כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
צרות באחוזת פרץ

משה פרץ. מחפש בית חדש צילום: אבי רוקח
משה פרץ. מחפש בית חדש צילום: אבי רוקח
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הקבלן משה פרץ ייאלץ להתפנות מאחוזתו

לפני 16 שנה הקים משה פרץ, מייסד חברת פרץ בוני הנגב, אחוזה מפוארת בלב שדרות. את היעד המבוצר מקיפה חצר ענקית עם עצי זית, דקלים ומדשאות. לאחרונה הכריע בית המשפט כי הגינה המוריקה, בגודל שני דונם, נבנתה על שטחי ציבור ויהיה על הקבלן הוותיק לפנותה. גם השכנים המתגוררים בצמוד טוענים כעת כי הופקע מהם שטח, והם פנו לעורך דין. משפחת פרץ סירבה להגיב

כתב ידיעות הדרום 
פורסם: 02.02.17, 08:39

ברחוב יוספטל 26 בשדרות נמצא מתחם מבוצר, עטוף בחומה גבוהה שמצופה באבן ירושלמית. מבעד לעצי הדקל בולטת לה כיפת זהב גדולה, שנראית ממקומות רבים בעיר. מדובר בבית הגדול והמפואר ביותר בשדרות ואחד המרשימים בדרום כולו. על שער הברזל האפור מונח שלט: "משפחת פרץ". במתחם הגדול גרים אסתר ומשה פרץ, הקבלן והמייסד של חברת פרץ בוני הנגב , מחברות הבנייה הגדולות בישראל, שהמשרדים שלה ממוקמים בלב שדרות.

 

 

מדובר בבית הגדול והמפואר ביותר בשדרות ואחד המרשימים בדרום כולו (צילום: צפריר אביוב)
מדובר בבית הגדול והמפואר ביותר בשדרות ואחד המרשימים בדרום כולו (צילום: צפריר אביוב)

 

פרץ (68) החל את דרכו בראשית שנות ה־70, והפך ל"סינדלרה" של עולם הבניין. לאחרונה נראה כי סיפור האגדה מתקרב לקצו לאחר שבית המשפט הכריע כי על פרץ להרוס את החצר הרחבה שבנה תוך השתלטות על שטח ציבורי. בעקבות החלטת בית המשפט טוענים כעת מספר יורשים של בית הסמוך לאחוזה להפקעת חלק מהשטח לכאורה, והם החלו לבדוק את הנושא באמצעות עורך דין.

 

לאחרונה פרץ אינו חש בטוב ובמהלך המשפט אף הגיעה רעייתו להעיד בשמו. "למרבה הצער הוא לא מרגיש טוב, זה לא הזמן לדבר עליו", אמר אחד ממקורביו. "משה הוא יהודי יקר שעשה הרבה חסד, וכואב הלב לראות אותו במצבו". אחד ממתפללי בית הכנסת בית אל, שאותו הקים פרץ ברחוב הברוש, אמר: "אני סבור שבית המשפט היה אמור להתחשב בעברו ובמצבו העכשווי. להיצמד אליו בתקופה כזו זה קצת אכזרי".

 

כיאה למי שעוסק בבנייה, בראשית שנות ה־2000 בנה פרץ בית ענק, המשתרע על פני לא פחות מ־1,800 מ"ר, ובו שבעה חדרים ואולם מרכזי ענק ומפואר. לצד הבית הגדול משתרעת כאמור גם חצר גדולה מאוד, שפולשת לקרקעות ציבוריות. בשנים

האחרונות ניהלה רשות מקרקעי ישראל תביעה משפטית נגד פרץ, שהסתיימה רק בשבוע שעבר, בהפסד צורב לקבלן.

 

בכתב התביעה, מ2009 בבית משפט השלום באשקלון, נכתב כי "תביעה זו עניינה דרישת התובע לסילוק ידו של הנתבע ממקרקעין המצויים בעיר שדרות". התביעה מציינת שאין עוררין ש"בית מגוריו של הנתבע נתון בהסכם חכירה מיום 23.9.2003".

ההסכם מתייחס לשטח ענק של 1,332 מ"ר. עם זאת "חלקות 71,178 בגוש 1896 מצויות על פי הרישום בבעלות עיריית שדרות". פרץ, על פי הפרקליטות, עשה שימוש בקרקעות הגובלות בקרקעות שהוא החכיר כחוק, על אף ש"ייעודם לטובת הציבור. החזקת הנכס מוצאת ביטויה בבניית גדר תוחמת, בנטיעת עצי זית ודקלים, אחסון חומרי בנייה ופסולת בניין וכן במניעת מעבר להולכי רגל בחלקה המיועדת לשימוש הציבור".

 

דוחות בנושא נשלחו לפרץ על ידי משרד הפנים החל משנת 2006, אך "הנתבע לא שעה לדרישות אלה. הנתבע מחזיק בנכס שלא כדין ובאין לו כל רישיון או הרשאה להימצא בו או לעשות בו שימוש. מכל מקום ייעודו של הנכס הינו שימוש לצורכי ציבור בלבד, והנתבע מנוע מלטעון נגד אלו משלא הגיש התנגדות כדין בזמן הפקדתן. אף אם תאמר כי רישיון או הרשעה להחזקה היו, הרי שאלו באו אל קצם עם הפניית מכתבי הדרישה הנ"ל".

 

השופטת אורית חדד כתבה בהחלטתה כי "אין עוררין אודות זכויותיו של הנתבע בחלקות המגורים. המחלוקת נוגעת לזכויותיו במקרקעין ובכללו חלקות החצר, אשר אין חולק כי אינן מעוגנות בהסכם חכירה כמקובל". השופטת חדד דחתה את טענותיו של פרץ, שכאמור טען כי רכש כך את השטח. היא הדפה גם את עדויותיהם של דוד יפרח וניסים סבח, שמכרו את החלקות לפרץ וטענו כי החצר הנוכחית זהה לחלקות שרכש מהם בזמנו. 

 

הכתבה המלאה תתפרסם ביום שישי בידיעות הדרום

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות