כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בריאות

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

צירוף מקרים מציל חיים

עובד המתנ"ס שהגיע למרפאת מכבי שירותי בריאות בעיר לא ידע שבדיוק באותו בוקר הגיע הצוות הרפואי לפני שעת פתיחת המרפאה. צירוף המקרים הזה הציל את חייו כאשר התברר שהוא לוקה בליבו וקיים חשש לחייו

mynet 
פורסם: 02.02.17, 15:39

מ' (שם בדוי) הוא איש אחזקה במתנ"ס האזורי באשדוד. ערב אחד לפני שבועיים הוא חזר הביתה עם כאבים בחזה אחרי מאמץ פיזי קשה בעבודה, לאחר שהרים משאבה כבדה. הוא לא התייחס לכאבים, לקח אקמול וחשב שזה יעבור. "באמצע הלילה הכאבים התגברו. לקחתי עוד אקמול. לפנות הבוקר הרגשתי שיד שמאל
מתחילה להירדם והתחלתי להזיע מאוד. אשתי ראתה אותי ונבהלה ומיד, למרות השעה המוקדמת, לקחה אותי למרפאה" – הוא משחזר.

 

באותו בוקר, הגיעה כוכבהבלמיס אחות במרפאת מכבי ברובע ד' באשדוד, מוקדם מהרגיל ולא ידעה על הדרמה שמחכה לה. "כשעליתי לעמדת האחיות, הכול היה עדיין חשוך, פתאום ראיתי את יוסי ואשתו עומדים שם, בכניסה למרפאה, כשיוסי תופס את החזה שלו ומתפתל מכאבים. הכרתי אותו מביקוריו הקודמים במרפאה, חשבתי שהגיע לטיפול תקופתי. לפתעהוא אומר לי שהוא לא מרגיש טוב ואשתו סיפרה שכל הלילה הוא התלונן על כאבים וחיכה עד הבוקר ועכשיו הכאבים התחזקו".

 

האחות כוכבה (צילום באדיבות מכבי שירותי בריאות)
האחות כוכבה (צילום באדיבות מכבי שירותי בריאות)
 

 

היא פתחה מיד את המרפאה, הזמינה נט"ן במידית והחלה להעניק לו טיפול רפואי בסיסי כדי לייצב את מצבו: כוכבה בדקה לו לחץ דם, א.ק.ג., תוך כדי אבחון המצב כהתקף לב והתייעצות טלפונית ראשונית עם רופאולאחר מכן התייעצות פרונטלית עם רופא נוסף שהגיע גם הוא מוקדם למרפאה ומיד נכנס לפעולה ונתן טיפול ראשוני עד שהגיעהנט"ן. "היא נתנהלי אספרין מתחת ללשון והתחילה לטפל בי. כוכבה והרופא טיפלו בי עד שהגיע הנט"ן. כשהגעתי לבית החולים, הכניסו אותי לטיפול נמרץ ושם עשו לי צינתור" – ממשיך יוסי לספר.

 

כשהוא נזכר במה שעבר עליו, יוסי מתמלא שוב בהתרגשות. "כוכבה ליוותה אותי לכל אורך הדרך. אני מכיר אותה וכשראיתי אותה, נרגעתי וזה נתן לי תחושת ביטחון עד שהרופא הגיע. לא ידעתי מה אני עובר, לכן הלכתי למרפאה ולא לבית חולים. בבית החולים אמרו לי שהטיפול הראשוני שעברתי – זה מה שהציל אותי".

 

"המרפאה היא כמו משפחה" – מוסיפה כוכבה. "אני חיה את המטופלים ומרגישה שעוזרת להם המון. המטופלים הם חלק מהחיים שלי, עד כדי כך שאני מרגישה אותם. מבט אחד כבר יכול להגיד לי הכול. באותו היום לא הפסקתי לחשוב על מ', התקשרתי אליו כמה פעמים כדי לראות שמצבו משתפר. אני מרגישה סיפוק אדיר שהצלחתי להציל חיים".

 

מנהלת מכבי באשדוד נועה דרור לביא מציינת כי לכוכבה כבר ניסיון עשיר בהצלת חיי המטופלים. "מי שמטופל אצלה במרפאה, יכול להיות רגוע שהוא נמצא בידיים טובות עובדי מכבי מסורים לעבודתם ולמטופלים שלהם בצורה מעוררת השארה ועל כך אני גאה בהם מאוד".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות