כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הילולה אחרי הכלא

הרב פינטו. הודפסו שני מיליון עותקים מספרים שכתב בכלא צילום: גדי קבלו
הרב פינטו. הודפסו שני מיליון עותקים מספרים שכתב בכלא צילום: גדי קבלו
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הרב פינטו משתחרר מהכלא וישתתף בעשרות ארועים לכבודו בארץ ובחו"ל

אחרי קרוב לשנה בכלא, לשם נשלח בגין עברות שוחד, הרב יאשיהו פינטו מאשדוד צפוי להשתחרר בשבוע הבא.למרות שחסידיו טוענים שמצבו הבריאותי קשה, הלו"ז המתוכנן לו עמוס וכולל סיורים חובקי עולם, עצרות המוניות, עלייה למירון והקמת מוסד דתי נוסף באשדוד, בסיוע החבר האסיר ג'קי בן זקן

יאיר הרוש 
פורסם: 19.01.17, 16:27

שלט ענק נתלה בימים האחרונים על מבנה הישיבה והכולל "שובה ישראל" ברובע י"ב באשדוד , אחד ממוסדות הרב יאשיהו פינטו . "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו. ברוך הבא כבוד הרב, אנחנו אוהבים אותך", נכתב שם, לצד תמונת הרב. הסיבה: שחרורו הצפוי של הרב פינטו מהכלא ביום רביעי הבא, לאחר שריצה שנת מאסר בגין עברות שוחד. "שחרור הרב הוא כמו ציפייה לכהן הגדול שייצא מקודש הקודשים", אמרו המתפללים במקום. בשנים האחרונות נטען שוב ושוב שהשהות בכלא תחמיר את מצבו הבריאותי של הרב, אך זה לא מפריע למקורביו לארגן לו לוח זמנים צפוף ליום שאחרי.

 

 

"שחרור הרב הוא כמו ציפייה לכהן הגדול שייצא מקודש הקודשים" (צילום:  גדי קבלו)
"שחרור הרב הוא כמו ציפייה לכהן הגדול שייצא מקודש הקודשים" (צילום: גדי קבלו)

 

הרב צפוי לקיים שני שיעורים המוניים, האחד ביום חמישי הבא במאהל ענק שיוקם לצד הישיבה באשדוד ויקלוט אלפים מחסידיו, והשני באצטדיון באשקלון, עיר שבה מחזיק הרב מספר סניפים של "שובה ישראל". בנוסף מתוכננים לו שיעורים בארץ ובחו"ל. וזה לא הכול: מקורבו של פינטו, איש העסקים ג'קי בן זקן, שנכנס לכלא בדצמבר האחרון ל־26 חודשי מאסר בשל פרשת הרצת מניות של חברת מנופים פיננסיים, מתכנן הקמת מרכז רוחני חדש לרב באשדוד. לדברי חסידי הרב, הפרויקט נמצא בראשיתו.

 

20 ספרים בכלא

עם שחרורו מכלא איילון צפוי הרב להצפין להר מירון, שם אחד מחסידיו הכניס ספר תורה למענו בקבר רבי שמעון בר יוחאי. ספרי תורה נוספים יוכנסו בהמשך באשקלון ובאשדוד. בנוסף מתארגנת טיסה המונית לקבר הפלא יועץ בבולגריה, שתצא לראשונה מזה שנתיים, ובעבר הייתה מקום מפגש של הרב עם טייקונים שגם כוכבם דעך בשנים האחרונות בשל פרשיות כאלה ואחרות.

 

במהלך שהותו בכלא, אליו נכנס בפברואר 2016, רשם פינטו הספק לא רע בכלל. חסידיו מספרים כי בין כותלי הכלא כתב 20 ספרים בנושאי חגי ישראל, ביאור פסוקים בספר התהילים, מאמרים ופרשנויות. הספרים נכתבו בכתב ידו של הרב, הועברו אל רעייתו הרבנית דבורה רבקה להקלדה, ומשם לעימוד, הגהה והדפסה, בסיוע הבן יואל. "20 אנשים עבדו על הפרויקט הזה", אמרו לנו השבוע מקורבים מאוד לרב. "זה פרויקט של 30 מיליון שקל להדפיס שני מיליון עותקים, וזה אומר שאנשים המשיכו

לתרום, כי הם מרגישים שייכות". בנוסף בכל שבוע יצאו 100 אלף קונטרסים (חוברות קטנות) בבתי הכנסת, לצד סידורי תפילה ומחזור לחגים שהפיצה חצרו של הרב.

 

והתרומות אכן זרמו כמו מים, גם ואף ביתר שאת כשהרב שהה בכלא. מספר המנות לנזקקים גדל וביתו היה מלא במתפללים באופן קבוע. "מעמדו של הרב הלך וגבר", סיפרו מקורביו. "מבחינת החוסן הקהילתי והמורלי הקהילה שמרה על עצמה יפה מאוד".

 

כל אותה עת קיבלו האברכים משכורות מתרומות שהגיעו לחצר, וגם משפחות של אלמנות ויתומים תוקצבו בסכום של עשרת אלפים שקל בחודש לכל משפחה.

 

"אנשים רוצים לעשות הרבה למען הישיבות והמוסדות שלו", סיפרו מקורביו. כך למשל הוקם בניין נוסף ברובע קווינס בניו יורק לטובת מוסד הרב, תרומת אחד מחסידיו. סניף נוסף נפתח בפלורידה בשנה האחרונה. באשקלון מתוכנן עוד מבנה של "שובה ישראל", וכאמור גם באשדוד. מדד נוסף לפופולריות של הרב נמצא בעמוד הפייסבוק שלו שמפעילה העמותה. לפני כניסתו לכלא היו בעמוד כ־30 אלף איש וכיום המספר הוכפל. בימים אלה קוראת העמותה למאמינים לעקוב גם אחר דף הטוויטר שלה.

 

המדינה לא התרשמה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את פינטו באפריל 2015 במתן שוחד לקצין המשטרה תת־ניצב אפרים ברכה (שהתאבד ביולי 2015) ובשיבוש מהלכי משפט. במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות הודה פינטו במתן שוחד בגובה 200 אלף דולר לברכה, והסכים לשמש עד מדינה נגד מפקד יחידת להב 433 מנשה ארביב, שלגביו נטען שהרב סייע לו כלכלית. את השוחד לברכה נתן כשניסה לגלות פרטים אודות עמותה בשם "חזון ישעיה", שב־2011 אחד מבכיריה, אברהם ישראל, נחשד בפלילים, לאחר שהעביר אותה לשליטת הרב.

 

פינטו הגיש ערעור ונדחה, והחל לרצות מאסר בכלא איילון לפני כשנה, לצד תשלום קנס בגובה מיליון שקלים למדינה.

 

לפני מספר חודשים ביקש הרב מוועדת השחרורים של כלא איילון לנכות שליש ממאסרו. "עשיתי את התורה לחפור בה, שזה יותר גרוע משוחד", אמר הרב פינטו, כך על פי פרוטוקול הוועדה. "אני מתחרט, אני מצטער ואני מרגיש שאני מאבד את הבריאות שלי". הוא הביע צער וחרטה על הצעת השוחד ועל התאבדותו של תת־ניצב ברכה, אך המדינה לא התרשמה מדבריו, ערערה ומנעה את קיצור העונש. יצוין כי בשנת המאסר יצא הרב פינטו למספר חופשות בביתו.

 

כאמור, בשבוע הבא, ביום רביעי בבוקר, יסתיים עונש המאסר והרב ייצא מבין כותלי הכלא למסע חובק עולם בין חסידיו ומוסדותיו. כך ייעשה לאיש, גרסת "שובה ישראל". "אנחנו מצפים לראות אותו פיזית, לקבל ממנו את ההנהגה, ההדרכה, ללא מחיצות", אמרו השבוע חסידיו. "הציפייה לראות אותו בבריאות. הרב אף פעם לא נשבר". לדבריהם, בחודש האחרון הוא עבר שני ניתוחים ומצבו עדיין לא טוב: "לא נמנע ממנו טיפול בכלא, אבל השנה הזו לא היטיבה איתו".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות