כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אוי לעיניים

הפיץ סרטון בוואטסאפ צילום: shutterstock
הפיץ סרטון בוואטסאפ צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כתב אישום נגד שוטר שביזה טרנסג'נדרית

בתום חקירה במחלקה לחקירות שוטרים הוגש כתב אישום נגד שוטר תנועה שעצר טרנסג'נדרית, צילם אותה באופן מבזה ומשפיל והפיץ את הסרטון בווטסאפ

ארצי חלפון 
פורסם: 17.01.17, 10:31

שוטר תנועה בסיירת האופנועים הארצית באגף התנועה מואשם שצילם סרטון מבזה של טרנסג'נדרית בת מיעוטים שהייתה עצורה והפיץ את תמונותיה, כך עולה מכתב אישום שהגישה המחלקה לחקירות שוטרים לבית משפט השלום בתל אביב.

 

עוד במרכז:

אוניברסיטת תל אביב: 14 תלונות על הטרדה מינית הוגשו ב־2016

 

מכתב האישום עולה כי ב־2 במאי 2015 נהגה המתלוננת, טרנסג'נדרית (נולדה כגבר ועברה ניתוח לשינוי מין), בתל אביב, וכשהגיעה לרחוב הגדוד העברי

עצרו אותה שוטרים בחשד שדקות אחדות קודם לכן ביצעה עבירת תנועה.

 

מפרטי המקרה, שחקרה המחלקה לחקירות שוטרים, עולה כי בעקבות דין ודברים שהתפתח בין אחד השוטרים לטרנסג'נדרית היא נעצרה ונלקחה לתחנת שר"ת הסמוכה.

"בעת ששהתה ביומן התחנה", נכתב בכתב האישום, "צילם השוטר את הטרנסג'נדרית באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שברשותו בנסיבות בהן הצילום עלול להשפילה ולבזותה. בין היתר, כאשר בצילום נראה מחשוף שמלתה וחלק מחזה חשוף.

 

"לאחר מכן הפיץ הנאשם את הסרטון לכלל השוטרים ביחידה באמצעות אפליקציית ווטסאפ המותקנת במכשיר הטלפון הסלולרי שלו. הנאשם עשה כן שלא כדין, חרף העובדה שמדובר היה בסרטון שיש בו כדי לבזות ולהשפיל את הטרנסג'נדרית ובלא הסכמתה".

 

לפי כתב האישום המתלוננת עברה מסכת השפלות (צילום: shutterstock)
לפי כתב האישום המתלוננת עברה מסכת השפלות (צילום: shutterstock)

 

מסכת ההשפלות לא הסתיימה כאן. "סמוך לאחר מכן", נכתב בכתב האישום, "בעקבות הפרסום של הנאשם הופץ הסרטון באינטרנט באמצעות הווטסאפ ותוכנות שיתוף נוספות והכול תוך פגיעה חמורה בפרטיות המתלוננת, בשמה הטוב ותוך ביזויה והשפלתה ברבים".

 

מכתב האישום מתברר עוד כי המתלוננת, בת מיעוטים, עברה ניתוח לשינוי מין ללא ידיעת אחדים מבני משפחתה, אך לאחר שהופץ בווטסאפ הסרטון שצילם השוטר נחשפו לעובדה זו גם בני משפחתה.

 

"לאור זאת החלו איומים על חייה של הטרנסג'נדרית מצד בני משפחתה", חושף כתב האישום את תוצאות פרסום הסרטון. "היא החלה לחשוש לחייה, נמנעה מלשוב ולבקר בבית הוריה, ואף עזבה את דירתה ועברה לדירה בעיר אחרת". מהחקירה שביצעה המחלקה לחקירות שוטרים גם עלה כי מלבד העובדה שאחדים מבני משפחתה וחבריה החלו להתרחק ממנה, שקעה המתלוננת בדיכאון ומצבה הנפשי הידרדר.

 

במחלקה לחקירות שוטרים התייחסו כאמור בחומרה יתרה לעובדה שעובד ציבור, ועל אחת כמה וכמה שוטר שהוא משרת הציבור, נהג באופן מבזה כזה. "במעשיו פרסם השוטר סרט של אדם המתמקד במיניותו בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל אותו או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום", נטען בכתב האישום שהוגש בתום החקירה. "בנוסף, פגע השוטר במזיד בפרטיותו של אדם בפרסום תצלומו ברבים בנסיבות בהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו ובפרסומו של עניין הנוגע לצנעת חייו האישיים של האדם".

 

השוטר מואשם בביצוע עבירות פליליות מסוג "הטרדה מינית והתנכלות", עבירה שהעונש הקבוע עליה בחוק נע בין שנתיים מאסר לשלוש שנים, ובביצוע עבירה של "פגיעה בפרטיות", בסעיף שמקנה לבית המשפט כוח לגזור על השוטר עד חמש שנות מאסר לריצוי בפועל אם אכן יורשע. בית המשפט גם יכול לגזור על הנאשם קנס כספי.

משפטו של השוטר צפוי להתחיל בחודש מארס.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות