כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הקרב על הרישום

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

י-ם: סוף לכניסת מנהלים לבתי ספר יסודיים

אחרי המלחמות בשנה שעברה בין העל־יסודיים בעיר: השנה נקבעו כללים נוקשים לאופן שבו מותר לשווק את מוסד החינוך. בין השאר נאסר על השתתפות מנהלים בפאנלים השוני. ומה אומרים בבתי הספר השכונתיים? "ניאלץ לעקוף את הכללים"

ינון בן־דוד 
פורסם: 09.01.17, 10:11

הקרב על התלמידים נפתח מחדש - הפעם עם כללים נוקשים יותר: בתחילת השבוע נפתחה קדם ההרשמה לבתי הספר העל־יסודיים ולחטיבות הביניים בעיר, ואיתה גם התחרות בין בתי הספר על תלמידי כיתות ו'. בניגוד לשנים קודמות, השנה נקבעו כללים ברורים כיצד מותר ובעיקר כיצד אסור לשווק את בית הספר.

 

 

רוב מנהלי מוסדות החינוך מברכים על הכללים החדשים שיפחיתו את הסכסוכים שהיו בשנים קודמות, אך יש מי שרואים בהם גזירה שאי אפשר לעמוד בה.

 

מה יהיה עם בתי הספר ה'חלשים'? אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
מה יהיה עם בתי הספר ה'חלשים'? אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

 

הכללים אוסרים למשל על בית הספר להזמין תלמידי כיתות ו', למעט בימים הפתוחים, ובליווי הורים ומורים. בנוסף נקבע כי אסור למנהלי העל־יסודיים להיפגש עם תלמידים בתוך בתי הספר היסודיים, להשתתף בפאנלים או אפילו להיפגש עם מנהלי היסודיים. הקנס הצפוי: 50 אלף שקל.

 

בוועד ההורים של מקיף גילה ושל בתי ספר עירוניים נוספים בעיר הגיבו בזעם. "אנחנו מעריכים שאף אחד לא ישמור על הכללים באמת. יש דרכים לעקוף אותם, ויותר מזה, יש גם מספר תוכניות שמפגישות בין מנהלי חטיבות הביניים למנהלי בתי הספר היסודיים. אולי נשתמש בהם כדי לעקוף את הכללים".

 

במכתב שנשלח מהנהלת מקיף גילה אל ראש העירייה ניר ברקת, בכירים במנח"י ועד ההורים ומינהל קהילתי גילה, כתבה ההנהלה: "לדעתנו אין דין בית

ספר ממיין כדין בית ספר שנאבק על כל תלמיד. אין דין בית ספר שכונתי פריפריאלי כדין בית ספר שממוקם במרכז העיר. ואין דין בית ספר שכבר קנה לו מוניטין כדין בית ספר שעדיין נאבק למתג את עצמו ולפרסם את הישגיו. אנו תמהים על החלטה זו שקושרת את ידינו. אנו חוששים שעמידה בתנאים אלו מעמידה אותנו בפני שוקת שבורה שעלולה לפגוע בבית הספר, בתלמידיו ובמוריו, ומעבר לכל אנו חשים שמדובר בגזירה שאיננו יכולים לעמוד בה".

"הסוף ללכלוכים"

לצד זה נשמעו גם קולות מבתי ספר שהתחייבו לעמוד בכללים. "עברנו שנים לא פשוטות שמנהלים רבו ביניהם והיה אפשר למצוא הרבה לכלוך", אמר גורם באחד מבתי הספר בעיר. "אם כולם ישמרו על הכללים התחרות תהיה יותר הוגנת.

 

"יש לנו חששות. בכל שנה יש בית ספר שחסרה לו כיתה. פתיחת אזורי הרישום פגעה קשות בבתי הספר הפריפריאליים. לא משנה כמה נייחד ונשפר את בית הספר, המיקום שלנו בעייתי, התנאים נגדנו, ולא רק מהבחינה הגיאוגרפית - גם התנאים הסוציו־אקונומיים והתקציבים שאנחנו מקבלים הולכים ויורדים".

על אף האמור לעיל אותו גורם מתחייב: "נשווק את בית הספר על פי הכללים. אם נעבור עליהם, נפגע בחברים שלנו ומבחינתנו זה לא שווה את זה". 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות