כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
נזק מטריד

זהירות רעיל
זהירות רעיל 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תושבים טוענים: מיכלי חומרי הדברה מושלכים בשטחים חקלאיים

תושבים המתגוררים במועצת גזר, פנו למועצה בדרישה לפנות מיכלים של חומרי הדברה שמושלכים בשטחים החקלאיים. המועצה: נרענן ההנחיות לחקלאים

שי אלבלינג 
פורסם: 19.01.17, 16:28

תושבים ממועצת גזר פנו לאחרונה להנהלת המועצה בדרישה לטפל במפגע סביבתי: מיכלי חומרי הדברה המושלכים בשטחים החקלאיים שבשטח המועצה.

השארת מיכלי חומרי דישון והדברה, שהם רעילים מאוד, הפכה בשנה החולפת לתופעה נפוצה בשטח המועצה, דבר הבא לידי ביטוי במאות מיכלי פלסטיק הזרוקים

לצד השדות החקלאיים.

 

עוד בשפלה:

אישום: תקף את אחותו הרתוקה לכסא גלגלים

 

"אי אפשר לצעוד היום בשדות ביישובים מבלי להבחין בדבר הזה", אומר אלעד גרינבלט, תושב המועצה. "כמעט ליד כל ברז השקייה של חלקה חקלאית זרוקים מיכלי חומרי הדברה שנעשה בהם שימוש, ובמקום לפנות אותם פשוט משאירים אותם בשטח. זה מסוכן מכמה בחינות, ראשית כי בעלי חיים ואפילו ילדים שמסתובבים בשטח יכולים לבוא איתם במגע, ושנית כי החומרים שנשארים במיכלים יכולים לחלחל לקרקע ולהגיע מן הסתם למי התהום שלנו".

 

המיכלים המסוכנים נותרים בשדות (צילום: Shutterstock)
המיכלים המסוכנים נותרים בשדות (צילום: Shutterstock)

 

החוק העוסק בשימוש במיכלים שבהם חומרי הדברה ודישון, מחייב את המשתמשים בהם לעשות שני דברים מיד בסיום העבודה בשטח: ניקוב המיכלים כדי שלא יישארו בהם חומרים מסוכנים, והוצאת הפקק כדי למנוע שימוש חוזר במיכל, ולדאוג לפינויים מהמקום בתוך ימים ספורים, דבר שלא תמיד מתבצע בשטח.

 

"המועצה חייבת להחמיר את כללי הטיפול במיכלים האלה, כי הם גורמים נזק מטריד, לסביבה ולעין", אומר גרינבלט. "הגברת המודעות בקרב החקלאים ואמצעי אכיפה וענישה יכולים לעשות את ההבדל, וצריך לעשות את זה, למען כולנו".

 

ממועצת גזר נמסר בתגובה: "אכן, לצערנו הרב ישנם חקלאים שמשליכים את מיכלי הפלסטיק בשטחים הפתוחים בניגוד לחוק. אנו עושים את מירב המאמצים לאתר אותם, אך מטבע הדברים לא ניתן לפקח על אלפי קמ"ר של שטח השיפוט של המועצה. בעבר יצאו הנחיות ברורות לחקלאים כיצד לטפל במיכלי פלסטיק ריקים. בעקבות פנייתכם נרענן אותם".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות