כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כף רגלי השמאלית

המתעמל פונה לבית החולים ואושפז אילוסטרציה: ShutterStock
המתעמל פונה לבית החולים ואושפז אילוסטרציה: ShutterStock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מוצקין: פיצוי 100 אלף שקל למתעמל ב'ספורטלי'

שתי משקולות ממכשיר כושר נפלו על כף רגלו של מתאמן במועדון הספורט במוצקין ושברו לו את הבוהן. בהסכם פשרה בין התובע לחברת הביטוח הוסכם על גובה הפיצוי

שולי נאור-זוארץ 
פורסם: 09.01.17, 10:11

מתעמל בספורטלי יפוצה ב-100 אלף שקל, לאחר שמשקולת נפלה על רגליו. עורך דינו, יעקב פלדשטיין: "המכון לא שמר על כללי בטיחות".

 

קראו עוד ב-mynet:

 

הפלטות נפלו על כף רגלו השמאלית  (אילוסטרציה: ShutterStock)
הפלטות נפלו על כף רגלו השמאלית (אילוסטרציה: ShutterStock)

 

בתצהיר שהגיש לחברת הביטוח של הספורטלי כתב המתעמל: "ב-29.12.13 הגעתי למכון הכושר. התכוונתי להתחיל להתאמן במתקן המשקולות לדחיקת חזה. המתקן

מורכב מספסל שעליו המתאמן שוכב בזמן האימון, ולצידו מעמד שעליו מונח מוט משקולות, והמתאמנים יכולים להרכיב משקולות בהתאם למשקל האימון הרצוי.

 

"טרם התחלתי בפעילות עצמה, ביצעתי כהרגלי תרגילי מתיחות. במשך אותו זמן עמדתי סמוך למתקן. בזמן שביצעתי מתיחות, עבר אחד המתאמנים ליד המתקן. היות שהמכון היה עמוס, והמרווחים בין המתקנים צרים יחסית, תוך כדי מעבר ליד המתקן, הוא דחף מבלי לשים לב את קצה המוט, וכתוצאה מכך, שתי פלטות המשקולות שהיו תלויות בצד המוט (אחת במשקל 20 ק"ג והשנייה במשקל 10 ק"ג) נפלו על כף רגלי השמאלית.

 

"במהלך כל שנות פעילותי במכון, הבחנתי שמתאמנים שסיימו אימון השאירו פעמים רבות את המשקולות על גבי המוט ללא התופסנים שאמורים לאבטח את המשקולות כדי שלא יפלו. בנושא זה לא היתה הקפדה מטעם המכון, שהמתאמנים יקפידו להוריד את המשקולות בסיום האימון. אני עצמי הייתי עד למספר מקרים בהם מתאמנים הפילו משקולות בזמן האימון, אך למרבה המזל לא נפצע אף אחד".

 

המתעמל פונה לבית החולים ואושפז. בבדיקות הסתבר כי שבר את בוהן כף רגל שמאל, והוא נותח פעמיים, לאחר שהניתוח הראשון נכשל.

לטענת עו"ד פלדשטיין, עד היום סובל מרשו מהגבלה בתנועת הבוהן, המשליכה על תפקוד הרגל כולה, וגורמת לקשיים בהליכה, בריצה ובכל פעילות גופנית. כמו כן ציין כי למרשו, שמשרת כיום בצבא, הורד הפרופיל ל-64.

 

יצוין, כי לאחר האירוע הוגדלו המרווחים בין המתקנים, וכמו כן נתלו שלטים נוספים המורים למתאמנים להחזיר את המשקולות למקום. המקרה לא הגיע לבית המשפט, ובמסגרת הסכם פשרה עם חברת הביטוח, פוצה המתעמל ב-100 אלף שקל. 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות