כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דווקא נשארים

הרכב סטוץ
הרכב סטוץ 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הרכב הרוק סטוץ - מגשרים על פערי הגיל

30 שנה מפרידות בין הבסיסט של הרכב הרוק סטוץ ובין המתופף בן ה־21, אבל הגיטריסט עידן פורמן טוען שהוויכוחים והסגנונות השונים הם סוד קסם החיבור בין חמשת החברים

רועי יפה 
פורסם: 17.01.17, 13:23

הרכב הרוק סטוץ נולד באופן לא מפתיע מסטוץ. הפגישה הראשונה בין חברי הלהקה הוגדרה כ"לא מחייבת". היא התקיימה לפני שנה וחצי. "החלטנו להיפגש ולראות מה יהיה", משחזר עידן פורמן, 30, הגיטריסט. "נפגשנו למשך שלוש שעות והייתה בינינו כימיה מטורפת ונדירה".

 

אך כמו בחוקי הסטוץ, הם לא נפגשו ולא שוחחו עוד אחרי הפגישה הזאת. רק חודשיים אחר כך חודש הקשר ונוצר ההרכב שמנגן רוק פרוגרסיב קשוח ויופיע במייקס פלייס ב־8 בפברואר ובהמשך החודש גם ברבל בר בפלורנטין.

 

פתרון דמוקרטי. סטוץ (פורמן שני מימין)
פתרון דמוקרטי. סטוץ (פורמן שני מימין)

 

ואולם עוד לפני הגיבוש וההופעות, ואולי מתוך תחושת חוסר המחויבות, הצטרפו לסטוץ אנשים שביוגרפית ועל הנייר לא ממש היו אמורים להתחבר. זה

ניכר בייחוד בפער הגילים הקיצוני: סלע דאי, המתופף של ההרכב, הוא חייל בן 21; דן אביב, הבסיסט, כבר חגג 50; יניב גלייזנר, הקלידן, נושק לגיל 40 ונויה גליק, הזמרת, בת 33. "איכשהו אין תחושה של פערים", אומר פורמן. "אני לא מרגיש שאני מנגן עם זקנים, והם לא מרגישים שהם בגן ילדים, אבל כן יש תפקידים מסוימים שכל אחד תופס".

 

אבל הגיל מכתיב מקורות השראה שונים מאוד, לא?

"נכון, אבל זה חלק מהייחודיות הכי גדולה שלנו. כל אחד מגיע מזרם מוזיקלי אחר, וזה בולט במוזיקה. אחד הגיע מהפרוגרסיב רוק הישן והקלאסי, אני מהבלוז, יניב מהאלקטרוני, סלע מגיע מעולם המטאל. נויה מסגנון ג'זי יותר".

 

קרקע מצוינת לוויכוחים אינסופיים.

"ויכוחים קורים הרבה, כמעט בכל קטע, בגלל הסגנונות של כל אחד מההרכב. אבל אנחנו תמיד מחפשים את האמצע, ולכן זה יוצא כל כך מיוחד בסוף. יכול להיות ויכוח של 20 דקות אם קטע צריך להתנגן על פסנתר או על אורגן. רוב הוויכוחים הם ביני ובין דן, וכשאנחנו לא מגיעים להסכמה אנחנו מעלים את הבעיה לפני כל ההרכב, ומה שהרוב קובע זה מה שמתנגן בסוף. דמוקרטיה".

 

פורמן גדל ברמת גן ולא תמיד היה קל לו להתחבר לסגנונות שונים משלו. "איכשהו יצא שאף אחד מסביבי לא שמע רוק או דברים בסגנון הזה, אז לא יכולתי באמת לדבר על המוזיקה שאני אוהב עם אף אחד וזה נשאר בבית", הוא מספר. "אתה לא רוצה לשבת ולשמוע ג'ימי הנדריקס כשכולם מסביבך רוצים לשמוע עופר לוי, אז נכנסתי לדמות ה'עמך'. כשאני מסתכל על זה אחורה אני מצטער שלא גדלתי עם אנשים אחרים. זה היה יכול לפתח אותי".

 

בין כותלי ביתו דווקא התפתחה המוזיקה ופרחה. פורמן נולד למשפחה מוזיקלית ויצירתית. אביו, שעובד כמנהל חשבונות בתאטרון בית ליסין, הוא גיטריסט, וסבו סקסופוניסט. בגיל 14 גם פורמן הצעיר הצטרף רשמית לשושלת כשתפס גיטרה לראשונה. "הייתה הפריה הדדית בבית בכל מה שקשור לגיטרה וגם ניגנו הרבה יחד, זה היה הכיף הגדול".

 

בצבא הוא שירת בשריון ושם גם הכיר את מי שהפכה להיות אשתו אחר כך. לפני כעשרה חודשים נולד בנם הראשון. "מבחינתי 2016 הייתה השנה הכי פסיכית בחיים שלי", אומר פורמן. "גם הילד, גם עברתי מתחום הפרסום להייטק וגם סטוץ התחילה להופיע. כל החיים חלמתי לעשות מוזיקה, וזה תמיד נשאר בבית. זה תחביב שאני חייב כמו חמצן, ועכשיו הוא מצא מקום ובמה בצורה קצת מפתיעה ומיוחדת. בסטוץ אין מנהיג וכל אחד מביא טקסטים שלו, ובשיר אחד אתה יכול לשמוע שלושה סגנונות מוזיקליים שונים".

 

בסופו של דבר הגעתם להרמוניה.

"חלקית. הוויכוחים תמיד יהיו. עכשיו למשל יש דיון על השאלה איך להופיע. לי חשוב שנזוז על הבמה ולא נעמוד כמו בולי עץ. דן אומר שלא מעניין אותו איך הוא נראה והוא מעדיף לעמוד".

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות