כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
רצה ברשת

ליגל רז. "הכל קרה רק כי האמנתי בעצמי וידעתי שאני מסוגלת" צילום: אסף פרידמן
ליגל רז. "הכל קרה רק כי האמנתי בעצמי וידעתי שאני מסוגלת" צילום: אסף פרידמן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

קווין ליגי: נשרה מבית הספר והפכה לכוכבת רשת

לא הרבה מכירים את ליגל רז, נערה בת 18 מאליכין, אבל את קווין-ליגי, הכינוי שלה ברשת, אלפים מכירים ועוקבים אחריה שם בהערצה. בכיתה י"א היא נשרה מבית הספר ("כי הימים מתבזבזים לי שם סתם") והחלה להעלות סרטונים לרשת בהם היא מייעצת לבני נוער בנושאים שונים כמו "איך להיפטר מהאקס". תוך זמן קצר הפכה לכוכבת עם עשרות אלפי עוקבים באינסטגרם וביוטיוב. "אני לא יכולה אפילו ללכת לבד לקניון. הבנתי שזה גדול יותר ממה שחשבתי", היא אומרת

ג'ני אלעזרי 
פורסם: 05.01.17, 15:11

למרות גילה הצעיר ליגל רז מאליכין היא כוכבת רשת מצליחה עם 60 אלף עוקבים ביוטיוב ו-80 אלף באינסטגרם, רובם בני נוער כמוה. מה שמפתיע, זה שהיא גם הפכה לסלברטי מחוץ לרשת, שעשתה מפגש מעריצים, מתקשה להסתובב בקניון מבלי שיתנפלו עליה ואף הופיעה בחג החנוכה במועדון בתל אביב עם השיר "מרימה את הידיים", אשר הפך מאז לפופולרי בחגיגות בת מצווה.

 

 

"אני לא תופסת שיש 60 אלף אנשים שלחצו לייק ונרשמו לערוץ שלי או ש-80 אלף רואים את הפרצוף שלי בדף הבית שלהם" (צילום: אסף פרידמן)
"אני לא תופסת שיש 60 אלף אנשים שלחצו לייק ונרשמו לערוץ שלי או ש-80 אלף רואים את הפרצוף שלי בדף הבית שלהם" (צילום: אסף פרידמן)

 

בעשרות הסרטונים שרז מעלה לרשת, שחלקם מגיע גם ליותר ממאה אלף צפיות, היא מדברת על עצמה ועל חייה ומייעצת לנוער מה לעשות בנושאים כמו איך להיפטר מהאקס (כל האקסים לשיטתה, הם חולי נפש), איך לא להתאפר (ממליצה לא ללמוד ממנה), ואיך צריך להסתפק במה שיש - זאת אחרי שהיא משמיצה נערה מפונקת שיש לה הכל (הכוונה בעיקר לחבר) אך עסוקה בלהתלונן למה אין לה ג'ינס לבן מסטודיו פאשה (רז שמחה להודיע שלה דווקא יש).

 

בניגוד ליוטיובריות אחרות, רז שלוחת רסן להפליא, ואת הגיגיה היא מעבירה בתוספת קולות משונים, הבעות והעוויות פנים מוזרות ולעתים גם קללות. היא חולקת את דעותיה וניסיון חייה העשיר (18 שנה - לא סתם), ועושה זאת עם המון חן, הומור ואווירת טירוף כללית, המייצרים סרטונים משעשעים להפליא.

 

רז היא הראשונה להיות מופתעת מהפופולריות העצומה שלה היא זוכה. רק לפני שנה היא התחילה לצלם את עצמה, וכיום היא כבר מכורה לחלוטין לעניין. מבחינתה, הסרטונים שהיא מעלה הם העבודה שלה, וכן, היא מרוויחה מהם לא רע בכלל, תודה שהתעניינתם, בהתחשב בפרסומות שיש בסרטונים שלה, וגם בפרסומת הסמויה והפחות סמויה שהיא עושה.

 

בגיל 17 כבר העלית סרטונים על איך להיפטר מהאקס. כמה אקסים כבר היו לך?

"אחד".

 

ועל בחור אחד את מבססת תיאוריות שלמות?

"אין לי כל כך הרבה ניסיון, אבל גבר אחד נתן לי מספיק מידע בשביל כולם. היו לו מעשים מוזרים ובכיתי בגללו ועכשיו אני צוחקת על זה. הוא היה דולימט ונתן לי חומר מצוין לסרטונים".

 

מה זה דולימט?

"אין לזה פירוש. יש לי אוצר מילים משל עצמי. זה סוג של מפגר. ככה אני קוראת לגברים".

 

חלק מכוח המשיכה של רז טמון בכך שהיא אינה מעמידה פנים שהיא מושלמת אלא מדברת בכנות נוגעת ללב מלווה בהומור גם על הכאבים והחסכים שלה. לא פעם היא מצהירה על כך שאין לה חברים, אין לה חיים ואין לה לאן לצאת. "אני רעבה לחבר", היא צורחת למצלמה בסרטון המוקדש ליום האהבה למשל, שבסופו היא מבטיחה: "ביום האהבה הבא יהיה לי חבר כפרה עליו, חסר לו אם לא".

 

"פתאום אני לא המוזרה אלא המגניבה. עכשיו אני פחות מתייחסת למה שחושבים עליי" (צילום: אסף פרידמן)
"פתאום אני לא המוזרה אלא המגניבה. עכשיו אני פחות מתייחסת למה שחושבים עליי" (צילום: אסף פרידמן)

 

מיליון צופים

רז מצלמת בעיקר מהחדר שלה במושב אליכין, שם היא גרה בבית אימה חגית, סוכנת ביטוח, לאחר שהוריה נפרדו. היא חיה עם שלושת אחיה הקטנים יותר ולמדה בבית הספר משגב בקיבוץ גבעת חיים איחוד.

 

לא בטוח שההורים של מעריציה הרבים של רז יתלהבו מהמידע הבא, כי מתברר שרז, המשמשת כמודל הערצה לבני נוער, נשרה מהלימודים בתיכון רופין בשנה שעברה, בכיתה י"א.

 

למה נשרת מהלימודים?

"כי בית הספר זו לא מסגרת שמוכיחה מי אני ומה אני שווה. כולם מדורגים שם לפי מספרים וציונים. הלימודים תופסים לך את כל השבוע והימים מתבזבזים לי סתם. אני יודעת מה ואיפה אני רוצה להיות, אז החלטתי שבאותו הזמן אני יכולה לעשות

דברים אחרים. החלטתי לשנות את החיים שלי לפי מה שאני רוצה".

 

איך הורייך הגיבו כשעזבת את בית הספר?

"אמא הגיבה נורא קשה. היא לא אהבה את זה. הייתה חצי שנה שבה כולם לחצו עליי לחזור וללמוד, אבל עזבתי כי יותר טוב לי ככה. אני שלמה עם זה. מפחיד אותי קצת כשאומרים לי שלא אגיע לכלום בלי בית ספר ובגרות. אני רוצה להאמין שאצליח גם בלי זה. אני רוצה להוכיח את זה לעצמי ולעולם".

 

בתחילת השנה, היא עשתה ניסיון נוסף לחזור ללימודים, אך שוב נשרה. כעת היא מקדישה את כל זמנה לתפקידה ככוכבת רשת, ומדובר לדבריה, בלא מעט עבודה.

 

רז מעלה סרטון או שניים בשבוע, כשכל סרטון נמשך כשש דקות. היא כותבת את התכנים בעצמה, ואף עורכת את הסרטונים בעצמה, למרות הרושם המצטייר לעתים, כאילו הסרטונים לא עוברים עריכה. בשיחה איתה מתברר שכל אווירת הברדק הכללי - הכוללת התעטשויות, צעקות והתקפי ג'ננה מול המצלמה, קולות משונים שלה ושל הסביבה, סטיות מהנושא המרכזי וזיופי שירים - כולם נשארו בכוונה בפריים.

 

איך התחלת עם הסרטונים?

"לפני כשנה עזבתי את הלימודים ורציתי לעשות סוף סוף משהו עם עצמי, אז העליתי סרטון שהפך לוויראלי וקיבל מלא לייקים. המשכתי עם זה, וזה התגלגל ליוטיוב, אינסטגראם וסנפצ'אט. בהתחלה הייתי גם בפייסבוק והיו לי סרטונים עם מיליון צופים, אבל הפסקתי עם הפייסבוק ועברתי ליוטיוב כי כל שיטת העריכה וההעלאה של הסרטונים לא התאימה לי".

 

למה את קוראת לדמות שלך בסרטונים ליגי ולא ליגל?

"כי ליגי זה האלטר-אגו שלי. אני יוצרת ככה הפרדה בין האדם שבמציאות לאדם שבסרטונים. ליגי זו דמות, מבחינתי. אני ליגל ואני סתם משעממת".

 

רז הפכה לדמות כה מוכרת בקרב בני הנוער, עד שרבים מזהים אותה ברחוב. "עוצרים אותי כמעט כל הזמן, ובעיקר מפרגנים", אומרת רז. "נדיר שעוצרים ואומרים לי משהו שלילי, אבל זה גם קרה ואמרו לי 'הנה המטומטמת הזאת'. רוב הזמן אני לא יכולה ללכת לבד לקניון, כי נהיית סוג של התקהלות סביבי ואני לא יכולה לזוז עד שאני לא מצטלמת עם כולם".

 

אילו תגובות את מקבלת?

"החברות הטובות שלי זרמו איתי ואהבו את זה. פתאום אמא שלי מבינה שמזהים אותה ברחוב, אחרי שהעליתי תמונה שלנו יחד. זה נהיה מפחיד. הבנו שזה גדול יותר ממה שחשבנו. פתאום זה היה מגניב ואנשים התחילו לחקות את זה".

 

את מופתעת מהפופולריות שלך?

"עברה שנה וזה עדיין מדהים אותי מחדש. אני לא תופסת שיש 60 אלף אנשים שלחצו לייק ונרשמו לערוץ שלי או ש-80 אלף רואים את הפרצוף שלי בדף הבית שלהם. זה הזוי. בחודש הראשון עפתי על עצמי. אהבתי את עצמי יותר מדי והייתי מתנשאת. שיחקתי אותה שאני איזה משהו, אבל מהר הבנתי שזה לא ככה והפסקתי עם זה".

 

הכתבה המלאה ביום שישי בידיעות השרון

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות