כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בן קפלן

בן קפלן
בן קפלן 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עונת קריירה

האם יכול להיות שהפיטורים ממכבי הפכו את העונה הנוכחית לאחת הטובות בקריירה של ארז אדלשטיין? ואיך קורה ששוב כדורסלן של מכבי מעורב בתקרית אלימה ומכוערת?

פורסם: 03.02.17, 10:53

1. האם זו העונה הטובה בקריירה של ארז אדלשטיין? האם ייתכן שדווקא עונה שבה הוא יושב בבית ומקבל משכורת מהמועדון שפיטר אותו היא שתגדיר את הקריירה של המאמן הוותיק? האם יכול להיות, במבט לאחור, שהפיטורים ממכבי תל אביב הם הדבר הטוב ביותר שקרה לאדלשטיין? האם ייתכן שיותר מכל הישג בקריירה, מכל דרבי שניצח, מכל קרב מרגש עם נבחרת ישראל, דווקא חודשים שבהם הוא רואה כדורסל בעיקר דרך הטלוויזיה הם שיעניקו למאמן את הגושפנקה הסופית על יכולתו המקצועית? האם ייתכן שאדלשטיין הגיע לשיא הקריירה העונה?

 

ארז אדלשטיין (צילום: אוהד צויגנברג)
ארז אדלשטיין (צילום: אוהד צויגנברג)

 

דעתי בנוגע לפיטוריו של אדלשטיין ממכבי ידועה (צעד הגיוני למדי), אבל העונה של מכבי מאז כותבת את קורות חייה של הקריירה של אדלשטיין באופן קצת אחר. התופת שהתרחשה לאחר פיטוריו של אדלשטיין היא מסע יחסי הציבור הטוב ביותר שהיה יכול לבקש. פרסומת מושלמת לפועלו כמאמן. איכשהו נראה לי שבסיכום הקריירה שלו יוכל אדלשטיין לכתוב את המילים האלה: עונת 2017־2016: מכבי תל אביב, פוטרתי בחודש אוקטובר, אחת העונות הגדולות שלי.

 

 

2. כולם מדברים על סוני וימס, אבל הליכים כאלה כדי לחתוך שחקנים הם לא המצאה של מכבי תל אביב (אם כי ייתכן שהשבוע חזינו בגרסה מוצלחת ויעילה

משהכרנו). לטעמי, השבוע כולם צריכים לדבר דווקא על ג'ו אלכסנדר, כי מקבץ של פרחחים אלימים כמו שהצטברו במכבי תל אביב במשך השנים הוא תופעה די ייחודית. אני מתקשה למצוא מועדון ספורט שבו התנהגו שחקנים כה רבים באלימות מכוערת לאורך השנים. אז היה לנו אולסי וארל ודייוויד בנואה, לבאן מרסר שהרביץ לתומר שטיינהאור, גיא פניני והקללות לשולדבראנד, סופו שעלה ליציע ועכשיו ג'ו אלכסנדר. וזו, כמובן, רשימה חלקית בהחלט.

 

כיצד קורה ששחקנים כה רבים של מכבי תל אביב מעורבים באירועים אלימים? מרשים לעצמם להתנהג באגרסיביות מכוערת על הפרקט ולעתים גם מחוצה לו? מדוע נדמה ששחקני מכבי מעורבים במקרי אלימות יותר מכל קבוצה אחרת? כיצד שחקנים של מכבי עולים ליציע להכות אוהדים? מעורבים בסשן קללות מבחיל ומעיפים מרפק מדויק לפנים של אדם אריאל? למה מקבץ כזה לא קורה בהפועל ירושלים? או במכבי ראשון לציון?

 

אני לא חושב חלילה שמכבי תל אביב מעודדת אלימות, אבל מכבי תל אביב היא מועדון שמגונן על שחקניו כמעט בקביעות ובנחישות יוצאת דופן, גם כשהעובדות ברורות מאוד. אפילו במקרה פניני־שולדבראנד היה הסאבטקסט בגרסת הצהובים שהקפטן הצהוב הגיב לפרובוקציה של שחקן הפועל ("פניני הסביר לנו כי בזמן המשחק שולדבראנד התגרה בו מילולית ופיזית, ובתגובה לכך התבטא באופן בוטה ובלתי ראוי לחלוטין"). אחרי שהשתולל סופו ביציעי הדר יוסף הוא זכה לתמיכה גורפת. וגם גור שלף לאחר שתקף אוהד הפועל. וכשזו הגישה הרווחת, שחקנים במכבי, לטעמי, מרשים לעצמם לעשות את מה שהם היו מהססים לעשות במקומות אחרים.

 

ייתכן שג'ו אלכסנדר התחמם לרגע והתנהג בדרך דוחה, אבל העובדה הפשוטה היא ששוב שחקן של מכבי תל אביב התנהג באלימות מכוערת. ובשל העובדה שעד כתיבת שורות אלה לא הושעה אלכסנדר מהמועדון, יש לי תחושה שבשנים הקרובות מצפים לנו עוד כמה מקרים מעניינים מכיוון היכל מנורה.

 

ובכל זאת יש איזה זיק של אופטימיות השבוע. כשהכה מרסר את תומר שטיינהאור בתחילת המשחק החמישי של גמר הפלייאוף בעונת 1992־1991 הוא לא הורחק, דבר שהקל מאוד על מכבי תל אביב לזכות באליפות שלא הגיעה לה. אלכסנדר לעומת זאת הורחק מיד על ידי השופטים השבוע. אולי, למרות הכול, הכדורסל הישראלי התקדם קצת.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות