כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא נכנעים

"ההסתדרות הכללית ויו"ר ההסתדרות מחויבים באופן אישי להסכמים מן העבר" צילום: פלאש 90
"ההסתדרות הכללית ויו"ר ההסתדרות מחויבים באופן אישי להסכמים מן העבר" צילום: פלאש 90
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שר התחבורה: "מי שילך בדרכו של אלון חסן ימצא את עצמו ציבורית בדיוק באותו המקום"

שר התחבורה ישראל כץ ביקר השבוע בנמל הדרום המיועד והתייחס למאבק שמתנהל בנמל אשדוד במסגרת ההתייעלות הצפויה: "מי שילך בדרכו של אלון חסן ימצא את עצמו ציבורית בדיוק באותו המקום", אמר כץ. חסן בתגובה: "צוחק מי שצוחק אחרון"

יאיר הרוש 
פורסם: 05.02.17, 10:32

"אם ההסתדרות תנהג באופן ציני ותדחוף לשביתה מיותרת בנמלים בשל שיקולים פוליטיים פנימיים, תוך פגיעה חמורה במשק, נגיב בהתאם. מי שישבור את כללי העבודה יקבל תגובה הולמת", כך אמר השבוע באשדוד שר התחבורה ישראל כץ במסיבת עיתונאים שקיים  באתר הבנייה להקמת נמל הדרום .

 

 

חסן קרא לעובדים להילחם כי מדברי השר עולה לטענתו שההסכם באשדוד כבר גמור ולא ניתן לשינוי (צילום: יאיר הרוש)
חסן קרא לעובדים להילחם כי מדברי השר עולה לטענתו שההסכם באשדוד כבר גמור ולא ניתן לשינוי (צילום: יאיר הרוש)

 

כץ הגיע לעיר בעקבות המאבק שמנהלים מספר חברי ועד הנמל בהסתדרות, בטענה כי אינה מייצגת נאמנה את האינטרסים של העובדים. לאחרונה פרשו כמה חברי ועד מההסתדרות הכללית וקוראים לעובדים לעבור להסתדרות הלאומית.

 

ההסתדרות פנתה לבית הדין לעצור את המהלך והנושא יידון בשבוע הבא, אך לפתע החלה לאיים בשביתה בנמל, ככל הנראה כדי לרצות את יתר העובדים. במקביל פרסמה השבוע ההסתדרות סרטון ב"יוטיוב" נגד אלון חסן, יו"ר ועד הנמל לשעבר, החשוד בעברות של שוחד ומרמה, ונגד ההסתדרות הלאומית. חסן הגיב על כך בפייסבוק וכתב: "האם זו ההסתדרות הגדולה לה פיללתם?".

 

השר כץ התייחס לנושא ואמר: "ההסתדרות הכללית ויו"ר ההסתדרות מחויבים באופן אישי להסכמים מן העבר (שנת 2005) ולהסכם שגובש בתקופה זו. הנורמה של ניסיון להפר הסכמים בשל אינטרסים פוליטיים ואילוצים פנימיים פסולה ובלתי קבילה

לחלוטין. לא נכנעתי בעבר ולא אכנע גם כעת". השר הדגיש כי "מי שילך בדרכו של אלון חסן ימצא את עצמו ציבורית בדיוק באותו המקום".

 

על כך הגיב חסן: "צוחק מי שצוחק אחרון". חסן קרא לעובדים להילחם כי מדברי השר עולה לטענתו שההסכם באשדוד כבר גמור ולא ניתן לשינוי.

 

השר כץ התייחס לעובדי דור ב' בנמל, שלגביהם אין הסכם מעוגן מפיטורים, ואמר שאין שאיפה לפטר אף אחד מהם. השר הפתיע כשהוסיף: "אין לי ספק שהעובדים המצטיינים בנמלים הקיימים 'ייחטפו' בתנאים טובים יותר לנמלים החדשים, שירצו כוח עבודה מיומן".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות