כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תתנהגי יפה

חבר המועצה כונה: 'מגרגר כמו חתולה' ציום: יוסי דוס-סנטוס
חבר המועצה כונה: 'מגרגר כמו חתולה' ציום: יוסי דוס-סנטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בעיריית אילת מבקשים מלימור להב: תתנהגי יפה

15 מתוך 17 חברי המועצה שלחו מכתב ללימור להב בו דרישה לשפר את התנהגותה ואת התבטאויותיה בישיבות. צעד זה נעשה לאחר שבישיבה האחרונה היא כינתה את דובי כהן בביטוי "טיפש". להב לא מתרגשת מהמכתב הלא שגרתי: "רוב חברי המועצה מוכיחים, פעם נוספת, שהם עושי דברו של מאיר יצחק־הלוי"

 
עזרא ארבלי  
פורסם: 19.01.17, 16:28

בצעד נדיר באילת שאיחד את כל הסיעות במועצה העירייה, הן מקרב הקואליציה והן מקרב האופוזיציה, שלחו השבוע חברי המועצה מכתב לחברת המועצה עו"ד לימור להב בו דרישה לשפר את התנהגותה ואת התבטאויותיה בישיבות מועצת העירייה. על המכתב חתומים 15 חברי מועצה מתוך 17.

 

 

"לא יעלה על הדעת שהיא תפנה אליו ותגיד לו באחת הישיבות שהיא תביא לו סיגריות לבית הכלא" (ציום: יוסי דוס-סנטוס)
"לא יעלה על הדעת שהיא תפנה אליו ותגיד לו באחת הישיבות שהיא תביא לו סיגריות לבית הכלא" (ציום: יוסי דוס-סנטוס)

 

הפנייה הבלתי שגרתית שיצרה תקדים נעשתה לאחר שבישיבת מועצת העירייה האחרונה, שהתקיימה ב־28 בדצמבר 2016, בערה בה חמתה של להב והיא כינתה את חבר המועצה ויו"ר האופוזיציה דובי כהן בביטוי "טיפש".

 

"לצערנו, מזה תקופה ארוכה התנהגותך כחברת מועצה ונציגת ציבור אינה ראויה", כתבו חברי המועצה, "תוך שהינך מנסה לפגוע במהלך התקין של ישיבות מועצת העיר, להוריד את תרבות הדיבור לשפל, וזאת במטרה לפגוע בפעילות העירייה, בחברי המועצה, במועצת העיר ובסופו של יום, בתושבי אילת".

 

עוד כתבו חברי המועצה ללהב והזכירו לה את התבטאויותיה: "הגדלת לעשות כאשר בישיבת המועצה מיום 28 בדצמבר 16 כינית את חבר מועצת העיר דובי כהן (יו"ר סיעתך) 'טיפש', ממש כך. אף כשהוער לך בנושא, בחרת שלא להתנצל. כך אף כונה חבר המועצה על ידך 'מגרגר כמו חתולה'. דברים אלה הינם דוגמאות לסגנונך והתנהגותך הלא ראויה והלא מכובדת".

 

בהמשך, איימו חברו מועצת העירייה כי אם לא תשפר להב את התנהגותה וסגנונה, הם יפעלו נגדה בדרך בלתי מתפשרת.

 

"מועצת העיר", כתבו החתומים על המכתב, "לא תיתן ידה להתנהלות לא ראויה ופגיעה אישית ולא עניינית בחבריה, ואין זה משנה אם הינו חבר קואליציה או אופוזיציה. לאור האמור, הנך נדרשת בזאת לחדול לאלתר מהתנהגותך הלא ראויה והלא מכובדת, לא כאדם, לא כנבחרת ציבור ואף לא כעורכת דין בישראל. הרינו להבהיר, כי ככל ולא תחדלי מהתנהגותך הלא ראויה, ניאלץ אנו חברי מועצת העיר, לפעול כנגד התנהגותך זו ללא פשרות, דבר שאנו מקווים כי יימנע מאיתנו לאור מכתב זה".

 

"נזק תדמיתי"

דובי כהן, ראש הסיעה אליה משתייכת להב, הסביר כי לא הייתה זו יוזמה שלו לכתוב את המכתב החריף ללהב, אבל הוא מסכים עם כל מילה בו.

 

"הסכמתי לדברים שנאמרו במכתב, ולכן גם צירפתי את חתימתי. אין זו הפעם הראשונה שחברת המועצה משתלחת בחברי מועצה אחרים ומכנה אותם בכינויי גנאי. בהתנהגותה היא גורמת לנזק תדמיתי גדול למועצה, והעיר אילת מפסידה אנשים נורמטיביים ומוכשרים, שחוששים להיכנס לפוליטיקה המקומית בגלל דברים כאלה. אני כידוע לא בחרתי במאיר יצחק־הלוי לראשות העיר, אבל משהוא נבחר לתפקיד, צריך לכבד אותו ואת מעמדו. לא יעלה על הדעת שהיא תפנה אליו ותגיד לו באחת הישיבות שהיא תביא לו סיגריות לבית הכלא. אם יש לה משהו ביד נגדו, שתפנה למשטרה. אין אח ורע לכינויים ולהאשמות שלה כלפי נבחרי הציבור, וכלפיי ספציפית. אני מבקש להזכיר שהיא נבחרה כחברת סיעתי, ואין היא מסכימה עם כל מהלך או אמירה שלי, ובכל זאת

אינה פורשת מהסיעה. כל ההתנהגות שלה היא הצגה לתקשורת ולא יותר מזה".

 

חברת המועצה עו"ד סימה נמיר שחתמה אף היא על המכתב אמרה כי "מעבר לזה שאנו חברי מועצה האמורים לשמש דוגמה, אנו גם מגדלים דור שצופה בנו, ואין זו הדוגמה שאנו צריכים לתת לו. התנהגותה של חברת המועצה לימור להב חצתה גבולות. מותר לה לא להסכים, ואפילו חובתה להשמיע את דבריה, אבל לא בדרך של כינויי גנאי, אלא בדרך ארץ".

 

לשאלה מדוע לא זכו דבריו של חבר המועצה חן בן־אפרים, שאמר ללהב באחת הישיבות כי "היא מתנהגת כמו פרחה", לתגובה חריפה כפי שזכו דבריה של להב, השיבה נמיר: "כשהוא אמר את דבריו, דרשתי ממנו להתנצל מיד, אבל לצערי הוא סירב ובחר להישאר בעמדתו".

 

חבר המועצה שלמה (מומו) ביטון היה היחיד מבין חברי המועצה שלא היה שותף למכתב וסירב לחתום עליו.

 

"לא חתמתי על המכתב כי לא הבנתי מה הדחיפות להוציא מכתב כזה", הסביר ביטון. "אני לא מוכן להיות שותף לעריפת ראשים הזו. אם מישהו מחברי המועצה חושב שהיא מתנהגת לא כראוי, הוא יכול לפנות אליה באופן אישי ולהגיד לה את דבריו. רבים מבין חותמי המכתב מצויים בקשר קבוע איתה, והם יכלו לעשות זאת בקלות. אני לא חושב שזו הדרך לבוא ולחנך נבחר ציבור. כל ה'עליהום' הזה לא לרוחי. אני גם לא בטוח שכל חברי המועצה כאיש אחד הסכימו לחתום. לדעתי, הופעל עליהם לחץ ואף הופעלה משמעת קואליציונית. שמעתי התבטאויות חמורות של חברי מועצה אחרים בעבר, ולהם לא ראיתי שהוציאו מכתב דומה".

 

"הסתה פרועה"

לימור להב מסרה תגובה חריפה ותקפה את חברי המועצה ואת ראש העירייה. "צר לי, אבל כבר מזמן הפסקתי להתרגש מתביעות דיבה שראש העיר מגיש נגדי, מההסתה הפרועה שהוא מוביל נגדי, מהלחצים והאיומים, מהגינויים ומההתעסקות הבלתי פוסקת, האובססיבית והחולנית שלו בי", אמרה להב. "רוב חברי המועצה מוכיחים, פעם נוספת, שהם עושי דברו של מאיר יצחק־הלוי, נושאי כליו ומשרתים נאמנה את רצונותיו, את מאוויו הפוליטיים וגחמותיו של אדונם 'ירום הודו'. אז שהם ימשיכו לשרת אותו ואני אמשיך לשרת את העיר ואת תושבי אילת נאמנה, ללא מורא וללא פחד. אם זה המחיר שאני צריכה לשלם כדי להיות הקול השפוי במועצת העיר, המייצג את מרבית תושבי אילת, אז אני משלמת אותו בהכנעה ובאהבה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות