כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כחול לבן

משלמים ארנונה גבוהה צילום: ריאן
משלמים ארנונה גבוהה צילום: ריאן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עתירה: תווי חניה גם לבעלי עסקים

העותר, עורך דין ששוכר משרד בדרום העיר, טוען כי תשלום הארנונה הגבוה שנגבה ממנו אמור לכלול הסדרה של חניה, גם אם אינו תושב תל אביב ‰ העירייה: לומדים את החומר

עידן סגר 
פורסם: 10.01.17, 10:24

עו"ד אריה סער השוכר משרד בדרום העיר הגיש עתירה לבית המשפט לעניינים מינהליים שקוראת לחייב את העירייה להנפיק תווי חניה גם לבעלי עסקים השוכרים נכסים בעיר. בעתירה נכתב כי העירייה שוללת מבעלי עסקים, המשלמים תעריף ארנונה גבוה משאר התושבים, את הזכות לקבל תו חניה שיאפשר להם לחנות חינם באזור העסק שלהם.

 

עוד במרכז:

העירייה מסרבת לתת תו חניה - הדוחות מצטברים

 

לטענת העותר, חוק העזר העירוני המתיר לתושבים לחנות בחניה כחול־לבן בכל מקום בעיר ללא תשלום במשך היום מפלה בעלי עסקים כמוהו, השוכרים שטח בעיר לצרכים מסחריים.

 

לאחר שפנה סער לעירייה בספטמבר האחרון בבקשה שיונפק לו תו חניה, קיבל תשובה בחודש שעבר ולפיה לא יתאפשר הדבר, כי הנכס שהוא שוכר אינו משמש למגורים ואינו עומד בתנאי חוק העזר למתן תו חניה. בעתירה נכתב כי "סירוב העירייה להנפקת תו חניה לעותר, שמשלם ארנונה גבוהה מכל תושב אחר בעיר, הוא בלתי סביר, לא מידתי ומהווה אפליה אסורה".

 

בעלי העסקים טוענים שגם להם מגיע תו חנייה (צילום: תומי הרפז)
בעלי העסקים טוענים שגם להם מגיע תו חנייה (צילום: תומי הרפז)

 

לטענת העותר, המחזיק משרד ברחוב יגיע כפיים, העירייה גובה ארנונה גם כדי להסדיר מקומות חניה בתחומה. כך, לדבריו, נוצר מצב שבעלי עסקים המצויים

במצבו משלמים כפול על חניה בעיר. "העותר שוכר משרד בתחום העיר, משלם דמי ארנונה גבוהים מאוד ומאידך אינו צורך שירותים רבים של העירייה, כמו חינוך, רווחה ותרבות", נכתב בעתירה. "הוא נאלץ לשלם בכפל עבור חניה מוסדרת בסימון כחול לבן באזור משרדו, שירות שהוא כבר משלם עליו במסגרת הארנונה. בכך, העירייה מתעשרת ביתר על חשבונו".

 

העותר מצטט מפסיקה של נשיאת בית המשפט העליון לשעבר דורית ביניש, אשר קבעה כי על חקיקת העזר של עירייה הקובעת את הסדרי החניה לשקף איזון הולם בין מכלול אינטרסים ציבוריים.

 

לדברי סער, אפליית בעלי העסקים מתגברת בשל העובדה שהם משלמים תעריפי חניה גבוהים משאר התושבים, בעקבות הפטור הגורף מתשלום שניתן לתושבי העיר. לטענתו, דוח של מבקרת העירייה מעיד כי השינוי בחוק העזר משנת 2012 שאפשר לתושבי העיר לחנות ביום במקומות המסומנים בכחול־לבן חינם, ללא קשר לאזור מגוריהם בעיר, מומן באמצעות העלאת תעריפי החניה למי שאינו תושב העיר. "האפליה בולטת שבעתיים בחריפותה לאור העובדה שברחוב בו נמצא משרדו של העותר אין כלל בנייני מגורים", נכתב.

 

מהעירייה נמסר: "תו החניה מיועד לתושבי העיר בלבד. מאחר שבתל אביב־יפו ישנו היצע מוגבל של חניה ברחובות, ומאחר שבעיר ישנם יותר מ־50 אלף בעלי עסקים, הוחלט בעירייה לתת עדיפות בחניה לתושבים המתגוררים בעיר, כדי להקל עליהם ככל האפשר בבואם להתמודד עם מצוקת החניה בעיר. העתירה התקבלה בתחילת השבוע, והשירות המשפטי של העירייה יבחן אותה".

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות