כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
קריאה נרגשת

כהן והאחות הדר צילום: מהאלבום הפרטי
כהן והאחות הדר צילום: מהאלבום הפרטי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הילד עם השיתוק מוחין: בואו לשחק איתי כדורגל

אוראל כהן, שסובל משיתוק מוחין, מנסה להגשים חלום - להפוך לשחקן כדורגל/ אז הוא הקים קבוצה, מצא מגרש, מדים ואפילו יש מאמן/ כעת חסר לו רק דבר אחד להפוך חלום למציאות: שחקנים

נופר רומי 
פורסם: 06.02.17, 11:00

מחפש שחקני כדורגל עם מוגבלויות כדי להגשים את חלומו: אוראל כהן בן ה־16 מירושלים פרסם פנייה נרגשת בפייסבוק במטרה אחת – למצוא אנשים שיעזרו לו להקים קבוצות כדורגל של נערים ונערות בעלי צרכים מיוחדים בעיר.

 

 

למרות העובדה שהוא נולד עם שיתוק מוחין, כהן חלם תמיד לשחק כדורגל. לאחרונה הוא החליט להפוך את החלום למציאות ולהקים קבוצה לבעלי מוגבלויות.

 

כהן והאחות הדר (צילום: מהאלבום הפרטי)
כהן והאחות הדר (צילום: מהאלבום הפרטי)

 

"הכל התחיל לפני כמה שבועות", הוא משחזר. "ראיתי בתוכנית טלוויזיה שלמקסיקו יש נבחרת כדורגל של בעלי מוגבלויות. מיד חשבתי לעצמי, 'למה שלא אקים גם אני אחת?' ושיתפתי את אחותי הגדולה. משם החלו הדברים להתגלגל".

 

לאחר שאחותו הדר גילתה שאין קבוצת נוער דומה בירושלים, היא פרסמה כמה פוסטים בעניין בפייסבוק. ההיענות היתה רבה ולא מעט אנשים הביעו התעניינות והציעו את עזרתם, החל בבעלי קבוצות דומות בארץ וכלה במדריכים לבני נוער נכים שביקשו לעזור.

 

הפוסט של הדר הגיע גם להנהלת קבוצת הכדורגל של הפועל ירושלים, שנרתמה מיד והבטיחה לספק להם מגרש, מדים ואפילו מאמן. אך מתברר שהקושי הגדול ביותר בהקמת קבוצת כדורגל לנוער עם צרכים מיוחדים הוא גם המפתיע ביותר: גיוס השחקנים עצמם.

 

כעת פונה כהן שוב אל כוחו של ההמון במטרה להגשים את חלומו ולשחק כדורגל, ומזמין את כל בני ובנות הנוער בעלי הצרכים המיוחדים לעמוד הפייסבוק 'נבחרת הכוכבים', שם יוכלו להצטרף לקבוצה.

 

"החלום שלי הוא להיות רונאלדו", הוא אומר בחיוך, "אבל אני יודע שמול ילדים רגילים אלה לא יהיו כוחות. עכשיו אני רק מקווה שיצטרפו כמה שיותר נערים ונערות לפרויקט".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות