כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
רוץ בן סוסי

משחררים סוסוני ים במפרץ צילום: המצפה התת ימי
משחררים סוסוני ים במפרץ צילום: המצפה התת ימי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

סוסוני ים שגדלו במצפה הת ימי שוחררו לטבע

כ־200 סוסוני ים שגדלו במצפה התת־ימי שוחררו בשמורת האלמוגים במסגרת תוכנית רב־שנתית של הפארק להגדלת אוכלוסיית סוסוני הים במפרץ אילת

עזרא ארבלי 
פורסם: 18.01.17, 10:40

במסגרת תוכנית לגידול אוכלוסיית בעלי חיים הנמצאים בסכנת הכחדה, שוחררו השבוע בפארק המצפה התת־ימי באילת עשרות סוסוני ים שגדלו בפארק.

 

 

"המצפה הוא אחד המקומות הבודדים בעולם בו סוסוני הים מתרבים בשבי. אנו מגדלים אותם עד שאין להם סכנה מאויבים טבעיים" (צילום: המצפה התת ימי)
"המצפה הוא אחד המקומות הבודדים בעולם בו סוסוני הים מתרבים בשבי. אנו מגדלים אותם עד שאין להם סכנה מאויבים טבעיים" (צילום: המצפה התת ימי)

 

אין זו הפעם הראשונה שבפארק מטפלים בבעלי חיים ומשיבים אותם לטבע. כמה פעמים בשנה משחררים סוסוני ים שגדלו בשבי כדי להגדיל את אוכלוסיית הסוסונים במפרץ, ופעמים רבות הושבו לטבע צבי ים שנפצעו או שאכלו שקיות ניילון שסברו בטעות כי

הן מדוזות.

 

ד"ר אביב לוי, ביולוג והמנהל המדעי של המצפה התת־ימי, אמר כי "סוסוני הים הם השחיינים האיטיים ביותר, ומצליחים לשרוד בזכות הסוואתם המושלמת בצמחייה הימית. הם נמצאים כיום בסכנת הכחדה, והמצפה לקח על עצמו לשקם את אוכלוסיית הסוסונים. אנו מגדלים סוסוני ים צעירים באקווריומים נפרדים, עד שיגדלו מספיק כדי לא להיות טרף קל ויצליחו להיאחז בצמחיה. בשל רגישותם הגדולה, הם גם לא מצליחים להתרבות בשבי, ולמעשה המצפה הוא אחד המקומות היחידים בעולם שמצליח לגדלם. עד היום הצלחנו לפזר אלפי סוסוני ים באילת, כשהשבוע נעשה פיזור גדול במיוחד של כ־200 סוסוני ים מסוגים דורבני וחלק אל לב שמורת האלמוגים".

 

מנכ"ל המצפה התת־ימי, יוסי אני, ציין בסיפוק כי "המצפה הוא אחד המקומות הבודדים בעולם בו סוסוני הים מתרבים בשבי. אנו מגדלים אותם עד שאין להם סכנה מאויבים טבעיים. עד היום שחררנו לטבע אלפי סוסונים, והשחרור האחרון היה בין הגדולים בשנה החולפת. המיוחד בסוסוני הים הוא שהזכר לוקח את תפקיד הנקבה, הוא זה שמופרה והוא זה שמשריץ את הוולדים. שחרור הסוסונים נבחר בקפידה והם משוחררים באזור שיש בו אצות, שם הם יכולים להסתתר מפני טורפים ולהמשיך להתרבות בטבע".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות