כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שיעור באלימות

השבתת מחאה לשעה
השבתת מחאה לשעה 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מחאה ביהוד: המורה הוכתה, המנהלת הותקפה

אירוע אלימות חמור בבית הספר במעלה ביהוד. בני משפחה של אחד התלמידים הגיעו למוסד החינוכי ותקפו את שתי העובדות. תלונות הוגשו במשטרה. בעקבות המקרה הושבת המוסד החינוכי למשך שעה. העירייה: אנו מחזקים את ידיהם של הצוות החינוכי ומגנים אלימות מכל סוג

נועה בן צבי 
פורסם: 18.01.17, 10:42

בית הספר הממלכתי־דתי במעלה ביהוד השבית את לימודיו למשך שעה בשבוע שעבר, במחאה על אירוע אלימות שהתרחש כלפי המנהלת ורד מזרחי וכלפי אחת המורות. הנהגת ההורים של בית הספר קיימה פעילות חברתית נגד אלימות בשיתוף הורים, ילדים והצוות החינוכי.

 

עוד במרכז:

כתב אישום נגד שוטר שביזה טרנסג'נדרית

 

בשבוע שעבר הודיעה הסתדרות המורים הארצית שתשבית שעת לימודים אחת במוסד החינוכי כדי "לצלצל בפעמוני המצוקה וההתרעה, בעקבות תקיפה חמורה של מנהלת ומורה בבית הספר".

 

על פי פרטי האירוע, הגיעו בני משפחה של אחד התלמידים לבית הספר, התנפלו על המנהלת, הכו מורה ואיימו עליה בעשיית שיימינג בפייסבוק. המנהלת והמורה הגישו תלונות במשטרה. עובדי ההוראה הגיעו לבית הספר בשעה הראשונה וערכו אסיפת מחאה בשל האלימות. שערי בית הספר נפתחו ללימודים בשעה השנייה.

 

פורום ועדי ההורים היישוביים בשיתוף הנהגת ההורים העירונית יהוד־מונוסון פרסמו את תגובתם למקרה בעמוד הפייסבוק: "אנו מוקיעים כל גילוי של

אלימות באשר היא, קל וחומר כשזו מופנית כלפי אנשי חינוך. לצערנו, כולנו רואים בעת האחרונה שהשיח הציבורי המאופיין בחוסר סובלנות קיצוני ובאלימות, מחלחל גם למוסדות החינוך. אנו מצרים על כך וסבורים שיש לנקוט במהלכים חינוכיים המשותפים למערכת החינוך, ההורים והתלמידים, מהלכים שיובילו לשינוי האקלים בבתי הספר ובחברה כולה. האירוע שהתרחש חמור וצריך לזעזע את מערכת החינוך והחברה הישראלית כולה".

 

אירוע חמור ביותר של תקיפת אנשי חינוך (צילום: shutterstock)
אירוע חמור ביותר של תקיפת אנשי חינוך (צילום: shutterstock)

 

המקרה התרחש כמה ימים בלבד לאחר שנחשפה קבוצת ווטסאפ של ילדים מאחד מבתי הספר באזור. הקבוצה נקראה "לדקור את המנהלת", והילדים החברים בה צירפו אימוג'ים של סכינים ואקדחים. "יומיים בלבד לאחר שערכנו שיחה עם התלמידים בנוגע לאירוע בקבוצת הווטסאפ, נודע על האירוע הזה אצלנו", מספרת מורה מבית הספר. "כשהורים מרשים לעצמם לתקוף צוות חינוכי בגלל חוסר הסכמה כזאת או אחרת, זה אומר דרשני. האקלים החינוכי השתנה לרעה. האלימות הולכת וגואה, ולצערנו ישנם הורים שמלבים אותה. צוות המורים לא יעבור לסדר היום על אירוע כזה. הצוות תומך בהנהלת בית הספר ובוחר לנקוט צעדים נגד הורים אלימים".

 

עיריית יהוד־מונוסון הגיבה למקרים בעמוד הפייסבוק שלה: "לאור המקרים החריגים שהתרחשו במערכת החינוך ביהוד־מונוסון, אנו מחזקים את ידיהם של הצוות החינוכי, עובדי מערכת החינוך ותלמידי העיר, ומגנים אלימות מכל סוג, כלפי כל אדם, מכל סיבה שהיא. לאירועים מסוג זה אין מקום בחברה הישראלית, והם אינם מייצגים את הערכים והמסרים החינוכיים בעירנו ושאותם אנו מבקשים להנחיל לילדינו".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות