כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עליית מחירים

היצע הדירות מצומצם. בנייה צילום: גדי קבלו
היצע הדירות מצומצם. בנייה צילום: גדי קבלו
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

המגזר החרדי בעיר סובל ממצוקת דיור קשה

בשבוע שעבר חשף "ידיעות חיפה" כי שכונה חרדית חדשה תוקם בנחל גיבורים. במגזר הדתי בעיר טוענים כי מדובר בטיפה בים. לשכונות החרדיות הקיימות אין לאן להתפתח והשכונה החדשה תפתור מצוקה ל-176 משפחות בלבד. איש הנדל"ן חיים ויליגר: רק הקמת שכונה חרדית בגאולה תקל את המצוקה הקשה

ליאור פרי 
פורסם: 31.01.17, 10:33

בחיפה קיימת מצוקת דיור קשה במגזר החרדי. שוק הנדל"ן מצביע כמעט רק על ביקוש. המוני זוגות צעירים ומשפחות צעירות מבקשים לרכוש דירה בשכונות החרדיות אולם ההיצע מצומצם מאוד וגם מחירן של הדירות המוצעות למכירה עלה בשיעור ניכר בשנים האחרונות.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

מחירי הדירות נמצאים בעלייה מתמדת. בנייה (צילום: גדי קבלו)
מחירי הדירות נמצאים בעלייה מתמדת. בנייה (צילום: גדי קבלו)

 

בשבוע שעבר חשף "ידיעות חיפה" כי שכונה חרדית חדשה תוקם בנחל גיבורים. מדובר בפרויקט שבמסגרתו יוקמו חמישה בניינים ובהם 176 דירות. אולם במגזר החרדי טוענים כי מדובר בטיפה בים וכי עם כל השמחה על הקמת שכונת נחל גיבורים מתחת לרחוב מיכאל, רחוב בעל צביון דתי מובהק, עדיין יש לחיפאים החרדים בעיה. לשכונות החרדיות אין לאן להתפתח בעוד שהשכונה החדשה תפתור מצוקה ל-176 משפחות בלבד.

 

המשפחות החרדיות מאופיינות בריבוי ילדים ונישואים בגיל צעיר, והבעיה העיקרית היא שלזוגות צעירים חרדים אין איפה לגור. להבדיל מצעירים חילונים, שיכולים להמשיך לגור אצל ההורים עד גיל מבוגר יחסית, הדתיים הצעירים מתחתנים ורוצים דירה משלהם. לכן מחירי הדירות נמצאים בעלייה מתמדת.

 

צעירים דתיים שמקימים משפחות נאלצים לעבור לחריש המתפתחת, המהווה סוג של אלטרנטיבה לחרדים, כי בחיפה אין לאן ללכת. רוב החרדים רוצים לגור בשכונות החרדיות או סמוך להן, ולכן הם מבקשים לגור בעיקר באזור הדר ולא מעוניינים לעבור לשכונות אחרות בעיר לאור הצורך בחיי קהילה מתאימים.

 

איש הנדל"ן הרב חיים ויליגר: "רק הקמת שכונה חרדית בגאולה תקל את המצוקה הקשה. יש אפשרות באזור ההר, איפה שנמצאת שכונת גאולה, לבנות עוד מספר רב של בניינים גבוהים. הפתרון יכול לבוא רק משם. שכונת נחל גיבורים תהיה שכונה ברמה סוציו-אקונומית נמוכה למדי לפי הערכתי, שכן היא נמצאת באזור הפחות אטרקטיבי של העיר, בעוד שגאולה נמצאת גבוה יותר ברכס הכרמל, באזור טוב בהרבה".

 

הרב ויליגר, בעליו של משרד תיווך פופולרי בקרב הציבור החרדי, מספר על השתוללות המחירים בשוק הנדל"ן החרדי בעיר: "המחירים הכפילו ושילשו את עצמם בעשור האחרון. דירות של 250 עד 300 אלף שקל עולות עכשיו 700, 800 ואפילו 900 אלף שקל. כשיש ביקוש רב והיצע מועט המחירים עולים. מחירי הדירות בשכונות החרדיות עלו בשיעור גבוה בהרבה מהשיעור של כלל הדירות בעיר".

 

ועדיין הרב ויליגר אופטימי: "עם כל הקושי, ולזוגות חרדים ומשפחות צעירות יש קושי כזה, המצב בחיפה עדיין טוב בהרבה ממקומות אחרים שבהם למגזר

החרדי אין דירות. מחירי הדירות בשכונות החרדיות עדיין זולים בהרבה מאלו שבבני ברק וירושלים, לכן הרבה חרדים מערים אחרות רוצים להגר לכאן. חיפה היא עיר מבוקשת מאוד בקרב חרדים ברחבי הארץ. אנחנו מקבלים כל הזמן פניות מחרדים בערים אחרות. אם נעשה בנייה מסיבית של שכונה חרדית חדשה באזור גאולה, חיפה תוכל לקלוט מספר רב מאוד של אנשים צעירים ואיכותיים שיוכלו לתרום רבות להתפתחות העיר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות