כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פגיעה ישירה

חולדאי. הפגנה מול הבית צילום: ריאן
חולדאי. הפגנה מול הבית צילום: ריאן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הלובי למיגור הזנאות דורש מעיריית תל אביב לסגור מועדוני חשפנות

עימותים חריפים בין ראש עיריית תל אביב רון חולדאי למפגינים שדרשו להפסיק לתת רישיונות עסק למועדוני חשפנות ולבתי בושת. חולדאי טען לעומתם כי אין הוא יכול לאכוף עד הסוף סגירת העסקים הללו וכי המשטרה אינה עושה די. המשטרה: שיתוף הפעולה מצוין וימשיך להיות כזה

מירב שלמה־מלמד 
פורסם: 26.01.17, 12:18

עימות חריף בין מפגינים ובין ראש העירייה רון חולדאי בהפגנה שהתקיימה מול ביתו בשבת האחרונה. 50 המפגינים מ"הלובי למיגור הזנאות" הגיעו כדי לדרוש מחולדאי להפסיק לתת רישיונות עסק לבתי בושת ולפעול למגר את תופעת כרטיסי הזנות המחולקים ומפוזרים ברחבי העיר. בזמן ההפגנה הסוערת יצא ראש העירייה אל המפגינים, ולדבריהם הפנה לעבר אחת המפגינות הערה פוגענית ובוטה.

 

הסופרת, התסריטאית והפעילה למען שחרור בעלי חיים ומיגור הזנאות לימור נחמיאס, שהשתתפה בהפגנה, מספרת: "כשחולדאי יצא מביתו אלינו הקיפו אותו

שוטרים. הוא חצה את הכביש וניגש למפגינים והתחיל לדבר ואמר שהוא רוצה למנוע מהשכנים שלו את הסבל מהרעש ואת אי הנוחות שגורמת ההפגנה. אחת המפגינות טענה נגדו שגם לשכנים שלו יש בנות ומדובר גם בעתיד שלהן, וחולדאי השיב לה, 'גם לי יש נכדות, תפסיקו עם ההתנשאות הזאת'. הפעילה אמרה לו, 'תאמין לי, אני מאוד מעריכה את זה, אני לא מתנשאת, אני מעריכה את זה שבאמת באת ואתה עומד מולי. אני בשוק. תכננתי לצעוק במגפון, ופתאום אתה בא ועומד מולי'. ואז רון חולדאי ענה לה, 'אני יודע כי זה מספק אותך'. המפגינה ההמומה ענתה לו, 'זה לא יפה להגיד לי שזה מספק אותי. זאת הערה סקסיסטית ופוגענית'".

 

המפגינים טענו שהסרסורים שולטים בחיי הלילה של תל אביב (צילום: shutterstock)
המפגינים טענו שהסרסורים שולטים בחיי הלילה של תל אביב (צילום: shutterstock)

 

מהעירייה נמסר בתגובה כי "ראש העירייה יצא מביתו לשוחח עם המפגינים על מנת להסביר את פעילות העירייה וסמכויותיה בנושא. בניגוד לנטען, לא נאמרה על ידי ראש העירייה כל הערה עם כוונה סקסיסטית וכל ניסיון לשוות לדבריו כוונה כזו בניגוד לרוח הדברים היא שקרית".

 

הסבר על הלאפ דאנס

ההפגנה מול ביתו של ראש העירייה היא חלק מפעילות גדולה של אקטיביסטים למען זכויות נשים ובייחוד נגד הגורמים המנצלים ומתעמרים בנשים העובדות בזנות ורומסים את זכויותיהן. פעילים אלה גם מנסים לגרום לסגירת בתי בושת ומועדוני חשפנות הפועלים בתל אביב־יפו.

 

ההפגנה במוצאי שבת הייתה ההפגנה השנייה מול ביתו של חולדאי במסגרת הקמפיין "באות ובאים לזנאים". ההפגנה הראשונה התקיימה מול מועדון גוגו גירלס לפני כחודש, והגיעו אליה 200 מפגינים בערך.

 

לפני שיצא ראש העירייה אל המפגינים, בהפגנה בשבת האחרונה, הם צעקו לו בין היתר קריאות כמו "למה הסרסור עשיר? יש לו גב מראש העיר", "חולדאי מספיק ודי, תעצור את הזנאי", "לא, הוא לא לקוח, רון / אל תיתן לו רישיון!", "לא, הוא לא איש עסקים / הוא פוגע בנשים" ועוד.

 

יולי כהן, יוצרת דוקומנטרית, נשאה דברים בהפגנה ואמרה: "רציתי הערב להיות בשלוש המחאות (ואדי ערה כנגד הריסת הבתים באום אל חיראן, שגרירות ארצות הברית כנגד התבטאויותיו ויחסו של הנשיא האמריקאי הטרי דונלנד טראמפ לנשים, לקהילה הלהט"בית ולמיעוטים אחרים ומול הבית של חולדאי, מש"מ), כי לשלושתן יש מכנה משותף אחד שקרוב ללבי — פגיעה בזכויות אדם. אבל הגעתי לכאן כי הפגיעה בנשים היא הפגיעה הקרובה ביותר ללבי והקשה ביותר. אנחנו הנשים חצי מהאוכלוסייה ואנחנו סובלות מפגיעה בכל המעמדות, בכל הקהילות ובכל המגזרים. באתי לכאן הערב, למחאה מול ביתו של ראש עיריית תל אביב־יפו רון חולדאי, כי היום אני בטוחה שבידיו לשנות את גורלן של אלפי נשים בעיר".

 

לאחר חילופי הדברים עם המפגינה אמר חולדאי לנוכחים, לטענתם, כי "מאז ימי אברהם אבינו מנסים להילחם בזנאות ולא מצליחים", והם השיבו לו כי מאז ומעולם עודדה האנושות את תופעת הזנאות ובודדה את האישה בזנאות מכל רישות חברתי כך שלא תוכל להיחלץ מהמעגל.

 

הרוחות התלהטו יותר כשטען ראש העירייה שהוא נלחם בתופעת הזנות בכל כוחו, והמפגינים תקפו אותו ואמרו שבמקומות אחרים בארץ נסגרים בתי בושת בהוראת העירייה שאינה נותנת ואינה מחדשת להם רישיונות עסק.

 

המפגינים טענו כנגד ראש העירייה כי הוא נותן רישיונות עסק למועדוני חשפנות ולא "הופעות קברט וריקודים אמנותיים" והזכירו גם את ה"לאפ דאנס", שבו אישה עירומה יושבת על לקוח והוא מקפיץ ומנענע אותה ונוגע בה תמורת תשלום.

 

לטענת המפגינים, התרגז חולדאי וטען שהוא אינו נותן רישיונות עסק למקומות כאלה, אבל הוא מתקשה לאכוף את החוק, והמשטרה אף היא אינה מצליחה לטפל בבעיה.

לאחר דקות ארוכות של התנצחויות עזב חולדאי את ההפגנה וחזר לביתו.

 

המפגינים המשיכו לקרוא קריאות כנגדו ודרשו את התפטרותו. כמה מפגינים החלו לקרוא בקול רם עדויות של נשים בזנות המספרות על מה שהן חוות.

 

נחמיאס, מה אתם רוצים להשיג?

"נוצר מצב שבו הסרסורים שולטים בחיי הלילה בתל אביב, שכידוע רצופים בתקיפות מיניות נגד נשים. זה קו, זו אווירה שמשתלטת ואין טעם להילחם בה נקודתית. המדיניות המתירנית כלפי סרסורים וזנאים חייבת להשתנות מהבסיס. ברור לנו שחולדאי מיתמם והעירייה מעלימה עין בכוונה. היה מייאש מאוד לשמוע אותו מדבר ומתנער מאחריות. עוד מטרה של הלובי למיגור הזנאות היא לתמוך בחוק להפללת לקוחות הזנות ושיקום הנשים בזנות. מדובר בהצעת חוק שהוגשה בכנסת כבר מזמן ועברה קריאה טרומית פה אחד, ובכל זאת זה שנים ארוכות היא מתמסמסת ולא מגיעה לקריאה שנייה ושלישית. ההצעה כוללת הפללת לקוחות הזנות והכרה בהם בתור עבריינים, הטלת קנסות ועונשים עליהם, ובד בבד, כדי שלא לפגוע בפרנסת הנשים בזנות, יקצו משרדי הממשלה השונים סל שיקום גדול שיעזור להן לצאת מהמעגל הנורא של הזנות: שכר, תעסוקה, דיור, חינוך, טיפול רפואי ונפשי וכו'".

 

מהעירייה נמסר: "העירייה משקיעה משאבים רבים להוצאת נשים ממעגל הזנות אף שנושא אכיפת עבירות הקשורות בזנות אינו נתון בידי העירייה אלא בידי המשטרה. העירייה פועלת בתחומי סמכותה כדי לסייע לנשים ולהקל את המצוקות הנובעות מתופעה זו, בין היתר באמצעות מתן עדיפות לטיפול ולאכיפה מוגברת, ובכלל זה ביקורים יזומים לאיתור מפגעים בשטחים פרטיים, פיקוח על שעות פעילות בתי עסק ואכיפת חוק רישוי עסקים, כדי לשפר את איכות החיים ולשמור על בריאות הציבור ועל ביטחונו. נוסף על כך, כאשר פקחי העירייה תופסים את מחלקי כרטיסי הביקור הם קונסים אותם באלפי שקלים. למרבה הצער, במסגרת חוקי העזר הקיימים העוסקים בניקיון ושילוט אי אפשר למגר את התופעה מיסודה, אולם העירייה משתפת פעולה עם המשטרה ומעבירה לה כל פרט הידוע לה על מבצע העבירה כדי שיינקטו נגדו הליכים".

 

מהמשטרה נמסר: "עיריית תל אביב־יפו ומשטרת מחוז תל אביב עובדות בשיתוף פעולה מצוין, בייחוד בסוגיות של ביטחון הציבור ומרקם החיים של תושבי העיר. נוסיף כי בעת האחרונה נסגר בית בושת בעיר, ובהסדר טיעון עם נאשמת בתיק היא נדונה לכמה שנים מאחורי סורג ובריח וחילוט דירה בשווי 1.2 מיליון שקל. בשנה שעברה נסגרו ארבעה בתי בושת ברחבי העיר למשך 30 ימים כל אחד. המשטרה תמשיך לפעול בנחישות ובמקצועיות נגד עבירות מוסר ותאכוף עבירות אלו כדי לשמור על הסדר הציבורי ועל ביטחונם של התושבים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות