כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הפקולטה למדעי החתול

אורח לא רצוי בספרייה צילום: אופיר מזרחי
אורח לא רצוי בספרייה צילום: אופיר מזרחי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מפגע תברואתי: החתולים הפכו את חיי הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון לגיהינום

חתולים שמסתובבים ברחבי הקמפוס ומתיישבים על מוצרי מזון בקפיטריות הפכו לדבר שבשגרה שמעיק על סטודנטים רבים. "אני נתקל בפחים הפוכים לגמרי כשכל הזבל נשפך החוצה", תיאר את המצב סטודנט בבן גוריון

ליאור לרנר, עודד בר־מאיר 
פורסם: 06.02.17, 11:14

סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע מתמודדים בתקופה האחרונה עם בעיה שלא קשורה ללימודים: חתולים שמסתובבים ברחבי הקמפוס, ומתיישבים על מוצרי מזון בקפיטריות.

 

 

חתול על מוצרי מזון באחת הקפיטריות  (צילום: אופיר מזרחי )
חתול על מוצרי מזון באחת הקפיטריות (צילום: אופיר מזרחי )

 

קבוצות שונות של סטודנטים בפייסבוק מלאות בפוסטים זועמים על התופעה, והמילה "מטרד" שכיחה מאוד באותם פוסטים.

 

אופיר מזרחי, סטודנט להנדסת תעשייה וניהול, אומר כי זו תופעה מטרידה מאוד שגורמת לחוסר נוחות.

 

"אתה מגיע לאוניברסיטה, ובכל פעם אתה מקבל תזכורת כמה זה מטריד", הוא מספר. "אני נתקל בפחים הפוכים לגמרי כשכל הזבל נשפך החוצה, יוגורטים מרוחים על הרצפה, ואוכל שמפוזר בכל האזור, והכל בגלל החתולים. זה גם מלוכלך וגם גורם לעוד עבודה למנקות".

 

מזרחי מדגיש כי לא מדובר רק בלכלוך, אלא בתופעה שמפריעה למהלך הלימודים. "החתולים בכל מקום", הוא מתאר. "אם אתה יושב במנזה, אתה יכול לראות כל הזמן חתולים שעולים על מגשים שהושארו על השולחנות ואוכלים את השאריות. זה הגיע למצב שהחתולים פולשים לכל מרחב אפשרי באוניברסיטה. חתולה אחת המליטה בכיתת תרגול, חתול מיילל באמצע הרצאה, וכדומה. הכיסאות בחדרי הלימוד מלאים בשערות של חתולים".

 

מזרחי מספר כי בשבוע שעבר הוא ישב באחת הקפיטריות ונדהם לגלות חתול שהצליח להיכנס לתוך אזור סגור עם אוכל בקפיטריה.

 

"התיישבתי בכיסא ומיד שישה חתולים התגודדו סביבי. זה נורא הציק לי", ממשיך מזרחי. "הם עולים על השולחנות והכיסאות, ולא נעים לך להיות בסביבה הזו. שמעתי רעשים מתוך הקפיטריה, ואז ראיתי חתול שהצליח להיכנס והסתובב על הדלפק, על הקפה ובמטבח. רק אלוהים יודע מה הוא עשה שם".

 

מזרחי וסטודנטים רבים ביקשו להדגיש כי הם אינם שונאים חתולים, בפרט, או בעלי חיים, בכלל, ומבחינתם מדובר במצב לא נעים ויש צורך למצוא בהקדם פתרון לבעיה.

 

"התשובה של חובבי החתולים למצב הזה היא שזו חיה טובה ונעימה, אבל הם לא חווים את הדברים האלה כל יום", מוסיף מזרחי.

 

סטודנטים נוספים הדגישו כי גם במרכז הספורט של האוניברסיטה מסתובבים חתולים רבים בין הכיסאות של הנופשים, ולא פעם מנסים למצוא דברי מאכל בתיקים.

 

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה: "בעקבות צפיפות וריכוז הולך וגדל של חתולים משוטטים ברחבי הקמפוס, שמגדילה את החשיפה לסכנה פוטנציאלית של מחלות, אלרגיות ותנאי סניטציה ירודים, החליטה הנהלת האוניברסיטה על מספר צעדים מתבקשים: הפסקה של האכלת חתולים יזומה בקמפוס והמשך עיקור החתולים, על פי המדיניות שהייתה נהוגה עד כה. במקביל, הוגברה האכיפה של נוהלי הסניטציה בקמפוס, לרבות במרכז הספורט, תוך הקפדה על סגירת מכולות ופחי זבל פתוחים על

מנת למנוע את התופעה".

 

מבצע סירוס

צעד שעשוי להביא לצמצום תופעת החתולים הוא הודעתה של עיריית באר־שבע, לפיה המחלקה הווטרינרית בעירייה תחל בקרוב במבצע עיקור וסירוס נוסף, כאשר חתולי הרחוב ישוחררו לשטחי המחייה שלהם לאחר שיסורסו ויחוסנו.

 

בעירייה ציינו כי על פי דרישת הווטרינר העירוני, יבצעו נציגי החברה שתהיה מופקדת על מבצע הסירוס והעיקור גם בדיקה רפואית לכל חתול, כולל טיפולי שיניים ואוזניים, וטיפולים נגד טפילים. כל חתול שיעבור את שרשרת הטיפולים הזו יסומן באמצעות קטימת חלק קטן מאוזנו במטרה למנוע ניתוחים מחודשים בחתולים שכבר סורסו או עוקרו.

 

בעירייה הדגישו כי מדובר בפרויקט שיבוצע באמצעות זכיינית בפיקוח המחלקה הוטרינרית בעירייה ובתמיכת השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות. המבצע נערך בשיתוף פעולה עם הארגונים הפועלים בעיר למען בעלי החיים.

 

הווטרינר העירוני, ד"ר רומן זינגר, אמר כי עוד בטרם התקבל אישור התמיכה התקציבי ממשרד החקלאות, תוקצב מבצע סירוס ועיקרו החתולי הרחוב בעיר מתקציב העירייה לשנה הקרובה. ד"ר זינגר ציין כי במידה שתושג גם התמיכה הממשלתית, יוכפל מספר הניתוחים שיבוצעו בחתולים.

 

מדי שנה מעקרת ומסרסת העירייה אלפי חתולי רחוב בתקציב הנאמד במאות אלפי שקלים. על פי הנתונים, עוקרו בשלוש השנים האחרונות כ־8,900 חתולים ברחבי העיר, כדי למנוע התרבות בלתי מבוקרת בקרב חתולי הרחוב.

 

בעירייה גם ציינו כי בשנה הקרובה מתוכננת הקמתן של פינות האכלה מוסדרות לחתולים ברחבי העיר ומיקומן והפעלתן ייקבעו בשיתוף פעולה עם מאכילי החתולים ופעילי עמותת 'באר־שבע אוהבת חיות'.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות