כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
איך שגלגל

אקסלר
אקסלר 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

האישה שגייסה מיליונים הפכה בעצמה לדיירת עמידר

במשך שנים גייסה רימה אקסלר (90) מיליוני שקלים לטובת שיכון קשישים עריריים בבתי דיור מוגן בעיר. לאחרונה היא הפכה בעצמה לדיירת באחד מהם. "לא חשבתי על עצמי כשהתחלתי עם הפרויקט הזה"

נופר רומי 
פורסם: 11.01.17, 10:30

מגייסת המיליונים הפכה לדיירת עמידר והשבוע קיבלה מהחברה רדיאטור ושמיכה: בשבוע שעבר הושק פרויקט "חורף חם של חברת עמידר, במסגרתו קיבלו אלפי לקוחות הדיור הציבורי בארץ, בהם מאות ירושלמים, כ-2,400 רדיאטורים ושמיכות. אירוע ההשקה של הפרויקט התקיים בבית הדיור המוגן בשכונת רמות, בנוכחותם של שר הרווחה ויו"ר עמידר. מי שעוד נכחה באירוע היא רימה אקסלר בת ה-90, אשר גייסה לאורך השנים מיליוני שקלים לטובת שיכון קשישים עריריים בדיור מוגן, וכיום מתגוררת בעצמה בדיור המוגן ברמות.

 

 

אקסלר נולדה ברוסיה, שם במשך שנים שימשה כמורה לאנגלית. היא נישאה והתאלמנה מבלי שהביאה ילדים. בתחילת שנות ה-90 פנו אליה אחייניה והציעו לה לעלות איתם לישראל. אקסלר, שכבר יצאה לגמלאות, נענתה לבקשתם. "לא היה לי בשביל מה להישאר שם לבד", סיפרה השבוע. עם הגעתה לארץ חיפשה עיסוק בו תוכל להעביר את זמנה והחלה ללמד אנגלית. "לא רציתי לשבת בחיבוק ידיים. רציתי להמשיך להתנדב ולעבוד במקצוע בו עסקתי כל חיי", הסבירה.

 

אקסלר. שכחה לדאוג לעצמה
אקסלר. שכחה לדאוג לעצמה

 

חודשים ספורים לאחר שעלתה לארץ, זיהתה אקסלר כי עולים רבים מרוסיה מתקשים עם השפה האנגלית ועל כן נמנעים מלימודי מקצועות כמו רפואה או הנדסה. במקביל זיהתה כי עולים רבים, בעיקר מבוגרים, יודעים אנגלית ואף היו מורים לאנגלית, אך מתקשים למצוא עבודה. כשנה לאחר שעלתה לארץ הקימה עמותה המשדכת בין המורים והתלמידים. תחילה לימדו המורים ללא כל תמורה, אך עד מהרה הצליחה אקסלר לגייס משאבים מעיריית ירושלים ומעמותת ויצ"ו שאפשרו לה לשלם למורים.

 

אך לא הייתה זאת תרומתה היחידה של אקסלר לאוכלוסיית העולים החדשים. חסך נוסף שזיהתה היה בעניין העולים הבודדים. "הרבה מיוצאי ברית המועצות שעלו ארצה הגיעו לבד. הם התקשו, בגיל פרישה, לעמוד בתשלומי שכר דירה ובאותה תקופה לא היה קיים דיור מוגן", הסבירה. היא פנתה לעיריית ירושלים וביקשה שיסייעו לה לארגן ערב התרמה לטובת גיוס כספים להקמת בית דיור לקשישים בודדים.

 

"אחרי הערב שהרמתי, אנשים עמדו בתור כדי לתרום", אומרת אקסלר בחיוך. היא הצליחה לגייס מיליוני שקלים, באמצעותם רכשה מבנה בן עשרה חדרים.

ב

כל חדר שיכנה אקסלר קשיש בודד שתרם בדרכו לתחזוקת הבית. תוך שלוש שנים הצליחה להקים עוד חמישה בתים בירושלים וארבעה נוספים בבית שמש.

 

"לא חשבתי על עצמי כשהתחלתי עם הפרויקט הזה", מתוודה אקסלר. "בסך הכל רציתי להיות מועסקת, רציתי לעשות משהו מועיל". ואכן, היא המשיכה בהקמת

מפעלי תרומה לעיר ובמרוצת השנים הקימה, באמצעות גיוס תרומות, בית מלון מוזל בצמוד לבית החולים בעיר המשמש הורים לילדים מאושפזים חולי סרטן. במרוצת השנים זיהו גם בעיריית ירושלים את תרומתה הרבה של אקסלר, ועל כן העניקו לה את אות ירושלים ותעודות הוקרה נוספות."עוד לפני שהגעתי לארץ ידעתי שאני רוצה להתנדב", היא משחזרת. "כל חיי עסקתי בהתנדבות וכל מה שאני רוצה זה לחמם את העולם סביבי".

 

גם כיום שומרת אקסלר על קשרי ידידות עם תורמים מכל קצוות תבל, אשר דורשים בשלומה, מבקרים אותה בארץ ומעריכים אותה. כיוון שהיא מתגוררת בדיור ציבורי, גם היא קיבלה במסגרת הפרויקט של עמידר שמיכה ותנור חימום, בתוספת הוקרת תודה מכל הנוכחים.

 

"'חורף חם' זה הפרויקט שלנו, יחד עם שותפינו, כדי שלאף אחד לא יהיה קר בחורף. זו הזדמנות לומר לכם תודה רבה על כל מה שעשיתם עבור המדינה שיהיה לנו חורף חם ונעים", סיכם את האירוע יו"ר עמידר, יצחק לקס. 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות