כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לבריאות

הברווזים מתו צילום: shutterstock
הברווזים מתו צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

זהירות: שפעת העופות בפארק הלאומי ברמת גן

שני ברווזים ואווז נמצאו מתים. בבדיקה התברר כי הם מתו מהמחלה. מהעירייה נמסר כי סוג המחלה שהתגלה אינו מסוכן לבני האדם והפעילות במקום תימשך כרגיל

איתי עמיקם 
פורסם: 12.01.17, 15:05

שפעת העופות התגלתה בפארק הלאומי ברמת גן. שני ברווזים ואווז נמצאו מתים בשטח הפארק. הפגרים שלהם נשלחו לבדיקה, והתגלה בה כי הם מתו מהידבקות במחלה.

 

עוד במרכז:

אחות בשיבא הודתה בגניבת סם הרדמה - לא תאמינו למה

 

מעיריית רמת גן מסרו כי לאחר התייעצות שנערכה בין הגורמים המקצועיים במשרד החקלאות, משרד הבריאות ורשות הטבע והגנים הוחלט כי זן השפעת שהתגלה

בציפורים שמתו אינו מסוכן לבני אדם ואפשר להמשיך לבקר בפארק כרגיל. "הפעילות בפארק תימשך כרגיל, ויימשך המעקב אחר העופות בפארק", נמסר מהעירייה.

"כל תמותה של בעל חיים בישראל אמורה להיבדק על ידי רופא הרשות הרלוונטית", מפרטים במשרד החקלאות. "בעת האחרונה התגלו בארץ כמה מקרים של שפעת העופות, ולכן רמת הכוננות עולה. מאחר שיש שפעת בישראל, הנחיות משרד החקלאות אומרות שכל בעל כנף שנמצא מת יובא לבדיקה במכון הווטרינרי".

 

הפארק הלאומי ברמת גן. זן שאינו מסוכן לאדם (צילום: שאול גולן)
הפארק הלאומי ברמת גן. זן שאינו מסוכן לאדם (צילום: שאול גולן)

 

במשרד החקלאות מציינים כי "תת הזן שהגיע אלינו הוא תת זן של שפעת העופות שלשמחתנו הוא פחות אלים. ברגע שנמצאים עופות שנדבקו בשפעת מתחילים לפעול על פי נוהל. במקרה הזה מדובר בשפעת פחות אלימה, ואין בעולם עדות למקרה של הידבקות אדם בתת הזן הזה".

 

המשנה לראש העירייה ויושבת ראש הפארק הלאומי אדוה פולק מסרה כי מרגע שנמצאו העופות המתים נקט הפארק הלאומי את כל הפעולות החיוניות, ובכלל זה שליחת העופות המתים לאבחון במכון הווטרינרי בבית דגן ותיאום מדיניות עם משרד הבריאות והחקלאות.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות