כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אין קבלת שבת

בעבר כבר הפסיקו את המפגשים ובכל פעם זה הסב צער לגמלאים צילום: יוגב עמרני
בעבר כבר הפסיקו את המפגשים ובכל פעם זה הסב צער לגמלאים צילום: יוגב עמרני
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רמת השרון: בוטלה קבלת השבת לקשישים

אחרי שמונה שנים, החליטה עיריית רמת השרון לבטל את קבלת השבת המסורתית לגמלאים בבית יד לבנים בעיר. "אין לנו מושג מה קרה. הפכנו כבר ממש למשפחה אחת גדולה", אומרים הקשישים בצער ומבקשים לבטל את ההחלטה

רונית באלס-וקנין 
פורסם: 11.01.17, 10:30

גמלאים מרמת השרון מלינים כי ביום שישי האחרון, קיבלו הודעה לפיה תופסק מסורת קבלת השבת שהתקיימה בשמונה השנים האחרונות בבית "יד לבנים" בעיר, בה לקחו חלק מדי שבוע עשרות גמלאים. "הייתה זו פעילות מבורכת, שהגמלאים היו מחכים לה כל השבוע", אומרת תושבת העיר, "אני מקווה שמפגש פרשת השבוע יחזור".

 

 

הגמלאים המשתתפים בפעילות. "אחד הקשישים יצא בוכה מהמפגש"  (צילום: יוגב עמרני)
הגמלאים המשתתפים בפעילות. "אחד הקשישים יצא בוכה מהמפגש" (צילום: יוגב עמרני)

 

"אנחנו זוג שלוקח חלק מדי שבוע בפורום של פרשת השבוע, שמתקיים זה שמונה שנים ברמת השרון", מספרת אחת הגמלאיות. "מדובר בקבוצה שמונה כ-30 חברים, שנפגשים מדי יום שישי ודנים בפרשת השבוע. זהו מפגש חברתי שאין לו שום סממן דתי, מפגש מהנה, מעשיר וחשוב מאין כמותו. המפגש מתקיים בהנחייתו של מתי סרי וליאור גריידי. כדאי מאוד שמי שמבקש לבטל את הדבר הנפלא והתרבותי הזה, יגיע למפגש אחד ויחווה את מה שקורה שם, ורק אז יחליט אם כדאי לבטל ולוותר על מסגרת כזאת חיובית ומעשירה".

 

זמירה, גמלאית נוספת מהעיר, מספרת כי היא מגיעה מדי שבוע למפגש. "זה מאוד מעציב שהחליטו להפסיק את הפעילות", היא אומרת השבוע. "אני תושבת רמת השרון זה 67 שנים. העיר נותנת הרבה פעילויות וזו הפעילות היחידה שהצטרפתי אליה, לפני כחצי שנה, והיום אני לוקחת בה חלק באופן קבוע. המפגש ממלא אותי, מעשיר אותי ואין בו סממנים דתיים בשום דבר. מעבר לתכנים האינטליגנטיים, המפגש החברתי הוא תענוג עבורנו. כשהצטרפתי למפגשים הם התקיימו ב'בית מלינוב'. לפני כמה חודשים העבירו אותנו ל'יד לבנים' והפעילות התקיימה עד כה במרתף שלו. אנחנו מאוד נהנים, שומעים הרצאות, משוחחים ומעשירים את הידע. מתי סרי מקסים ויש את הזוג גריידי שמנגן שירי שבת ושירי ארץ ישראל. זה תענוג. זה ממש לא בסדר שלוקחים לנו את

זה, ואין לנו גם מושג מדוע זה הופסק. אם זה בשל טעמים תקציביים, התקציב הוא מינימלי ועיריית רמת השרון מוציאה המון כסף על דברים אחרים. אם ההחלטה נובעת מטעמים של חשש מהתחרדות - אז אנחנו לא מתחרדים בגילנו".

 

לטענתה של זמירה, ההודעה על הסגירה הגיעה במפתיע והסבה צער רב לגמלאים. "אחד הגמלאים, בן 91, יצא מהמפגש בוכה ממש. אנחנו ממש לא מבינים מדוע מפסיקים לנו את הפעילות".

 

תמר גמליאל בת ה-62, פנסיונרית ותושבת רמת השרון, משמשת כאחראית על הקבוצה, בהתנדבות. גמליאל מספרת, כי בעבר כבר הפסיקו את המפגשים ובכל פעם זה הסב צער לגמלאים. בעקבות מחאה מצדם, המפגשים הוחזרו. "אין לי מושג מה קרה הפעם. כאשר פרשתי מעבודתי בעקבות מחלה, ידעתי שאני חייבת פעילויות שיסייעו לי לשרוד וחיפשתי משהו שייתן לי כוח וחשק להמשיך קדימה. הפכנו כבר ממש למשפחה אחת גדולה ומאוד כיף לנו יחד. אם פתאום מחליטים שסוגרים, לפחות שינמקו מה הסיבה לזה. זה מאוד מעציב אותנו, את כולנו, וכשאני חושבת על הסגירה הצפויה עומדות לי דמעות בעיניים".

 

גיא קלנר, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק התרבות בעירייה, מסר: "ההחלטה לשקול לבטל את קבלת השבת עם מתי סרי לא התקבלה על ידי ואינה בהסכמתי, ובכוונתי לפעול לשנותה כדי להמשיך את הפעילות".

מעיריית רמת השרון נמסר: "אירוע קבלת השבת לגמלאים יחודש בקרוב במתכונת דומה ומשודרגת, לרווחת התושבים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות