כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מיזם בינלאומי

העלאת המוּדעוּת. אוניברסיטת חיפה צילום: אלעד גרשגורן
העלאת המוּדעוּת. אוניברסיטת חיפה צילום: אלעד גרשגורן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

האוניברסיטה מצטרפת למיזם לקידום הבריאות

במשך שבועיים הואר מגדל האוניברסיטה בסדרת מספרים מוזרה שלבסוף התייצבה על 5210. השבוע נפתרה התעלומה: האוניברסיטה מצטרפת למיזם הבינלאומי 5210 לקידום הבריאות בקרב בני הנוער המבוסס על המלצותיו של ארגון הבריאות הבינלאומי

אורנה נירנפלד 
פורסם: 16.01.17, 12:22

 

לאחר שבועיים שבהם מגדל האוניברסיטה הואר בסדרת מספרים שלבסוף התייצבה על 5210 חושפת השבוע האוניברסיטה את המשמעות: האוניברסיטה מצטרפת למיזם הבינלאומי 5210 לקידום הבריאות בקרב בני הנוער המבוסס על המלצותיו של ארגון הבריאות הבינלאומי. "מעבר להעלאת המוּדעוּת, התרומה שלנו היא בצד המחקרי ואנחנו מאמינים שהמחקר שעומד לצאת לדרך יצביע על דרך חדשנית ויעילה לגרום לבני הנוער לרצות ולעשות את השינוי לעבר חיים בריאים יותר", אמרו פרופ' דורון קליגר, פרופ' מור פלג וד"ר שירה זלבר-שגיא שמובילים את הפרויקט.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

מיזם בינלאומי. אוניברסיטת חיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
מיזם בינלאומי. אוניברסיטת חיפה (צילום: אלעד גרשגורן)

 

פרויקט 5210 הוא פרויקט בינלאומי לקידום התנהגות בריאה בקרב בני נוער ובמרכזו עומדות ההמלצות הבאות של ארגון הבריאות העולמי: 5 - מנות ירקות

או פירות ביום; 2 - שעתיים או פחות מול מסכים; 1 - שעה אחת או יותר של פעילות גופנית; 0 - משקאות ממותקים ביום.

 

הצעד הראשון של הפרויקט שמובילה האוניברסיטה הוא להעלות את המודעות ולכן הואר המגדל בשבועיים האחרונים בספרות הפרויקט, מה שיצר גל של סקרנות בקרב תושבי חיפה והסביבה. בשבועיים הקרובים ימשיך המגדל להיות מואר בספרות 5210, ובתוך כך עלה לאוויר אתר ובו מידע בריאותי ותזונתי הנוגע לנושא. כך, למשל, מוסבר באתר מדוע משקאות ממותקים הם בעייתיים מבחינה תזונתית.

 

"לא רק שיש בהם כמות גדולה של סוכר, ממחקרים מתברר שכשהגוף צורך סוכר דרך משקה, בניגוד למזון מוצק, הוא לא יודע למעשה שהוא אכל ולכן לא מפעיל מערכות שאומרות לגוף שהוא שבע", מסבירה ד"ר זלבר-שגיא.

 

אבל התרומה הגדולה יותר של שלושת החוקרים היא בצד המחקרי. כל אחד מהם מגיע מתחום מחקרי אחר לחלוטין: ד"ר זלבר-שגיא חוקרת נושאי בריאות ותזונה, פרופ' פלג חוקרת מערכות מידע ופרופ' קליגר הוא כלכלן התנהגותי. השילוב הלא טריוויאלי בין השלושה מוביל לפיתוח חדשני - אפליקציה חברתית שמבוססת על תובנות מתחום הכלכלה ההתנהגותית כדי לגרום לבני הנוער לאמץ את שינויי ההתנהגות הנדרשים.

 

"לדוגמה, אנחנו יודעים מהידע הקיים על החשיבות של תמיכה חברתית למהלך שכזה, ולכן היה חשוב לנו שזו תהיה אפליקציה שבו כל אחד ואחת יוכלו לשתף את החברים", מספר פרופ' קליגר, "תובנה אחרת היתה שאנשים שמתחילים דיאטה צריכים מועד מיוחד. הם אומרים לעצמם, אני אתחיל דיאטה בשנה החדשה או לכבוד יום ההולדת. השתמשנו גם בזה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות