כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מבחן כרמי־בוזגלו

כרמי־בוזגלו. עניין של עיקרון צילום: אבי רוקח
כרמי־בוזגלו. עניין של עיקרון צילום: אבי רוקח
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רן כרמי-בוזגלו נכנס למעצר למען אלאור אזריה

לאחר שסירב לרדת מהבמה ב"עצרת הסובלנות" בכיכר רבין ויצא להגנתו של החייל היורה אלאור אזריה, נעצר רן כרמי־בוגלו, הבעלים של חנות "כלי זמר" באשדוד. "המעצר היה שווה", אמר השבוע

יאיר הרוש 
פורסם: 12.01.17, 15:04

רן כרמי־בוזגלו, הבעלים של החנות "כלי זמר" באשדוד , הפך בשנה האחרונה לסוג של לוחם צדק. בחודשים האחרונים מלווה כרמי את משפחתו של החייל אלאור אזריה , שהורשע בהריגת המחבל בחברון.

 

 

"המעצר הוא לא חוויה נעימה. זה לא שבר אותי אבל חשבתי על הנער בן ה19" (צילום: אבי רוקח)
"המעצר הוא לא חוויה נעימה. זה לא שבר אותי אבל חשבתי על הנער בן ה19" (צילום: אבי רוקח)

 

השבוע בילה כרמי לילה בבית המעצר באבו כביר לאחר שסירב לרדת מהבמה במהלך "עצרת הסובלנות" שנערכה בכיכר רבין במוצ"ש. "המעצר שלי היה שווה כי הצלחתי לעורר תשומת לב למה שהיה לדעתי הפקרת החייל", אומר כרמי, ששוחרר למחרת ללא תנאים מגבילים. לפני כשנה עשה כרמי מהלך מתוקשר נוסף כשהוסיף לשם משפחתו המקורי (כרמי) את השם בוזגלו במחאה על נאום "מנשקי המזוזות והקמעות" של האמן יאיר גרבוז.

 

כרמי־בוזגלו (53), קצין בגולני במילואים, דור שני לניצולי שואה, הוא דמות מוכרת באשדוד למרות היותו תושב נס ציונה. מאז שהחלה פרשת אלאור עזריה עמד כרמי לצד החייל ומשפחתו. הוא העלה פוסטים בעד אזריה בפייסבוק, השתתף בהפגנות למענו

והביע את דעתו בפני כל מי שהתעניין. לתקופה קצרה נכנס לנעליו של הח"כ לשעבר שרון גל כדובר המשפחה.

 

לאחר הכרעת הדין, שקבעה כי אזריה הרג את המחבל, העמיק הקרע והפילוג בין אזרחים שתמכו בחייל לאלה שתמכו בהחלטת השופטים. זיו שילון, גם הוא קצין במילואים, יזם "עצרת סובלנות" שנערכה במוצ"ש בכיכר רבין. כרמי ראה בכך הזדמנות להביע את דעתו ועלה על הבמה. "הגעתי לשים להם מראה מול הפרצוף", אמר כרמי־בוזגלו. לדבריו, השלט שנתלה שקרא ל"ערבות הדדית" לא עומד בקנה אחד עם מה שנעשה לאזריה, שהיה להגדרתו "הפקרת חייל בשטח". בסרטון שפורסם צולם כרמי־בוזגלו כשהוא מנסה לדבר תוך שהוא מצביע על השלטים שנתלו בעצרת. בשלב מסוים השתלטו עליו השוטרים והשכיבו אותו על האדמה כשפניו על האדמה. "לא התפרצתי, זה לא נכון, חיכיתי בסבלנות", אמר השבוע.

 

מה גרם לך כאדם פרטי ללוות את המשפחה?

"אני רואה בזה חובה ערכית ואזרחית. נלחמתי באותה נחישות לשחרור גלעד שליט. יצאתי לממש עיקרון שכל חייל מחויבים להחזיר הביתה והוא ערך עליון. המעצר הוא לא חוויה נעימה. זה לא שבר אותי אבל חשבתי על הנער בן ה־19 שהשאירו אותו בשטח".

 

מה חשבת שצריך לקרות? החייל תועד במצלמות כשהוא יורה.

"אני מפריד בין מה שאירע או לא אירע בשטח להליך המשפטי עצמו. אזריה צדק או לא צדק, אבל אסור היה לשפוט אותו והיה צריך לסיים בהליך פנימי ותחקור כדי להבין. לדעתי כל חייל צריך להחזיר הביתה, אין לקחת חייל ולשפוט בבית משפט. הוא לוחם שמבצע מה שמוטל עליו וההתייחסות לא צרכה להיות במדד 'גיבור' או 'פחדן'".

 

לפי הכרעת הדין הראיות של ההגנה לא הצליחו להוכיח אחרת.

"חייבת להידלק נורה אדומה כי איך ייתכן שדחו את כל טיעוני ההגנה. גם אולמרט וקצב זוכו מכמה אישומים".

 

אתה מכבד את החלטת בית המשפט?

"אני מכבד את החלטת בית המשפט מתוקף היותו מוסד פוסק, אך לא מסכים איתו והמאבק הוא ערכי. יכלו להחזיר את זה לטיפול יחידתי חטיבתי. היו מקרים שנסגרו בתחקור פנימי".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות