כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מכה קשה

חטיבת "קלמן". "התבטאויות בלתי מתקבלות על הדעת" המחשה: ShutterStock
חטיבת "קלמן". "התבטאויות בלתי מתקבלות על הדעת" המחשה: ShutterStock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מורה מרמת השרון הורשעה בתקיפת תלמידה

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע מורה לשעבר בחטיבת הביניים "קלמן" ברמת השרון בתקיפת תלמידה. במהלך המשפט עלו עדויות של תלמידים, שטענו כי המורה השפילה אותם, הטרידה אותם מינית והשתמשה במיניותה. סניגורה: "הייתה מחלוקת עובדתית"

רונית באלס-וקנין 
פורסם: 26.01.17, 17:13

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע לפני כשבועיים את דינה אראל (לוי), מורה לאנגלית לשעבר בחטיבת הביניים "קלמן" ברמת השרון , בשתי עבירות של תקיפת תלמידה לפני כארבע וחצי שנים.

 

 

בית המשפט דחה את טענתה של אראל, לפיה חלק מהעדים עשו "יד אחת", כדי להעליל עליה עלילת שווא (צילום: shutterstock)
בית המשפט דחה את טענתה של אראל, לפיה חלק מהעדים עשו "יד אחת", כדי להעליל עליה עלילת שווא (צילום: shutterstock)

 

על פי כתב האישום, ב- 10.9.12 בשעות הבוקר, במהלך שיעור אנגלית בבית הספר, סטרה אראל לתלמידה (ילידת 1998) על פניה, תוך שהיא אומרת לה: "אני צריכה לדבר איתך, את יודעת על מה". בהמשך שוחחה הנאשמת עם התלמידה ונזפה בה על כך שהיא "שטינקרית" ושהיא סיפרה לאנשים אחרים מחוץ לכותלי בית הספר על אירועים, התנהגויות, מקרים ואמירות של הנאשמת.

 

בנוסף, על פי כתב האישום, משום שאראל סברה כי חלק מהתלמידים הלשינו על התנהגותה עימם ובסביבתם, היא אמרה לתלמידים בכיתה: "אתם הולכים לעבור גיהינום", ובאחד המקרים אף כיוונה את אצבעה לעבר הכיתה במעין תנועת אקדח, כדי להפחידם או להקניטם. בין התלמידים שכלפיהם הופנו הדברים היו התלמידה לה סטרה ושלוש תלמידות נוספות.

 

אירועים נוספים בהם הואשמה אראל התרחשו במועדים שונים בתקופת הלימודים, בין חודש ספטמבר 2011 לבין חודש אוקטובר 2012. במהלך שיעורים, על פי כתב האישום, העליבה המורה את אחד התלמידים בכך שכינתה אותו בפני הכיתה בכינויים "נמוך" ו"גמד" ואמרה לו כי אביו "שמן". כמו כן, ביודעה כי הוא אוהד קבוצת כדורגל של מועדון "הפועל", נהגה אראל לומר לו: "הפועל זונה, הפועל זונה". במועד מסוים בתקופת הלימודים היא אף הטרידה את התלמיד מינית, בעת שיצא מהכיתה לשירותים, ובמועד אחד תקפה אותו בכך שהכתה בידו באמצעות סרגל או עט שאחזה בידה.

 

סטירה, צעקות והשפלות

על מנת להבהיר את הרקע העובדתי לאירוע הסטירה, שבעקבותיו נפתחה חקירת משטרה, מציין בית המשפט, כי אירוע זה התרחש בפתח שיעור אנגלית, שאותו העבירה אראל לתלמידי כיתה ט', כיתת "עוצמה". א', שקיבלה את הסטירה, למדה בכיתה זו יחד עם חברתה הטובה ר', ולאירוע הסטירה עם א' קדם אירוע עם ר', שהתרחש פחות משבוע לפניו.

 

לטענת ר', באירוע זה המורה העליבה והשפילה אותה. בהמשך, כאשר היא יצאה מהכיתה ואגב כך סיננה קללה, אראל יצאה אחריה ואיימה עליה. לאחר האירוע נערכה פגישה בין ר' ואימה לבין הנאשמת, כשלטענת אראל, במהלך הפגישה סיפרה לה האם כי היא שמעה מ-א' דברים שליליים אודות דרך התנהלותה של אראל בכיתה.

 

בבית המשפט העידו כל התלמידים המוזכרים בכתב האישום וכן תלמידה נוספת; אימה של ר', מנהלת בית הספר, אפי (אפרת) שדיב, יועצת השכבה, רעות גל, וכן חוקרי משטרת גלילות. אחת החוקרות גבתה בבית הספר הודאות מתלמידים וממורים יום לאחר אירוע הסטירה.

 

התלמידה א' סיפרה בחקירתה, כי אראל אמרה לתלמידה ר' מול כל הכיתה שהיא (הכוונה ל-ר') "כיתה טיפולית", ולאחר מכן הוסיפה ואמרה לה בנפרד שהיא "תת רמה". א' סיפרה על מקרים נוספים, שבאחד מהם הטרידה לטענתה המורה, מינית, את אחד התלמידים, והוריו הגיעו לבית הספר להתלונן עליה.

 

התלמידה אף סיפרה לחוקי המשטרה שאראל "מדברת המון" על סקס, ונהגה לבוא לבית הספר בבגדים חושפניים.

 

אראל, שנחקרה במשטרה באזהרה, אמרה מנגד לחוקרים: "אני קצת המומה, אני בשוק לגבי החשדות האלה. האשמתם אותי פה שסטרתי, לא היה ולא נברא הדבר... אני ליטפתי בצורה כזאת את הפנים שלה ואמרתי ככה ביד שובבה 'נו נו נו' עם האצבע שלי... אם סטרתי לה כמו שהיא טוענת, אז היו בכיתה עוד 17 תלמידים, וגם למה היא באה והתיישבה לידי לשמוע מה יש לי לומר? ילדה שסוטרים לה אמורה להיות המומה. היא התיישבה, שוחחנו בנעימות, היא חזרה למקום שלה וזהו".

 

כשנחקרה לגבי הטענות אודות התנהגותה הפרובוקטיבית, השיבה אראל, כי היא "לא נוהגת לדבר עם תלמידיה על מין ולא מאיימת עליהם ומזהירה אותם מהלשנות".

 

התנהגות חריגה ויוצאת דופן"

לאחר ששמע את עדויות עדי התביעה ועדי ההגנה העדיף בית המשפט את עמדת התביעה, ומצא כי "התנהגותה של הנאשמת הייתה חריגה ויוצאת דופן, ביחס למקובל בהתנהלות מורים אחרים בבית הספר... הנאשמת אמנם לא הודתה כי עסקה בשיעוריה בתכנים מיניים או בבדיחות גסות או 'צחוקים' על תלמידים מסוימים, אולם אף מתוך גרסאותיה עלו התבטאויות בלתי מתקבלות על הדעת, בפרט כאשר מדובר במורה לתלמידים המצויים בשלבי התבגרותם המינית".

 

עוד מצא בית המשפט, כי ההתנהלות בכיתתה של אראל "הייתה חריגה ויוצאת דופן, כללה הפרות חוזרות ונשנות של הכללים המקובלים בבית הספר ואף גלישה לתכנים מיניים. התנהלותה זו של הנאשמת נשאה חן בעיני רבים מהתלמידים ואף זיכתה אותה באמון מיוחד ובאהבה מצד חלקם, אך פגעה בתלמידים אחרים".

 

בית המשפט דחה את טענתה של אראל, לפיה חלק מהעדים עשו "יד אחת", כדי להעליל עליה עלילת שווא, וקיבל את עמדתה של א' באשר לאירוע הסטירה. לגבי האיומים כלפי תלמידי הכיתה בגין היותם "מלשנים", זיכה בית המשפט את אראל מאישום זה מחמת הספק, ואף זיכה אותה מאישום ההטרדה המינית, לאחר שקבע כי אין אפשרות לומר "כי התגבשו יסודותיה של עבירה לפי חוק הטרדה מינית".

 

עו"ד נפתלוי לוין, שייצג את אראל, מסר: "מרשתי זוכתה זיכוי מלא משני אישומים חמורים של הטרדה מינית ואיומים, והורשעה באישומים של תקיפה סתם, לגביהם הייתה מחלוקת עובדתית".

 

ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך יגיב לאחר שילמד את החלטת בית המשפט".

 

מעיריית רמת השרון נמסר: "מדובר במקרה מהעבר ומזה חמש שנים שהמורה אינה עובדת בעיר. המורה המוזכרת היא עובדת משרד החינוך ואינה מועסקת על ידי העירייה". ¿

 

בית המשפט: "מתוך גרסאותיה עלו התבטאויות בלתי מתקבלות על הדעת, בפרט כאשר מדובר במורה לתלמידים המצויים בשלבי התבגרותם המינית"

 

הכתבה המלאה ביום שישי בידיעות השרון

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות