כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בן קפלן

בן קפלן
בן קפלן 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

לעולם לא תצעדי לבד

הפועל תל אביב לעולם לא תיעלם. כי בשונה מקבוצות אחרות יש לה קהל שמסוגל להחזיק במו נאמנותו מועדון כדורגל. יכול להיות שהקבוצה תעבור תקופה קשה, אבל היא אוטוטו תחזור להציק לכולם. על הדשא וגם ביציעים

פורסם: 05.01.17, 15:11

1. הפועל תל אביב לעולם לא תיעלם. כל שונאי המועדון מוזמנים לאפסן את החיוכים, להפסיק את החגיגות ולוותר על ההספדים. למה אני כל כך אופטימי? מהיכן הידיעה? מדוע אני בטוח כל כך? לא, לא בגלל "קבוצת ניסנוב", שאיכשהו לא מתקבלת אצלי באושר רב.

 

אני אופטימי, כי למרות מה שמספרים לכם, להפועל תל אביב יש הקהל הטוב בישראל. הוא לא הגדול ביותר, בוודאי לא המנומס ביותר, אבל הוא הנאמן ביותר. וחשוב מכול, בשונה מקהלים אחרים הוא יודע להחזיק במו נאמנותו מועדון כדורגל. בניגוד לכל מיני בעלי הון, שטרם הוכח כמה הון יש להם, עם הקהל של הפועל בהחלט אפשר ללכת למכולת.

 

ייתכן שהפועל תעבור תקופה קשה. אולי היא תרד ליגה. אולי תצא לגלות במחוזות פחות נוצצים, אבל קבוצה שהקהל שלה, לבדו, מסוגל לייצר הכנסות ששוות לתקציב של קבוצת מרכז טבלה בליגת העל ‑ לעולם לא תימחק. ייתכן שהיא תיעלם מהרדאר לתקופה מסוימת, אבל גם אם תורידו אותה לליגה ג', תיפרדו ממנה, במקרה הטוב, לארבע שנים. ואז היא תחזור לאמלל אתכם שוב.

 

מה שראיתם ביום שבת, בסיום המשחק בין הפועל למכבי פתח תקווה, לא היו שירי פרידה של אוהדים אדומים למועדון שהם כל כך אוהבים, אלא הבהרה חד משמעית שהמועדון הזה כאן כדי להישאר. לנצח. תזרקו אותו מליגת העל? הוא יחזור דרך הליגות הנמוכות. תורידו לו תשע נקודות? הוא יתגבר גם על זה. זו הייתה הוכחה לכל אלה שחושבים שהם נפטרו מהנודניקית האדומה, שהיא תהיה פה תמיד. והיא אוטוטו חוזרת להציק לכולם. על הדשא וגם ביציעים.

 

אוהדי הפועל. קהל שאפשר ללכת איתו למכולת (צילום: עוז מועלם)
אוהדי הפועל. קהל שאפשר ללכת איתו למכולת (צילום: עוז מועלם)

 

2. מה שמדהים בתקשורת הספורט הישראלית זה שאף שבשנים האחרונות מועדונים מתרסקים זה אחרי זה בגלל ניהול כושל של בעלים פרטיים, הסגידה לאותם בעלים פרטיים וליכולות הניהול שלהם לעולם אינה נפסקת. היא אפילו אינה מתערערת. גם אין שום דרישה אמיתית לשקיפות שתאפשר לנו לדעת סוף סוף כמה הון אותם בעלים משקיעים בקבוצות, כדי שנוכל לדעת אם הפרגונים הנלהבים מוצדקים בכלל.

 

גם כשהפועל תל אביב מתרסקת לנגד עינינו בשל ניהול מחפיר שיצר גירעון עצום, אנחנו שומעים מחמאות על ההשקעה המדהימה של אמיר כבירי ושות'. אולי

אני לוקה בעיוורון, או בראייה מעוותת של המציאות, אבל כרגע מי שלטעמי נותרה שקועה מכל ההשקעות האלה היא הפועל תל אביב. ולמרות זאת הסגידה למשקיעים אינה נפסקת. כל דרישה לשקיפות נתקלת בבוז ובאמירות כגון "זה עסק פרטי שלהם", שמתעלמות מכך שקבוצת כדורגל היא בכלל עסק ציבורי. מקהלת המחמאות הזאת, שמסרבת להביט נכוחה במציאות, מוליכה אותנו למכבי נתניה והפועל תל אביב הבאה, שאוטוטו תתרסק לנגד עינינו, זמן קצר לאחר שהמרסקים יזכו לכבוד מלכים ולדרישה שנפסיק לדחוף את האף שלנו לעסק שלהם, שבו הם כמובן משקיעים מיליונים לטובת הקהילה.

 

 

3. זה היה צפוי. רגע אחרי שהנהלת הפועל תל אביב בכדורסל החליטה לפטר את שרון אברהמי, פתאום החלו להסביר לנו כמה מדובר במהלך לא הוגן ולא סבלני. במעין רפלקס ישראלי ולפיו המאמן תמיד קורבן וההנהלה לעולם רעת לב ואיומה. אם יש להנהלת הפועל תל אביב בכדורסל בעיה זה שהיא יותר מדי הגונה וסבלנית. אחת הביקורות המרכזיות שלי עליה זה שהיא יותר מדי טובת לב ורחמנית, לעתים קרובות על חשבון הצלחת הקבוצה. במקום לתהות מדוע פוטר אברהמי, יש לשאול מדוע בכלל התחיל את העונה ואם זה נכון שהקבוצה הראשונה של המאמן בליגת העל תהיה הפועל תל אביב.

 

במקום לכסח את האנשים שביצעו מהלך הגיוני כדאי לבדוק ולגלות שאברהמי לא מאמן את הפועל תל אביב חודשיים, אלא יותר מ־40 משחקים שרובם היו רעים. לא רק שאברהמי לא יכול לטעון שלא קיבל הזדמנות, אלא ההפך הוא הנכון. הוא קיבל הזדמנות ענקית ולא הצליח. הכישלון של הנהלת הפועל לא היה בפיטורי אברהמי, אלא בעיתוי המאוחר שלהם ‑ באמצע העונה ולאחר שהמאמן הפסיד שלושה משחקים שהיה חייב לנצח בהם.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות