כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
טהות בזיהוי

חודדטוב
חודדטוב 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ירושלים: הבן נהרג כי נחשד כמחבל, המשפחה תובעת מיליונים

משפחתו של שמחה חודדטוב, שנורה לפני כשנה ברוממה בידי כוחות הביטחון, תובעת פיצויים: "בוצע בו משפט שדה". בימים אלו בודקת הפרקליטות הצבאית את ממצאי החקירה שנערכה בנושא

נטלי נוביצקי 
פורסם: 08.01.17, 09:43

תביעת המיליונים של משפחת המאבטח שנחשד כמחבל ונורה: משפחתו של שמחה חודדטוב, שנהרג בשכונת רוממה לפני יותר משנה לאחר שנורה בידי כוחות הביטחון, תובעת מהמדינה פיצויים בגובה של מיליוני שקלים. בכתב התביעה, שהוגש לבית המשפט בעיר בשבוע שעבר, טוענים התובעים כי בוצע לחודדטוב "משפט שדה". עוד נטען כי החייל שירה בו פתח באש בניגוד להוראות.

 

 

האירוע המדובר התרחש בעיצומו של גל הטרור האחרון שהכה במדינה ובייחוד בירושלים. באוקטובר 2015 עלה חודדטוב, בוגר ישיבה בן 28 שעבד באותה תקופה כמאבטח מטעם הסוכנות היהודית, על אוטובוס בקו 69 משכונת הר נוף לשכונת רוממה. בדלת האוטובוס הוא נתקל בשני חיילי צה"ל שעלו על האוטובוס. על פי עדותם, חודדטוב פנה לאחד מהם בבקשה שיציג תעודה מזהה, ייתכן כי חשד שהיו מחופשים מכיוון שלבושם לא היה תקני.

 

חודדטוב ז"ל. בירור קטן היה מציל את חייו
חודדטוב ז"ל. בירור קטן היה מציל את חייו

 

על פי עדות החייל, הוא דרש בעצמו מחודדטוב שיציג תעודה מזהה. בתגובה דרש ההרוג מהחייל לתת לו את נשקו וכשזה לא הסכים משך את הנשק לכיוונו.

במקום התפתחה קטטה שאליה הצטרפו עוברי אורח שהחלו לבעוט בחודדטוב. נהג האוטובוס אף חישמל אותו בשוקר חשמלי. במקביל, מאבטח שהגיע למקום ירה בו ברגליו. לאחר כל זאת הצליח חודדטוב להיחלץ, זחל לכיוון גדר בטון נמוכה לצד המדרכה וטיפס עליה. בשלב זה ירה אחד החיילים מספר יריות לעברו, שפגעו בבית החזה שלו והרגו אותו.

 

במהלך האירוע נשמעו צעקות "מחבל" ו"תירו בו" מצד עוברי אורח. לאחר מכן מצאו החיילים בארנקו תעודת שחרור מצה"ל. עד אותו רגע היו השניים משוכנעים שמדובר באדם ממוצא ערבי.

 

"הוא ניגש לחיילים ממקום שהוא עצמו מאבטח, ולכן ביקש תעודה מזהה", הסביר השבוע עו"ד שחדה אבן ברי, המייצג את המשפחה. "כל המקרה היה יכול להיחסך בבירור קטן, אלא שצבע העור שלו והחזות שלו הם שהכריעו. המסקנה המתבקשת היא שהיד על ההדק כל כך קלה ושבכל האווירה של הפאניקה וההיסטריה הקהל הוא זה שקובע את הכללים, במקום שיהיו אלה הנורמות המקובלות בהתאם לחוק ולהוראות הפתיחה באש".

 

בחקירת מצ"ח ידע החייל היורה להסביר היטב את נוהלי הפתיחה באש כדי להרוג. כאשר נשאל על סמך מה פעל במקרה זה הסביר כי התבסס על "חשד לפשע מסוכן", כלומר על ניסיון חטיפת הנשק.

 

חודדטוב עלה לארץ לבדו מפדרציית דגסטאן שברוסיה במטרה להתגייס לצה"ל. קודם לכן למד בבית ספר יהודי במוסקבה ומשפחתו מספרת כי רוב חייו "חי ונשם ישראל". בסיום השירות הצבאי בחר ללמוד בישיבה, ולאחר מכן החל לעבוד בסוכנות היהודית כמאבטח. הוא פירנס גם את אמו, ביצ'ה ניסנובה, שעלתה לארץ מספר חודשים קודם לכן. על פי התביעה, האירוע הוביל להידרדרות במצבה הבריאותי. אחותו, קרינה פשייב, שטסה לארץ בעקבות הידיעה על מותו, לקתה בהתקף לב.

 

מצ"ח ומשטרת ישראל ערכו חקירה יסודית לבירור נסיבות מותו של חודדטוב. הממצאים נבדקים בימים אלה בפרקליטות הצבאית.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות