והמצב היה קשה מאוד. לא היה מספיק אוכל, אנשים נדבקו במחלות שבישראל לא הכרנו, ואין כמעט טיפול רפואי. ההורים שלי החליטו לשלוח אותי ללמוד באוגנדה כדי שאוכל לרכוש מקצוע. נסעתי לעיר קמפלה עם חברים והתחלתי ללמוד הנדסה. חברים שלי שגם הם גרו באילת הגיעו ללמוד בקמפלה, וכולנו גרנו יחד ותמכנו אחד בשני".

 

דומדומה רשם הישגים יפים בלימודיו, וכיוון שבאוגנדה נאסר על תושבי חוץ לעבוד, הוא התפרנס מכסף שהוריו שלחו לו. לפני כמה חודשים המצב בדרום סודן החמיר, והוריו איבדו את מקום עבודתם.

 

"אני וחבריי נשארנו במצב בלתי אפשרי", הוא מספר. "הגענו למצב שאין לנו אוכל לאכול ואין לנו כסף לשלם שכר לימוד. לפעמים עוברים עלינו ימים שלמים בהם אנחנו שותים רק תה כדי למלא את הבטן".

 

לפני כמה שבועות פנה דומדומה לחנה רז, ידידה ותיקה בישראל שמתנדבת ב'מרק לוינסקי', וביקש שתסייע לו ולחבריו. בעקבות הפנייה היא מנסה לגייס תרומות לדומדומה וחבריו.

 

"המצב של הנערים כרגע הוא בלתי אפשרי", אומרת רז. "הם זקוקים לתמיכה קטנה מאוד כדי לממן את הלימודים ואת השהות שלהם באוגנדה עד שישלימו את הלימודים שייאפשרו להם עתיד בטוח".

 

חברי קהילת 'מרק לוינסקי' באילת החלו לסייע לנערים, ואחד מחברי הקהילה פנה למכריו בקמפלה ודאג שיעבירו לנערים סכום כסף שבאמצעותו הם קנו מזון לכמה ימים. במקביל, מתנדבים מעמותת 'אליפלט' החלו לגייס עבורם תרומות.

"אנחנו מבקשים מתושבי אילת להתנדב לסייע בכל סכום לנערים", אמרו ב'מרק לוינסקי' אילת.

 

פרטים להעברת תרומות: בנק דיסקונט סניף 008 חשבון 31406 עמותת 'אליפלט', אזרחים למען ילדי פליטים. נא לציין: 'עבור ילדי אילת'.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות